CNN Prima News říjen

říjen

Výpis příspěvků ke štítku „říjen“

Obavy ekonomů se naplnily. Růst cen se v říjnu přiblížil k šesti procentům

10. listopadu 2021 09:18

Spotřebitelské ceny v říjnu meziročně stouply o 5,8 procenta, nejvíce od října 2008. Proti letošnímu září tak růst inflace zrychlil o 0,9 procentního bodu, což bylo nejvýraznější zrychlení od ledna 2012. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Vývoj mírně překonal očekávání analytiků, kteří předpovídali meziroční růst cenové hladiny na 5,7 procenta.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

20. září 2021 20:13

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Průzkum: Nejvíce lidí zvažuje, že bude volit koalici Spolu, následuje ANO a PirSTAN

5. září 2021 22:55

Největší volební potenciál před říjnovými sněmovními volbami má podle průzkumu agentury Kantar koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL). Pokud by jí dali hlas všichni lidé, kteří její volbu v současnosti zvažují, získala by až 31,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu pro Českou televizi. Druhý nejvyšší potenciál má vládní ANO, následované koalicí Pirátů a STAN.

Česko poskočilo v přepočtu úmrtí. Víc mrtvých s koronavirem mají jen tři státy

15. října 2020 09:39
Aktualizováno

Ve středu přibylo v tuzemsku 9 544 infikovaných koronavirem. Za říjen se v Česku nakazilo více lidí než v osmkrát větším Německu nebo čtyřikrát větším Polsku. Podle údajů deníku The New York Times je Česká republika podle počtu úmrtí na 100 tisíc obyvatel za uplynulý týden už na čtvrtém místě na světě, ve středu byla sedmá.