CNN Prima News reklamace

reklamace

Výpis příspěvků ke štítku „reklamace“

Reklamace spotřebičů by se lidem mohly zkomplikovat. Na vině je návrh Evropské komise

2. května 2022 06:09

Víte, co je to kazítko? Jestli se vám porouchal nějaký spotřebič, například těsně po záruce, možná jste se s ním setkali. Evropská unie jde takovým spotřebním zmetkům už dlouho po krku. Jenže nový návrh míří i proti zákazníkovi. A to kvůli jedinému slovu. Reklamace by se vám tak nemusela podařit, i kdybyste zboží vraceli v záruční lhůtě.

Ženě volali z ČEZ kvůli smlouvě, šlo ale o shodu jmen. Kde vzal dodavatel osobní údaje?

13. ledna 2022 23:51

Energetická společnost ČEZ zavolala ženě z Plzně, která chtěla vypovědět smlouvu. Aspoň si to pracovnice kontaktního centra firmy myslely. Jenže omylem zavolaly její jmenovkyni z Hradce Králové, která se navíc narodila ve stejný den. Ta ale smlouvu s touto firmou uzavřenou nemá a nechápe, odkud má dodavatel energie její osobní údaje.

Odstartovaly povánoční slevy. Kdy lze zlevněné zboží reklamovat a na co si dát pozor?

27. prosince 2021 16:33

Hned po Štědrém dni odstartovala první vlna povánočních slev. Za výrazně nižší ceny lze pořídit především oděvy, pozadu není ani vybraná elektronika. Povánoční výprodeje často bývají výhodnější než předvánoční slevy, a to včetně akcí typu Black Friday, upozorňuje hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Společně se slevami ale mnohdy přicházejí i trable s reklamací zboží. Kdy je možné zlevněné zboží vrátit a na co si dát pozor?

Cesta do Chorvatska byla utrpení. Klienti RegioJetu si stěžují na zápach a nepořádek

30. července 2021 06:11

Zápach moči ve vagonech, nefungující klimatizace, netekoucí voda a mnohahodinové zpoždění vlaku. To jsou zkušenosti některých cestujících, kteří se na dovolenou vydali vlakem společnosti RegioJet do Chorvatska. Ta se hájí, že zpoždění nabírá kvůli výlukám na tratích v kombinaci s kontrolou dokladů a proticovidovými opatřeními. Přiznává, že vlaky pak nejsou dostatečně připravené na další cestu.

Křečkovali a teď chtějí zboží vrátit. Jak lze naložit se zásobami potravin a dezinfekce?

21. dubna 2020 17:09

Toaletní papír, dezinfekce, balená voda nebo trvanlivé potraviny. To byla nejčastější skladba tuzemských nákupních košíků po vyhlášení nouzového stavu v Česku v polovině března. Po více než měsíci se ale ukazuje, že křečkovací horečka byla zbytečná, protože obchody s potravinami jsou zásobeny plynule a dostatečně. Jak tedy naložit se zásobami?