CNN Prima News Radek Ptáček

Radek Ptáček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Ptáček“

Vyšetření ozbrojeného muže z Brna by mělo být rozsáhlé, míní psycholog. Policii pochválil

Policisté dál vyšetřují případ z brněnské univerzity, kde zajistili podezřelého mladého muže s legálně drženou zbraní. Podle školy se choval zvláštně a měl trhavé pohyby, a tak na místo povolali strážce zákona. Ti v domě dotyčného objevili další zbraně a zabavili je. Muže teď čeká zkoumání jeho psychického stavu. Dosavadní počínání strážců zákona pro CNN Prima NEWS zhodnotil psycholog Radek Ptáček.

Zásah ve škole při výuce. Student na Kladensku vyhrožoval spolužákům, odvedli ho policisté

Ostrých výhrůžek vůči svým spolužákům se měl dopustit teprve osmnáctiletý mladík na střední škole ve Stochově na Kladensku. Přímo z vyučování ho nakonec odvedli policisté, kteří případ prověřují jako nebezpečné vyhrožování. Mladík naštěstí u sebe neměl v prostorech školního zařízení žádné zbraně. Strážci zákona ho poté propustili na svobodu.

Psycholog: Obětem znásilnění najednou svět nedává smysl. Musíme jim pomoci s démony

Česká společnost musí změnit náhled na to, co všechno je znásilnění. Současné zákony nahrávají pachatelům. Tvrdí to nejen organizátoři právě probíhající kampaně „Chce to souhlas“, ale i psycholog Radek Ptáček. Tématu, které ožilo během ostře sledovaného procesu s politikem Dominikem Ferim, se dlouhodobě věnuje jako soudní znalec. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS varuje, že i když si v Česku až 45 procent lidí myslí, že si za znásilnění může oběť sama, nemá tento zločin pro nic za nic nálepku „vražda duše“.

Záhadná smrt 14letého chlapce. Policisté mají výsledky pitvy, šlo o sebevraždu?

Policisté už mají v ruce výsledky pitvy zastřeleného čtrnáctiletého chlapce, který zemřel minulé úterý večer nedaleko středočeské Unhoště. Hned vedle jeho těla měla ležet střelná zbraň. Policisté ale museli prověřit, zda ho někdo připravil o život, nebo sám spáchal sebevraždu. Právě nařízená pitva měla podle dostupných informací jednoznačně prokázat, že si na život sáhl sám.

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.