CNN Prima News Québec

Québec

Výpis příspěvků ke štítku „Québec“

Hvězdám NHL zalil kytky i uspořádal rozlučku. Slafkovskému radí český emigrant pokoru

26. července 2022 07:16

Říká, že kdyby si to štrádoval ulicemi Prahy a proti němu náhodou šel jakýkoliv hráč NHL, je šedesátiprocentní šance, že ho hokejista nejslavnější soutěže pozná. Takové jméno si v zámoří svým neortodoxním přístupem k práci udělal český novinář Zdeněk Matějovský. Muž, který do Kanady utekl v roce 1980, je pro hvězdy z ledu často spíš parťákem. Teď bude utužovat vztah s historicky první slovenskou jedničkou draftu Jurajem Slafkovským. „Když ho Montreal Canadiens vybrali, skákal jsem na tribuně a křičel yes, yes, yes,“ směje se Matějovský v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Kamioňáky nazývá nacisty a chce stanné právo. Na Trudeaua se kvůli protestům valí kritika

15. února 2022 16:56

Kanadský premiér Justin Trudeau v pondělí poprvé využil zákon o nouzovém stavu (Emergencies Act), který dává vládě široké pravomoci pro potlačení vlny dopravních blokád. Vláda například oznámila záměr odstřihnout demonstranty od zdrojů peněz. Podle některých kritiků už ale Trudeau zašel příliš daleko a v Kanadě prakticky vyhlašuje stanné právo.

Odmítači očkování budou v Quebecu platit speciální daň. Premiér: Nesmí škodit zbytku lidí

11. ledna 2022 23:59

Kanadská frankofonní provincie Quebec v nejbližších týdnech zavede novou daňovou povinnost pojmenovanou „zdravotní daň“. Platit ji budou výhradně lidé odmítající očkování proti nemoci COVID-19, protože podle quebeckého premiéra Françoise Legaulta představují významnou finanční zátěž pro své spoluobčany. Opatření se nebude vztahovat na lidi, kteří očkování ze zdravotních důvodů podstoupit nemohou.