reklama

Policisté nevěřili svým očím. Řidič se po dálnici D1 řítil nebezpečnou rychlostí

Policisty hlídající provoz na D1 ve směru na Prahu ve středu překvapil řidič osobního vozidla Audi A6, který se po dálnici řítil rychlostí 195 km/h. Hlídka sedla do auta, dojela dotyčného a přestupek zadokumentovala. Vše bude řešit příslušný správní orgán. Šoférovi hrozí pokuta do 10 tisíc korun a zákaz řízení až na jeden rok.

reklama

„Radarové zařízení naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 195 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 km/h. Někteří si zkrátka s dodržováním nejvyšší povolené rychlosti hlavu nelámou,“ podotkla mluvčí policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Policie rychle jedoucí vozidlo zastavila na 137. kilometru. „Dvaačtyřicetiletý řidič předložil doklady a policisté mu také provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem,“ popsala s tím, že přestupek nebylo možné vyřídit s přestupcem na místě a bude oznámen místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Dvaačtyřicetiletému řidiči hrozí pokuta a zákaz řízení až na rok.

Audi A6 jelo po dálnici rychlostí 195 km/h.
Audi A6 jelo po dálnici rychlostí 195 km/h.
Zdroj: Policie ČR

Podle Čírtkové je jízda takovou rychlostí neuvěřitelným hazardem. „A to zvláště v období, kdy se na dálnici vracejí do některých úseků stavební firmy z důvodu pokračující modernizace,“ upozornila mluvčí policie.

Řidič jedoucí v takové rychlosti navíc s vysokou pravděpodobností nedokáže včas zareagovat na dopravní situaci, která může vzniknout před ním. „Může se vytvořit kolona vozidel či se objevit na dálnici jiná překážka. Tento řidič svojí jízdou ohrožoval nejen svoji bezpečnost, ale také bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu,“ doplnila.

Audi A6
Audi A6
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Další hlavní zprávy

Brazilské trápení s covidem. Nemocnice kolabují a prezident točí ministry zdravotnictví
reklama
reklama
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Politika

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni
Další články
reklama
reklama