CNN Prima News realita

realita

Výpis příspěvků ke štítku „realita“

OBRAZEM: Pláč i hněv. Místní se po zemětřesení vzpamatovávají jen těžko, hledají příbuzné

Počet obětí zemětřesení v Turecku a Sýrii přesáhl 21 tisíc. Záchranáři na místě nepřestávají prohledávat trosky. V akci jsou i čeští dobrovolníci, kteří v Turecku pracují od úterního večera. Otřesy o síle 7,7 stupně zasáhly v pondělí brzy ráno pohraniční oblast mezi Tureckem a Sýrií a způsobily obrovské škody. Podívejte se na autentické záběry, které zachycují realitu zdevastovaných oblastí.

KOMENTÁŘ: Problémy dnešních dní. ‚‚Dokonalé‘‘ filtry na sociálních sítích mohou ublížit

„Někdy mám pocit, že ty filtry vyhlazují a vylepšují věci, o kterých jsem netušila, že bych z nich měla mít komplex.‘‘ „Jako máma dvou holčiček, které vyrůstají ve světě sociálních sítí, bych si přála, aby se kvůli nim necítily méněcenné.‘‘ Takové a mnohé další zprávy mi přišly poté, co jsem se zapojila do debaty o obličejových filtrech. Toto téma na Instagramu už delší dobu (ale nijak intenzivně) sleduji a důvody, proč jej beru jako problém, se pokusím popsat na následujících řádcích.

Aerolinky jen pro očkované na covid, tvrdí šéf Qantas. Připravuje se vakcinační pas

Australská národní aerolinka Qantas bude po cestujících na mezinárodních letech povinně vyžadovat, aby prokázali, že jsou očkovaní proti nemoci COVID-19. Podle americké televize CNN to uvedl generální ředitel letecké společnosti Alan Joyce s tím, že tento krok bude nutností, jakmile bude dostupná vakcína. Stejné opatření nevylučují ani jiné aerolinky. Ve finální fázi je rovněž cestovní očkovací pas.

FOTOGALERIE: Realita z nemocnic? Vyčerpaní lékaři a smutní senioři bojující o život

Horečka, kašel, zvýšená dýchavičnost a únava. Potom neskutečné bolesti a neschopnost se nadechnout, popsali pacienti počáteční příznaky onemocnění COVID-19 fotografovi Patriku Uhlířovi. Ten strávil den na covidovém oddělení Kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno a prostřednictvím fotografií nabízí veřejnosti výpověď o realitě boje s koronavirem.