CNN Prima News rallye

rallye

Výpis příspěvků ke štítku „rallye“

Fenomén Sébastien Loeb: Poprvé za volantem soutěžní Škody Fabia a hned vítězně

2. dubna 2023 12:19

Legendární francouzský pilot se s českým vozem Škoda Fabia RS Rally2 zúčastnil výborně obsazené Azores Rallye a v konkurenci o několik generací mladších borců bez větších problémů zvítězil. Už devětačtyřicetiletý Loeb se Škodovkou dosud nikdy nezávodil, přesto ji dovedl do cíle na čele pelotonu dalších sedmi Fabií před mistrem světa Mikkelsenem.

Soulož přímo u trati Rallye Monte Carlo? To jsem ještě neviděl, směje se český závodník

25. ledna 2023 11:02

Jen pár testovacích dnů stačilo Eriku Caisovi k tomu, aby si zvykl na nový vůz. Se Škodou Fabia RS Rally2 vlétl do sezony odšpuntovanou nejtěžšími rychlostními zkouškami v kopcích nad Monte Carlem ve velkém stylu. Ve třídě WRC skončil celkově čtvrtý. A u toho byl nepřímým svědkem jedné kuriozity, která se stala nejpikantnějším momentem slavného závodu. „Docela jsem se smál,“ řekl 23letý pilot v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS k souloži u trati. Záběry od jednoho ze závodníků pobavily v posledních dnech nejednoho uživatele sociálních sítí.

Zemřel legendární Ken Block, bylo mu teprve 55 let. Slavný jezdec měl nehodu na sněžném skútru

3. ledna 2023 09:15

Ken Block byl známý nejen jako profesionální rallye jezdec, ale také jako neuvěřitelně zručný řidič v sérii videí Gymkhana. K nehodě s tragickým koncem došlo v pondělí okolo 14. hodiny místního času v okrese Wasatch ve státě Utah. Podle informací z úřadu šerifa jel Block po strmém svahu, když se sněžný skútr převrátil a přistál na něm.

Sen mnoha generací se podařilo naplnit. Slavný rallye šampionát WRC zavítá i do Prahy

25. listopadu 2022 15:44

V Česku se příští rok poprvé v historii uskuteční závod mistrovství světa v automobilových soutěžích. V závěru října zde odstartuje Středoevropská rallye, která se pojede i v Německu a Rakousku. Dvanáctý díl seriálu budou společně pořádat národní sportovní autority všech tří zemí. Konání závodu dnes oficiálně potvrdil Autoklub České republiky (AČR) i promotér seriálu na svém oficiálním webu.

Ani po 10 letech neskončil případ mrtvých dívek na rallye Lopeník. Soud bude pokračovat

31. května 2022 08:51

Státní zástupce Tomáš Pindur podal odvolání proti zprošťující části dubnového rozsudku Okresního soudu v Uherském Hradišti v případu rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Závodní auto řízené advokátem Michaelem Bartončíkem tam na podzim 2012 srazilo šest lidí stojících u trati. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé utrpěli zranění. Odvolal se i Petr Plášek, jediný z pěti obžalovaných, kterého soud v kauze uznal vinným. Případem se tedy bude zabývat krajský soud, řekl v úterý mluvčí uherskohradišťského okresního soudu Michal Tománek.

Tragédie při rallye v Lopeníku: Traťový komisař dostal podmínku, čtyři lidi soud zprostil

7. dubna 2022 13:31

Okresní soud v Uherském Hradišti uložil traťovému komisaři Petru Pláškovi 18měsíční trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 18 měsíců za pochybení při pořádání rallye v Lopeníku na Uherskohradišťsku. Závodní auto řízené advokátem Michaelem Bartončíkem tam na podzim 2012 srazilo šest lidí stojících u trati. Čtyři dívky zemřely, další dva lidé utrpěli zranění. Další čtyři muže, kteří se na organizací závodu podíleli, soud obžaloby zprostil.

Překvapení a obrovská radost, říká rallyová hvězda Cais. Monacká kasina si ale neužil

26. ledna 2022 12:47

Česká republika má novou rallye hvězdu. 22letý Erik Cais si o víkendu připsal teprve druhý start mezi nejtěžšími kalibry v seriálu mistrovství světa. Navíc na obávané a slavné trati v Monte Carlu. Ve své kategorii skončil na druhém místě, mezi juniory vyhrál a celkově si vyjel famózní devátou pozici. „S něčím takovým jsem vůbec nepočítal,“ řekl velký talent pro CNN Prima NEWS.