reklama

puč

Výpis příspěvků ke štítku „puč“

Zbavit Zemana pravomocí byl regulérní pokus o puč. Byla to prasárna, má jasno Mynář

10. prosince 2021 11:39

Hradní kancléř Vratislav Mynář má jasno. Podle něj situace kolem Miloše Zemana, kdy byl hospitalizován v nemocnici a politici diskutovali o aktivaci článku 66, byla regulérním pokusem o politický puč. „Je to prasárna a naprosto nehumánní. Kdybych nenatočil video s Radkem Vondráčkem, možná by byl pan prezident už zbaven pučisty kompetencí,“ mínil v rozhovoru pro iDNES.cz.

Stropnický: Vystrčil by se měl Zemanovi omluvit. Snahy Senátu byly na hraně puče

5. listopadu 2021 06:08

Neúspěšný kandidát ČSSD do Sněmovny Matěj Stropnický vyzval šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) k tomu, aby se omluvil prezidentovi Milošovi Zemanovi. „Já to považuji na hraně ústavního puče, o co se pokoušel pan Vystrčil a část Senátu. Je dobře, že se tomu podařilo zabránit,“ komentoval v pořadu 360° Vystrčilovy úvahy o aktivaci článku 66 Ústavy.

Převrat v Súdánu: Generál vyhlásil výjimečný stav a rozpustil vládu, ministry zadrželi

25. října 2021 05:26
Aktualizováno

Nejvýše postavený súdánský generál Abdal Fattáh Burhán v televizním projevu vyhlásil v Súdánu výjimečný stav a oznámil rozpuštění přechodné vlády. Do voleb Súdán podle generála povede nová vláda složená z technokratů. Podle súdánského ministerstva informací generál svým prohlášením potvrdil, že armáda provedla převrat.

Už nemůžu, tati, moc to bolí. Sedmiletou dívku v Myanmaru zastřelili před očima rodiny

27. března 2021 19:43

Nejmladší obětí brutálních útoků vojenské junty v Myanmaru se stala sedmiletá dívka Khin Myo Chit. Tu vojáci postřelili v domě, kde bydlela, když utíkala do otcovy náruče. Půl hodiny po útoku zemřela, rodina teď zveřejnila její poslední slova. „Už nemůžu, tati, příliš to bolí,“ pronesla Khin, než vydechla naposledy. Vojáci v napadeních a raziích nadále pokračují. S informací přišel deník Daily Mail.

OSN varuje před masakrem v Myanmaru. Vojáci střílí na neozbrojené občany

18. února 2021 08:09

S tím, jak v Myanmaru pokračují masivní protesty proti vojenské diktatuře, rostou i obavy z násilí. V noci ze středy na čtvrtek tamního času měli vojáci dokonce střílet na neozbrojené občany a podle videí také zapálit několik domů. Speciální vyslanec OSN pro lidská práva v Myanmaru Tom Andrews řekl, že má naprostou hrůzu z potenciálního násilného střetnutí protestujících a vojenských jednotek.

Barma na pokraji občanské války? Armáda odmítá nařčení z chystaného puče

30. ledna 2021 18:08

Barmská armáda v sobotu odmítla tvrzení, že v zemi – jinak nazývané Myanmar – plánuje státní převrat. Zvýšené obavy z puče vyvolalo středeční vystoupení velitele armády, který pohrozil odvoláním ústavy kvůli údajným podvodům v listopadových parlamentních volbách. Proti zásahu armády vystoupil v pátek generální tajemník OSN António Guterres a západní země, uvedla agentura AP.

reklama