CNN Prima News Radek Rozvoral

Radek Rozvoral

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Rozvoral“

Černochová má z vládních poslanců nejvíc absencí při hlasování. Kdo jsou další „flákači“?

Účast na hlasování, práce ve výborech, vystoupení na plénu Snněmovny – to všechno obnáší práce poslance. Jako v každé profesi i mezi zákonodárci najdeme s nadsázkou řečeno velké absentéry či poctivé snaživce. Štáb CNN Prima NEWS se proto podíval na účast politiků na hlasováních – ten nejlepší má účast 99 procent, ten nejhorší pod 10 procent.

Co ukázala sobotní demonstrace v Praze? Sledujte velkou politickou debatu v Partii

Lze dění ve Sněmovně ještě označit za obstrukce, nebo už jde o sněmovní válku koalice s opozicí? Nejen na toto téma budou v nedělní Partii Terezie Tománkové diskutovat předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda a bývalý předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Následovat bude velká politická diskuze s Jiřím Pospíšilem (TOP 09), Janem Lacinou (STAN), Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Radkem Rozvoralem (SPD).

Havlíčkovy zelené ponožky, hokej i salámová metoda. Co zaznělo ve vypjaté nedělní Partii?

Hodí vláda důchodce přes palubu? Dojde k vyššímu zdanění Agrofertu? O šetření, daních a penzích, ale také například o dálničních známkách, se v neděli přeli politici ve vypjaté Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. V první části se střetli ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a jeho předchůdce Karel Havlíček (ANO). V druhé polovině nad stejnými tématy debatovali poslanci Michael Kohajda (KDU-ČSL), Berenika Peštová (ANO), Radek Rozvoral (SPD) a pirátský europoslanec Mikuláš Peksa.

Reforma důchodů? Jako kdyby se v hokeji během třetí třetiny změnila pravidla, tepe Peštová

Opoziční strany kritizují vládní záměr omezit mimořádnou valorizaci důchodů. Penze by se kvůli vysoké inflaci měly navyšovat opět od června. „Je to, jako kdybych byla hokejistou a probíhala třetí třetina. A v tu chvíli za mnou přišel trenér, že se změnily podmínky hry,“ snažila se vžít do kůže seniorů poslankyně ANO Berenika Peštová v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Plánovaný krok vlády hájil koaliční poslanec Michael Kohajda (KDU-ČSL).

ANO je eurofilní, Babiš má v EU pupeční šňůru. Měl by se bát o voliče, vzkazují poslanci SPD

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš záměrně tříští opozici. Velké peníze za přítomnost v opozici inkasuje on a nedělá vlasteneckou politiku, uvedli redakci CNN Prima NEWS oslovení poslanci hnutí SPD. Proti tvrzení expremiéra a neúspěšného prezidentského kandidáta, že „hlas SPD je hlas do koše“, se tvrdě ohradili. Zatímco podle předsedy Tomia Okamury slouží Babiš „globalistům a diktátu Bruselu“, poslanec Jaroslav Foldyna zvolil smířlivější tón. „Voliči se nebudou ptát na tyto individuální projevy, ale jestli jsme dokázali najít východisko. Oni si to kluci řeknou,“ sdělil redakci.

Baxa: Uprchlíci jako příživníci? Šíříte dezinformace. Pracuje jich málo, tvrdí člen SPD

Uprchlická vlna z Ukrajiny vyvolává na české politické scéně velké vášně. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS došlo kvůli tématu k ostré přestřelce mezi ministrem kultury Martinem Baxou (ODS) a poslancem Radkem Rozvoralem (SPD). Člen Fialova kabinetu obvinil SPD v šíření dezinformací, které mají v lidech vyvolat protiukrajinské nálady. Rozvoral tato obvinění odmítá.