reklama
CNN Prima News Radek Ptáček

Radek Ptáček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Ptáček“

Psycholog o opatřeních: Jako když spadne atomovka. Nezajímá nás, co bude za pár let

31. března 2021 06:52

Zavírání škol byla chyba, shodli se v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové pedagog a matematik Karel Janeček a klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Následky budou fatální, a to nejen v otázce vzdělání, ale i na psychice. Zatím se spíše zaměřujeme na bezprostředně zasažené, jako když spadne atomová bomba, což ale nestačí, prohlásil Ptáček.

Psycholog: Pandemie posílila sebevražedné sklony. Musíme se vrátit do zajetých kolejí

17. března 2021 11:18

Postřehnout u lidí sebevražedné tendence je prakticky na stejné úrovni jako předvídání počasí. V pořadu Nový den to řekl klinický psycholog Radek Ptáček. Podle něj sice jde předvídat krátkodobé chování u člověka, ale u dlouhodobého je to výrazně horší. Aktuálně má svůj podíl na sebevraždách i pandemie koronaviru. Podle Ptáčka se tendence k sebevraždám objevují například u seniorů.

Experti: Uzavření škol je hřích. Děti sedí doma a kynou, vzniká zapomenutá generace

18. února 2021 00:20

Uzavření škol je jedním z největších hříchů, který byl na naší společnosti napáchán, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Podle něj se z adolescentů stává zapomenutá generace. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl upozornil, že vývoj dětí bude narušen a že u nich narůstá obezita.

Psycholog: Společnost se chová tak, jak je vedena. Divím se, že se lidé nechovají hůř

17. února 2021 23:17

Společnost je vedena chaoticky a nedůvěryhodně, proto je div, že se lidé nechovají ještě hůř. Jsou zahnaní do kouta a nevědí, co dělat, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček. Psychiatr a ředitel Národního ústavu duševního zdraví Cyril Höschl ale podotkl, že vidí světlo na konci tunelu.

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Co můžou rodiče udělat, aby děti udržely návyky ze školy?

12. ledna 2021 18:21

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Místo cesty do školy s aktovkou na zádech pohodlí vlastní postele. Tak už skoro 10 měsíců vypadá každodenní realita českých školáků. Co můžou udělat rodiče pro to, aby si jejich děti udržely alespoň základní návyky ze školy? Má smysl je budit brzy ráno, i když nemají on-line výuku? Nejen o tom s psychologem Radkem Ptáčkem v Hlavních zprávách od 18:55.

Rozhodování vlády nemá logiku. Naši psychiku nejvíc ovlivňuje nejistota, tvrdí Ptáček

11. prosince 2020 23:59

V Česku roste počet lidí s depresemi, úzkostmi, i takzvaných domácích alkoholiků. Pandemie koronaviru i neustále se měnící opatření a nejistota ohrožují duševní pohodu a nakonec i zdraví lidí. Blíží se Vánoce. Přinesou úlevu, anebo budou za stávající situace spíše přitěžující okolností? Jak se konce roku dožít fyzicky i psychicky zdraví? Na tyto a další otázky odpovídal v pořadu 360° na CNN Prima NEWS klinický psycholog a psychoterapeut Radek Ptáček.

Vražda na Kladensku: Nejhorší věci dělají ti, kdo nemají duševní poruchu, míní odborník

9. listopadu 2020 18:51

V obci Líský na Kladensku vraždil zřejmě muž, který nakonec sám spáchal sebevraždu. Podle odborníků však nemusel být pachatel psychicky narušený. Policie zasahovala kvůli střelbě v obci Líský v sobotu. Poté, co zásahová jednotka vnikla do jednoho z domů, našla uvnitř tři mrtvé – muže, který pracoval u Vězeňské služby, jeho partnerku a její matku.

Matka musela výrazně potlačit mateřské pudy, říká k případu mrtvého Tadeáše psycholog

9. června 2020 19:16

Každý z nás se může dopustit téměř jakéhokoliv chování, tvrdí klinický psycholog Radek Ptáček. Velmi často podle něj předpokládáme, že ty nejhorší věci dělají osoby, které mají narušenou osobnost nebo nějakou duševní poruchu. Stává se, že je naopak činí lidé, kteří jsou z formálního psychologického,či psychiatrického hlediska „normální“.

reklama