Řidiči v Brně nevěřili svým očím. Po silnici si to šinuly děti ve zmenšeném sporťáku

Vlastním očím nevěřili řidiči, kteří o víkendu jeli po brněnské staré dálnici. V jízdním pruhu míjeli dvě malé děti ve zmenšeném modelu sportovního auta. S ohledem na svůj nízký věk i na samotné vozidlo přitom na silnici rozhodně neměly co dělat.

Měla to být zřejmě spanilá jízda, na kterou ani jeden ze dvou malých rošťáků do konce života nezapomene. Jenže si pro ni vybrali špatnou silnici – rušnou „výpadovku“ z jihomoravské metropole v brněnské Bystrci, po které za plného provozu jezdí stovky aut.

„V sobotu odpoledne jsme přijali několik telefonátů od pozorných řidičů, kteří na staré dálnici míjeli elektrické vozítko s dvěma malými chlapci,“ potvrdil policejní mluvčí David Chaloupka.

Bez řidičáku a zřejmě i bez STK bylo dopředu jasné, že dva prckové, kterým ještě nebylo osm let, daleko nedojedou. Policejní hlídky po krátkém pronásledování „obklíčily“ žlutý sporťák z obou stran. Pak je i s autíčkem naložili do svého vozidla a odvezli k rodičům.

Ani jednomu z kluků zřejmě nepřišlo zvláštní, že kolem nich jezdí mnohem větší auta, a neuvědomovali si, že jim v tu chvíli jde o život. Pokud by je totiž náhodou někdo přehlédl, mohl to být jejich poslední výlet.

„Jednalo se o klukovinu, kluci chtěli být jako dospělí řidiči, zařadit se mezi velká auta a užívat si toho pocitu, že jezdí po normální silnici,“ myslí si dopravní expert Roman Budský.

Tagy: