reklama

Cíl je vyhrát. Máme velký průnik v programu, říká Rakušan ke spolupráci s Piráty

Cílem není procentuální zisk, cíl je vyhrát a změnit kvalitativně obsah politiky v České republice, řekl CNN Prima NEWS předseda hnutí STAN Vít Rakušan o koaliční smlouvě s Piráty. O té budou jednat začátkem příštího roku. Spolupráci ve Sněmovně si Piráti odhlasovali v on-line referendu a i předseda Pirátů Ivan Bartoš vnímá spojení těchto dvou stran jako cestu k možnému vítězství v blížících se sněmovních volbách. Podle Rakušana mají více styčných bodů v programu než těch, které je rozdělují.

reklama

„Cílem není procentuální zisk, cíl je vyhrát a změnit kvalitativně obsah politiky v České republice. Není náhodou, že zrovna před rokem v listopadu nás trochu symbolicky občanská společnost vyzvala k tomu, abychom se snažili o nějaký integrační proces, o spojování, o dání naděje. Myslím, že jsme to jako demokratická opozice zatím splnili zcela a mám z toho radost,“ řekl Rakušan o chystané spolupráci.

Podle něj má hnutí STAN s Piráty velký průnik v programu. „Chceme jednoduchý stát, který lidem neotravuje život. Je to stát, který bude fungovat digitálně, z domova. Stát, který bude blíž lidem, to znamená silné samosprávy spíše než silné centrum,“ vyjmenoval předseda hnutí STAN.

Přijdou noví voliči, věří Rakušan

Dodal, že chtějí stát, kde vzdělaní lidé budou představovat hodnotu a systém vzdělávání bude odpovídat 21. století. A také stát, kde žádné regiony nebudou opuštěné. „Nemůže část země bohatnout, aby další chudla,“ zdůraznil Rakušan.

Fakt, že jako koalice mohou ztratit hlasy, které by každá strana zvlášť mohla získat, je podle předsedy STAN složitá matematika. „Určitě nefunguje jednoduchý součet, někteří lidé třeba odejdou od té či oné strany, protože se jim koalice nelíbí, ale politologové hovoří o takzvaném integračním bonusu. To znamená, že zase noví voliči přijdou právě proto, že je tady snaha dosáhnout vítězství, což znamená spojování nějakých rozumných politických sil,“ vysvětlil Rakušan.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Trpišovský se divil: Trest pro Kúdelu? Myslel jsem, že si ze mě dělají srandu

Putování Slavie Evropskou ligou končí ve čtvrtfinále. Ráznou stopku vystavil v odvetě vítězstvím 4:0 anglický Arsenal. „Sešívaní“ dělali na hřišti v této sezoně skvělou reklamu českému fotbalu, zejména Britské ostrovy ale na Pražany zanevřely kvůli incidentu z osmifinálového zápasu v Glasgow mezi stoperem Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou. I o tom, jak se ke kauze postavila organizace UEFA, mluvil po vypadnutí trenér vršovického klubu Jindřich Trpišovský.

360°

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

Topolánek: UEFA vnáší do sportu kulturní válku. Britové si pletou Slavii se Spartou

UEFA vnáší do sportu kulturní válku, řekl k rozhodnutí o trestu Ondřeje Kúdely a Glena Kamary bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Podle něj si Britové pletou Slavii se Spartou a Británie řeší své problémy na úkor hráče, který ani nemusí umět dobře anglicky. A Hrad se svým prohlášením chce podle politika akorát rozdělovat českou společnost.

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Další články
reklama
reklama