CNN Prima News Respekt

Respekt

Výpis příspěvků ke štítku „Respekt“

Pomsta za českého psovoda. Policie obvinila čtyři vojáky ze smrti afghánského bojovníka

20. června 2021 19:15

Vojenská policie obvinila čtyři vojáky z podílu na smrti afghánského bojovníka Vahidulláha Chána, který zastřelil v roce 2018 českého psovoda Tomáše Procházku. Napsal to týdeník Respekt. Podle něj jsou stíhanými příslušníci elitní armádní 601. skupiny speciálních sil z Prostějova. Dva z vojáků viní policie z vydírání za použití násilí a neuposlechnutí rozkazu, další dva z neposkytnutí pomoci a porušení pravidel strážní služby.

Hrad nebude poskytovat informace některým médiím. Chce tak bojovat proti dezinformacím

21. května 2021 20:21

Kancelář prezidenta republiky nebude poskytovat informace některým vybraným médiím. Svůj krok zdůvodňuje bojem proti dezinformacím. Opatření se týká týdeníku Respekt, webů Seznam Zprávy a Deník N a pořadů České televize 168 hodin a Reportéři ČT. Na internetových stránkách Pražského hradu to uvedl prezidentův kancléř Vratislav Mynář.

Agent měl otrávit české politiky? Kdo bude věřit těm výmyslům, ptá se ruský ministr zahraničí

4. května 2020 09:18

V roce 1980 byla v Praze 6 odhalena bronzová socha maršálu Koněvovi jako připomínka 35 let od konce druhé světové války. V dubnu letošního roku byla na základě rozhodnutí Prahy 6 demontována. Ruská strana ale tento krok neschvaluje a žádá, aby byla Koněvova socha svěřena jí. Starostovi Prahy 6, pražskému primátorovi a starostovi Řeporyjí byla přidělena policejní ochrana, údajně je měl ohrožovat ruský tajný agent, pravděpodobně kvůli jejich veřejným postojům z poslední doby. Týdeník Respekt uveřejnil článek, v němž autor uvádí, že se jedná o muže, který do Prahy přicestoval před třemi týdny a je vybaven jedem ricin.