reklama

Na řecký ostrov Zakynthos stále nejezdí turisté. Vrátí se v červenci?

Řecké hranice se v pondělí 15. června otevřely turistům. Ti ale zatím vyhlášené ostrovy nenavštěvují. Reportérka CNN Prima NEWS Kristina Tůmová se o tom přesvědčila na nejslunnějším ostrově Řecka Zakynthosu.

reklama

I přesto, že je na letní cestovatelskou sezónu vše připraveno, zájemců o rekreaci je na Zakynthosu velmi málo. Největší podíl na tom mohou mít omezené mezinárodní lety. Ty budou povoleny až od 1. července. Prozatím na ostrov přilétají pouze vnitrostátní linky, a to třikrát až čtyřikrát týdně z hlavní města Řecka Athén.

„Podle zaměstnanců letiště zde na Zakynthosu by se sezóna mohla rozhýbat až s povolenými mezinárodními lety,“ konstatovala Tůmová. V okolí letiště je i přes otevřené hranice pusto. Na parkovišti vyčkává pouze jeden taxík.

Podobná situace je i ve městě. „Byli jsme ubytovaní v hotelu, kde nocovalo pouhých čtyřicet hostů, z nichž patnáct bylo ze zahraničí,“ vyprávěla Tůmová. A nejen v hotelích, ale i v restauracích a kavárnách vysedávají prozatím pouze Řekové.

Majitelé stravovacích a ubytovacích zařízení nyní doufají, že se sezóna doopravdy začne obnovovat a oni získají příjmy již za červenec nebo srpen. Pokud ne, budou čelit velmi krizové situaci.

Tagy:

Hlavní zprávy

ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě
Domácí

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

V Česku se potvrdila ptačí chřipka přenosná na člověka. Veterináři vybijí 5000 ptáků

Aktualizováno

Po měsíci se v ČR znovu potvrdila ptačí chřipka. V letošním 40. ohnisku v Rohozné u Jihlavy na Vysočině je 5 000 kusů drůbeže, hlavně hus, veterináři je vybijí. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde podle něj o nízce patogenní chřipku subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka. Před měsícem šlo v Trhových Dušníkách na Příbramsku o vysoce patogenní typ choroby.

Byla dlouholetou milenkou Masaryka. Sám prezident popsal jejich intimní sblížení

Prvního prezidenta československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka si často představíme jako staršího pána sedícího za pracovním stolem, případně na koni. Že by mohl takový člověk jako Masaryk i v pokročilém věku udržovat milenecký vztah, se zdá být nepravděpodobné. Opak je ale pravdou. Prezident několik let udržoval intimní vztah se spisovatelkou, publicistkou a veřejnou aktivistkou Oldrou Sedlmayerovou.

reklama

Domácí zpravodajství

Hospitalizovaných s covidem je nejvíce od května. Zájem o očkování dramaticky roste

Aktualizováno

Laboratoře v Česku za středu odhalily 5 824 případů koronaviru, zhruba o 2 500 více než před týdnem. V nemocnicích je s covidem téměř 1 300 pacientů, což je nejvíce od 17. května. Počet hospitalizovaných v těžkém stavu ale mírně klesl na 167. Za posledních sedm dní připadá v Česku na 100 tisíc obyvatel 270 nakažených, takzvané incidenční číslo tak od středy vzrostlo o 24. Očkování za jediný den podstoupilo skoro 40 tisíc lidí, což je nejvíce od 24. srpna.

reklama