3 situace, kdy nemusíte dostat za úraz ani korunu (i když pojistku platíte)

Úraz na ruce

VELKÉ ZPRÁVY: Loni zemřely desítky cyklistů, kteří neměli přilbu

I když máte sjednané úrazové pojištění, pojišťovna vám nemusí vždy proplatit bolestné...

Nemusí to být nic příjemného zjistit, že vám pojišťovna odmítne proplatit celou, nebo část způsobené škody. Někdy je to neoprávněně, ale někdy to ale přímo souvisí s podmínkami uvedenými v pojistných podmínkách nebo dokonce v zákoně. Kdy například vám bolestné nemusí být vždy přiznáno?

1. Nedostatečná sportovní výbava

V případě, že provozujete nějaký sport na rekreační nebo neprofesionální úrovni, žádná omezení se vás netýkají. Nepotřebujete žádnou výbavu, jako jsou chrániče nebo helma. Pokud vás však srazí auto a budete si nárokovat výplatu pojistného z povinného ručení motoristy, týkají se vás jiné podmínky. Z důvodu jízdy bez přilby nemusíte dostat plné pojistné. Mimochodem, jak můžete vidět v úvodní reportáži, helma navíc může zachránit život.

2. Úrazy pod vlivem alkoholu nebo během trestné činnosti

Pokud jste se posilnili alkoholem nebo jinou omamnou látkou a přivodíte si úraz, nemusíte dostat vůbec nic. Záleží však na každé pojišťovně, některé mohou vyplatit alespoň část. V případě, že pojištěný provádí trestnou činnost a během ní se mu stane úraz, rovněž nemá na pojistné nárok. Pojistné plnění se nevztahuje také na úmyslné poškození zdraví.

3. Únavové úrazy

Pojistné plnění nemusí být vyplaceno ani při únavovém úrazu. Může se jednat například o hnutou plotýnku v důsledku manuální práce, jako je sečení trávy nebo rytí zahrady. Ve výlukách jsou obvykle i zlomeniny způsobené v důsledku vrozené lomivosti kostí, případně další úrazy, které se staly z důvodu jiných nemocí.

>> První pomoc při úrazech dětí:

Ivana Kropáčková

Tagy: