reklama
CNN Prima News republikáni

republikáni

Výpis příspěvků ke štítku „republikáni“

Pokrytec Biden? Nevinu Rittenhouse respektoval, pak otočil a rozsudek má za neférový

23. listopadu 2021 00:19

Osmnáctiletý Kyle Rittenhouse je podle soudu nevinný. Americký prezident Joe Biden s verdiktem souhlasil a vyzval k jeho respektování. O hodinu později v oficiálním prohlášení Bílého domu však podotkl, že chápe rozčarování některých Američanů a sdílí ho s nimi. „Mnozí lidé jsou jeho slovy pohoršeni. Demokraté s ním souhlasí, naopak republikáni mají Rittenhouse za hrdinu,“ reagoval na Bidenova slova v pořadu 360° redaktor webu Echo24.cz Ondřej Šmigol.

Jak se zbavit trumpistů v politice? Porážka Babiše slouží jako vzor, tvrdí CNN

21. října 2021 21:35

Politické strany v Česku zahodily své názorové odlišnosti, aby mohly zformovat koalice s jediným cílem – porazit populistického magnáta Andreje Babiše. Tak hodnotí tuzemské sněmovní volby ve svém komentáři americká CNN. Babišova porážka může být podle ní návodem, jak odstavit od vlády i další příznivce takzvaného trumpismu ve světě.

Zbraním nakloněný Texas: Zákon lidem umožní získat pistoli bez průkazu a prověrky

25. května 2021 23:03

Americký stát Texas se chystá zrušit jedno z posledních velkých omezení týkajících se zbraní. Konkrétně by Texasané mohli nosit skrytou zbraň bez průkazu a bezpečnostní prověrky. V pondělí zákonodárný sbor ovládaný republikány tento zákon schválil a poslal ho guvernérovi Gregu Abbottovi. Ten ho chce podepsat navzdory námitkám, že tímto krokem nedojde k ochraně, ale naopak k ohrožení veřejnosti a policie.

Trump chystá velký návrat: Na mítincích chce kritizovat Bidena a otevře si sociální sítě

19. května 2021 06:48

Bývalý americký prezident Donald Trump po čtyřměsíční odmlce plánuje pokračovat ve svých projevech napříč USA. Během června před svými příznivci plánuje vystoupit dvakrát, třetí projev potom chystá na červenec při příležitosti oslav Dne nezávislosti. Chce prezentovat své myšlenky a zároveň podpořit konkrétní republikánské kandidáty.

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

12. dubna 2021 05:39

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

reklama