reklama
CNN Prima News rallye

rallye

Výpis příspěvků ke štítku „rallye“

Singer ACS: Američani vrací čas do zlaté éry Porsche, postavili dva extrabuřty

Ne, s tímhle bohužel nemá Porsche nic společného. Jde „jen" o zhmotněný sen klienta kalifornské značky Singer, který by se rád se svými Porsche 911 z roku 1990 zúčastnil rallye. Na tom by nebylo nic divného – až na to, že tento osvícený muž měl o jejich podobě dost jasnou představu. A toto je výsledek: Dva úžasné speciály vyvolávající, jak je u Singeru zvykem, reminiscence na ta nejfantastičtější auta, jaká kdy v Zuffenhasuenu postavili.

Rallye Dakar před 40 lety vyhrál rodinný hatchback Renault 20. Dnes by neměl šanci

Možná jste zaznamenali, že letošního ročníku Rallye Dakar se účastní i klasická auta, která na nejtěžším terénním maratonu světa bojovala v letech dávno minulých. Se Škodou 130 L jede i český závodník Ondřej Klymčiw. Škodovka sice na Dakaru nikdy nezávodila, pohled na zdánlivě obyčejné auto skákající přes duny ale vyvolává reminiscence na první ročníky Dakaru. A že se tehdy jela střelba!

Pekelná zatáčka? Během rallye v Rusku se v ní vybouralo šest aut

Auta, rychlost, adrenalin a fanoušci. To všechno se pojí s rallye závody. Bezpečnost soutěžících do značné míry závisí na tom, zda mají řidiči a navigátoři jasno, kde se na trati nachází nejkritičtější body. V závodu u ruského města Pskov, který se konal pár kilometrů od estonských hranic, se kritickým bodem stala zatáčka v páté etapě soutěže.

reklama