CNN Prima News repatriace

repatriace

Výpis příspěvků ke štítku „repatriace“

Máme tady už sedm tisíc migrantů. Třetinu si jich rozeberte, vzkazuje Lukašenko EU

18. listopadu 2021 15:13

V Bělorusku je podle prezidentské mluvčí asi sedm tisíc uprchlíků. Předchozí odhady přitom hovořily o zhruba čtyřech tisících. Minsk navrhuje, aby jich Evropská unie přijala dva tisíce, zbývají chce Bělorusko poslat zpět do zemí původu. Z hlavního města mezitím odletělo do Bagdádu první repatriační letadlo s iráckými běženci.

PŘEHLEDNĚ: Zamykání ambasád i záchrana Afghánců. Jak státy řeší postup Tálibánu?

15. srpna 2021 11:23

Radikální hnutí Tálibán v noci obsadilo afghánský Dželálábád a tamní vládě už zbyl z velkých měst jen Kábul. Řada států světa se proto snaží z Afghánistánu zachránit své diplomaty. Země zavírají ambasády, evakuují tamní pracovníky i afghánské překladatele, kteří Západu dlouhé roky pomáhali při válce proti radikálům.

EU proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety

24. července 2020 08:32

Evropská unie (EU) proplatí Česku 77 milionů korun za repatriační lety, kterými se dostali ze zahraničí kromě Čechů i občané jiných členských zemí unie, informovalo ministerstvo zahraničí. Česko za lety vypravované na jaře v době vrcholu koronavirové krize v Evropě zaplatilo 111 milionů korun. Letadla dopravila do Prahy 5 082 Čechů, 934 občanů jiných zemí EU a 68 občanů mimounijních států.