CNN Prima News Québec

Québec

Výpis příspěvků ke štítku „Québec“

Ohnivé peklo má na svědomí vláda, tvrdil Kanaďan na sítích. Lesní požáry založil sám

Kanaďan, který šířil na sociálních sítích konspirační teorie o tom, že tamější vláda záměrně zakládá lesní požáry, se přiznal k založení 14 z nich. Jím rozpoutané ohně vyhnaly stovky lidí z domovů, uvedla televizní stanice CNN. Kanaďan Brian Paré se u soudu přiznal ke 13 případům žhářství a jednomu případu žhářství spojeného s pohrdáním lidským životem. Požáry zažehl loni od května do září.

OBRAZEM: Ohnivé inferno pustoší Kanadu, kouř dusí USA. V New Yorku to vypadá jako na Marsu

Kanadští hasiči aktuálně zápasí s rozsáhlými požáry, které se projevují i stovky kilometrů směrem na jih ve Spojených státech. Svět obletěly záběry z amerického New Yorku, které působí jak z postapokalyptického filmu. Metropole je zahalena do oranžového oblaku, přes který je velmi špatně vidět. Smog je citelně znát také v hlavním městě USA Washingtonu, D.C. a pochopitelně i v kanadských městech.

OBRAZEM: Extrémní požáry v Kanadě. Kouř pohltil i tisíc kilometrů vzdálený New York

Rozsáhlé lesní požáry, které postihly kanadskou provincii Québec, představují problém nejen pro jednotky zasahujících hasičů, ale i pro obyvatele v Torontu, Ottawě či New Yorku. Množství dýmu spolu s povětrnostními podmínkami totiž výrazně zhoršily ovzduší jak v kanadských městech, tak na severovýchodním pobřeží Spojených států. Městské úřady v obou státech již občany varovaly před zhoršenou kvalitou vzduchu. Podmínky v New Yorku se podle odhadů mají tento týden ještě zhoršit, uvádí web AccuWeather.

Tragédie v Québecu. Skupinu chodců smetl pick-up, zabil dva lidi, devět zranil

Aktualizováno

Dva mrtvé a devět zraněných si podle agentury AFP vyžádal pondělní náraz pick-upu do chodců ve městě Amqui na východě kanadské provincie Québec. Osmatřicetiletý řidič vozu je nyní v rukou policie. Čelí podezření, že ujel od nehody se smrtelnými následky. Agentura AP s odvoláním na vysoce postaveného kanadského činitele uvedla, že nešlo o teroristický útok.

Hrůzná nehoda v Montrealu: Autobus narazil do jeslí, zemřely dvě děti. Svědci mluví o úmyslu

Dvě děti přišly o život a dalších šest utrpělo zranění, když v kanadském městě Laval nedaleko Montrealu narazil do budovy jeslí autobus městské hromadné dopravy. Řidič skončil ve vazbě a čelí obviněním ze zabití a nebezpečné jízdy, informuje zpravodajská společnost CBC. Podle agentury AFP více svědků vyjádřilo pocit, že řidič chtěl do místa nabourat schválně.

Hvězdám NHL zalil kytky i uspořádal rozlučku. Slafkovskému radí český emigrant pokoru

Říká, že kdyby si to štrádoval ulicemi Prahy a proti němu náhodou šel jakýkoliv hráč NHL, je šedesátiprocentní šance, že ho hokejista nejslavnější soutěže pozná. Takové jméno si v zámoří svým neortodoxním přístupem k práci udělal český novinář Zdeněk Matějovský. Muž, který do Kanady utekl v roce 1980, je pro hvězdy z ledu často spíš parťákem. Teď bude utužovat vztah s historicky první slovenskou jedničkou draftu Jurajem Slafkovským. „Když ho Montreal Canadiens vybrali, skákal jsem na tribuně a křičel yes, yes, yes,“ směje se Matějovský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.