Putin

Výpis příspěvků ke štítku „Putin“

Další záhadná smrt v Putinově okolí. Zemřel raketový expert, zodpovídal za vývoj střel Kalibr

Moskva řeší další podivné úmrtí mezi nejbližšími důvěrníky Vladimira Putina. Tentokrát zemřel Pavel Kamnev, ředitel ruské zbrojní společnosti Almaz-Antey Corporation. Jde již o třetího vysoce postaveného muže, který v uplynulých třech týdnech skonal za nevyjasněných okolností. Kamnev byl přední ruský raketový expert a byl zodpovědný za vývoj více než dvaceti armádních vynálezů, včetně řízených střel Kalibr, které ruská armáda hojně využívá v současné válce na Ukrajině.

Konec ruského plynu? Putin alternativu má. My ne a stejně vyhrožujeme, říká Tlustý

V pondělí začala pravidelná roční údržba plynovodu Nord Stream 1. Někteří západní představitelé se obávají, že Moskva tento plynovod již znovu neotevře. Složitou energetickou situaci v Evropě hodnotili ve vysílání CNN Prima NEWS bývalý premiér Jiří Paroubek a exministr financí Vlastimil Tlustý. Shodli se, že Česko v krátkodobém horizontu nemá šanci najít za ruský plyn relevantní náhradu.

Polsko pošle Ukrajincům tanky. Techniku nabízí i německé firmy

V ruském Brjansku nedaleko hranic s Ukrajinou hoří ropný sklad. Americký ministr zahraničí Antony Blinken po návštěvě Kyjeva prohlásil, že Rusko selhává ve svých válečných cílech. S Ruskem podle Ukrajiny nebylo dosaženo dohody o koridoru pro evakuaci civilistů z ocelárny Azovstal v Mariupolu. Vladimir Putin tvrdí, že ruské tajné služby zmařily pokus Kyjeva a Západu zavraždit známého televizního moderátora pokládaného za tvář kremelské propagandy. Polsko oznámilo, že Ukrajině poskytne své tanky.