CNN Prima News represe

represe

Výpis příspěvků ke štítku „represe“

Seznam „nepřátel“. Putinův moderátor předčítal jména lidí, kteří uctili památku Navalného

Rusové, kteří se rozhodli po smrti Alexeje Navalného veřejně uctít památku opozičního předáka, mohou být ve své vlasti ohroženi. Jejich jména se totiž mohou dostat na veřejnost. Přesně to se stalo ve Volgogradu. Moderátor místní televizní stanice totiž zcela účelově ve vysílání předčítal jména těch, kteří k městskému památníku politických represí přišli položit květiny.

Týrání, vyhazov i ztráta přátel. Podpisu Charty 77 přesto nelitujeme, shodli se signatáři

Podepsání Charty 77 mělo pro řadu lidí nedozírné následky. I přesto, že tzv. chartisté s represemi, které ze strany státu později nastaly, nepočítali, svého činu nelitují. „Dostal jsem tehdy okamžitou výpověď,“ řekl historik a politik Petr Pithart. Spolu s ním na vznik občanské iniciativy na nedávné besedě pořádané Knihovnou Václava Havla a Muzea paměti XX. století. zavzpomínali někdejší vydavatel časopisu Vokno František „Čuňas“ Stárek a evangelický duchovní a jeden z mluvčích Miloš Rejchrt.

Česko vyzvalo Bělorusko k zastavení represí. Kulhánek označil Lukašenka za vyděšeného kluka

Česká republika vyzvala Bělorusko k zastavení represí, propuštění všech politických vězňů a zahájení dialogu s občany. V prohlášení to ve středu uvedlo ministerstvo zahraničí, které reagovalo na úterní odsouzení manžela vůdkyně běloruské opozice Svjatlany Cichanouské k 18 letům vězení a uložení dlouholetých trestů dalším pěti opozičním aktivistům a kritikům režimu.