Na řecký ostrov Zakynthos stále nejezdí turisté. Vrátí se v červenci?

Dovolená v Řecku očima reportérky Kristiny Tůmové

Řecké hranice se v pondělí 15. června otevřely turistům. Ti ale zatím vyhlášené ostrovy nenavštěvují. Reportérka CNN Prima NEWS Kristina Tůmová se o tom přesvědčila na nejslunnějším ostrově Řecka Zakynthosu.

I přesto, že je na letní cestovatelskou sezónu vše připraveno, zájemců o rekreaci je na Zakynthosu velmi málo. Největší podíl na tom mohou mít omezené mezinárodní lety. Ty budou povoleny až od 1. července. Prozatím na ostrov přilétají pouze vnitrostátní linky, a to třikrát až čtyřikrát týdně z hlavní města Řecka Athén.

„Podle zaměstnanců letiště zde na Zakynthosu by se sezóna mohla rozhýbat až s povolenými mezinárodními lety,“ konstatovala Tůmová. V okolí letiště je i přes otevřené hranice pusto. Na parkovišti vyčkává pouze jeden taxík.

Podobná situace je i ve městě. „Byli jsme ubytovaní v hotelu, kde nocovalo pouhých čtyřicet hostů, z nichž patnáct bylo ze zahraničí,“ vyprávěla Tůmová. A nejen v hotelích, ale i v restauracích a kavárnách vysedávají prozatím pouze Řekové.

Majitelé stravovacích a ubytovacích zařízení nyní doufají, že se sezóna doopravdy začne obnovovat a oni získají příjmy již za červenec nebo srpen. Pokud ne, budou čelit velmi krizové situaci.

Tagy: