CNN Prima News republikáni

republikáni

Výpis příspěvků ke štítku „republikáni“

Experti: Trump chtěl k soudu v klepetech. Proces ho posílí, postoj Američanů je schizofrenní

3. dubna 2023 23:15

Obvinění Donaldu Trumpovi může pomoci, už nyní posílil a je v čele ostatních kandidátů. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl amerikanista Jiří Pondělíček. Publicista Jefim Fištejn následně připomněl, jaký dojem se exprezident USA snaží ve veřejnosti vzbudit. Je toho názoru, že Američané buď propadnou strachu, nebo objeví soucit.

Průšvih století. V Kongresu USA vládne chaos, Trumpovi stoupenci blokují volbu předsedy

4. ledna 2023 18:42
Aktualizováno

Američtí republikáni se měli po Novém roce s velkou pompou pustit do správy Sněmovny reprezentantů, jenže jejich snahy prozatím ztroskotaly na prvním a zdánlivě elementárním úkolu – zvolit předsedu dolní komory. Kvůli rebelům ve vlastních řadách se totiž republikánům nepodařilo do funkce předsedy zvolit Kevina McCarthyho dokonce ani napopáté. Něco takového Kongres nepamatuje celých sto let. A toto martyrium, jak se zdá, zdaleka není u konce.

Potomci otroků mají dostat odškodné. Afroameričané žádají peníze, zlato i půdu

17. prosince 2022 19:13

V americkém Oaklandu proběhla schůze kalifornské pracovní skupiny pro reparace. Guvernérem ustavený výbor na ní řešil výši odškodnění pro Afroameričany za otroctví a vyslechl si i řadu návrhů od veřejnosti. Ukázalo se přitom, že kompenzace v přepočtu přes pět milionů korun na osobu zřejmě nebude stačit. Někteří diskutující chtěli po členech výborů odškodnění v hodnotě až 18 milionů korun, dotace i pozemky.

Trumpova další prohra. Demokratka Hobbsová porazila v Arizoně jeho favoritku

15. listopadu 2022 11:29

Američtí demokraté mají další důvod k oslavám. Bývalá demokratická senátorka Katie Hobbsová zvítězila v guvernérských volbách Arizony nad republikánkou Kari Lakeovou. Arizona se tak vedle Marylandu a Rhode Islandu stala třetím státem, kde se letos demokratům podařilo vystřídat na guvernérské pozici republikány. Neúspěch Lakeové je zároveň další velkou porážkou bývalého prezidenta Trumpa. Jím podporovaným kandidátům se v listopadových volbách nepovedlo oslovit voliče v klíčových státech.

Žádná červená vlna nepřišla, přiznávají republikáni. S demokraty svádí o Kongres tuhý boj

9. listopadu 2022 09:44

Demokraté s republikány svádějí tuhý boj o americký Senát. Velmi těsné jsou zejména výsledky ve státech Georgia, Wisconsin a Arizona. Demokraté nicméně získali důležitý senátorský mandát za Pensylvánii. Vedle toho se jim podařilo obhájit posty guvernérů v Michiganu, Minnesotě, Novém Mexiku a Illinois. Republikáni zatím věří, že se jim podaří ovládnout americkou Sněmovnu reprezentantů.

DeSantis drtivě zvítězil na Floridě. Trumpa může vyzvat v boji o prezidentskou kandidaturu

9. listopadu 2022 06:30

Republikán Ron DeSantis byl v úterý znovuzvolen jako guvernér Floridy a míří do svého druhého volebního období. Nekompromisní kritik tzv. woke kultury, pandemických opatření a socialistických regulací zvítězil nad svým oponentem Charlie Cristem o závratných 1,5 milionů hlasů. DeSantis je zároveň prvním republikánským politikem, jemuž se podařilo po dvaceti letech vyhrát v okrese Miami-Dade. Vedle DeSantise obhájil svůj senátorský mandát na Floridě i republikán Marco Rubio.

Politiky detailně informuje o své menstruaci. Žena svérázně protestuje proti zákazu potratů

9. listopadu 2022 00:53

Republikáni v Americe chtějí omezit právo na potrat. Mnohým lidem se to ale nelíbí, a tak se rozhodli bojovat po svém. Například bývalá kandidátka do Kongresu Dara Fayeová republikánům volá a informuje je o své menstruaci a gynekologických obtížích. Vysvětluje, že když politici hodlají zasahovat do života žen, budou mít jistě potřebné lékařské vzdělání.

Biden v obavách, bitva o Kongres začala. Demokraté ztrácejí podporu Hispánců i černochů

8. listopadu 2022 14:05

Prezidenta Joea Bidena čekají v následujících hodinách perné chvilky. Američané budou v úterý rozhodovat o novém složení Kongresu i o guvernérech celkem 36 států. Pokud se republikáni Kongresu zmocní, mohl by se prezident rozloučit s prosazením velké části své agendy. Předvolební průzkumy přitom favorizují právě republikány. Těm se podle deníku The Wall Street Journal (WSJ) daří získávat podporu od stále větší části Latinoameričanů a Afroameričanů.

Jste jako švábi, řekla moderátorka o běloškách volících republikány. Pohádala se i s kolegyní

4. listopadu 2022 09:18

O pořádný rozruch v amerických médiích se včera postarala spolumoderátorka diskusního pořadu The View Sunny Hostinová. Během debaty o potratech přirovnala republikánské voličky bílé pleti ke hmyzu, který se chce sám zahubit. Hostinová reagovala na volební průzkum deníku Wall Street Journal (WSJ), podle něhož ženy z amerických předměstí upřednostňují v nadcházejících volbách do Kongresu republikány. Ti přitom chtějí omezovat například právo na potrat.

Trump ocenil převzetí Twitteru: Už nebude řízen maniaky a levicovými šílenci. Obnoví si účet?

29. října 2022 08:50

Bývalý americký prezident Donald Trump si pochvaluje převzetí Twitteru nejbohatším mužem světa Elonem Muskem. Nyní je prý v rozumných rukách a nebude řízen „radikálními levicovými šílenci“. V rozhovoru pro Fox News ale zároveň odmítl, že by se na něj vrátil, myšlenky totiž hodlá i nadále prezentovat na své sociální síti Truth Social.