reklama

Řidič zemřel, o život marně bojoval i jeho pes. Kriminalisté hledají viníka nehody

Kriminalisté hledají viníka tragické nehody, která se stala v úterý na hlavním tahu mezi Plzní a Karlovými Vary. Zemřel při ní jeden z řidičů a záchranáři se snažili udržet při životě alespoň jeho psa. I on ale svůj boj o život nakonec prohrál.

reklama

Když k nehodě na silnici u Všerub přijeli záchranáři, jednomu z řidičů už nebylo pomoci. Uvnitř auta byl ale ještě další pasažér, který potřeboval pomoc. „Museli jsme použít hydraulické vyprošťovací zařízení. A to nejen k vyproštění těla mrtvého řidiče, ale také k tomu, abychom byli schopni vyndat ven pejska,“ sdělil mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

K tématu

Náročná záchranná akce trvala desítky minut. „Potom, co jsme člověka dostali ven, jsme se věnovali vyproštění pejska, o kterého jsme se společně se zdravotnickou záchrannou službou starali do chvíle, než byl zařízen jeho odvoz,“ dodal Poncar.

Hasiči pomohli dostat psa do soukromé sanitky, která ho na vlastní náklady odvezla na veterinární kliniku v Praze. „Volali nám z místa, jestli bychom byli ochotni pomoct, že tam umírá pejsek a nikdo neví, co s ním, protože složky jako takové nemohou zasáhnout. Takže jsme řekli, že do toho jdeme, nebyl čas na rozmýšlení,“ řekl majitel soukromé záchranné služby Roman Cipra.

Veškeré snahy ale nakonec byly marné. Zranění psa byla příliš vážná. „Je to strašně smutné. Pes byl ve stavu, který neumožňoval přežití,“ uvedla veterinární klinika.

Důležitou roli sehraje soudní pitva

Kdo nehodu zavinil, policisté ještě nevědí. „Dopravní nehodu šetří v současné době kriminalisté. Vyžádali jsme si znalecké posudky,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Při objasňování příčin tragické srážky bude hrát důležitou roli výsledek soudní pitvy zemřelého pětačtyřicetiletého muže. Na její výsledky policisté čekají.

K tématu

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama