reklama

Řidič zemřel, o život marně bojoval i jeho pes. Kriminalisté hledají viníka nehody

Kriminalisté hledají viníka tragické nehody, která se stala v úterý na hlavním tahu mezi Plzní a Karlovými Vary. Zemřel při ní jeden z řidičů a záchranáři se snažili udržet při životě alespoň jeho psa. I on ale svůj boj o život nakonec prohrál.

reklama

Když k nehodě na silnici u Všerub přijeli záchranáři, jednomu z řidičů už nebylo pomoci. Uvnitř auta byl ale ještě další pasažér, který potřeboval pomoc. „Museli jsme použít hydraulické vyprošťovací zařízení. A to nejen k vyproštění těla mrtvého řidiče, ale také k tomu, abychom byli schopni vyndat ven pejska,“ sdělil mluvčí plzeňských hasičů Petr Poncar.

K tématu

Náročná záchranná akce trvala desítky minut. „Potom, co jsme člověka dostali ven, jsme se věnovali vyproštění pejska, o kterého jsme se společně se zdravotnickou záchrannou službou starali do chvíle, než byl zařízen jeho odvoz,“ dodal Poncar.

Hasiči pomohli dostat psa do soukromé sanitky, která ho na vlastní náklady odvezla na veterinární kliniku v Praze. „Volali nám z místa, jestli bychom byli ochotni pomoct, že tam umírá pejsek a nikdo neví, co s ním, protože složky jako takové nemohou zasáhnout. Takže jsme řekli, že do toho jdeme, nebyl čas na rozmýšlení,“ řekl majitel soukromé záchranné služby Roman Cipra.

Veškeré snahy ale nakonec byly marné. Zranění psa byla příliš vážná. „Je to strašně smutné. Pes byl ve stavu, který neumožňoval přežití,“ uvedla veterinární klinika.

Důležitou roli sehraje soudní pitva

Kdo nehodu zavinil, policisté ještě nevědí. „Dopravní nehodu šetří v současné době kriminalisté. Vyžádali jsme si znalecké posudky,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Při objasňování příčin tragické srážky bude hrát důležitou roli výsledek soudní pitvy zemřelého pětačtyřicetiletého muže. Na její výsledky policisté čekají.

K tématu

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Hnutí ANO by s 24,5 procenta hlasů vyhrálo volby, říká nejnovější průzkum CVVM

Hnutí ANO by s 24,5 procenta hlasů vyhrálo volby, říká nejnovější průzkum CVVM

Volby by nyní vyhrálo hnutí ANO s 24,5 procenta hlasů. Piráti a STAN by měli 22,5 procenta, koalice Spolu zase 19,5 procenta. Do Sněmovny by podle CVVM dostaly také SPD, KSČM a ČSSD. Veškeré průzkumy z předchozích týdnů přitom favorizovaly koalici Pirátů a STAN. Jednotlivé průzkumy používají různé metodiky, proto je nelze navzájem příliš srovnávat. Vedení hnutí ANO přesto působí jako překvapení.

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po pěti letech zpět ztracené zlato
Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Další články
reklama
reklama