Ringo Čech: Ať si vítači berou migranty domů. Třetí svět je fronta na chleba, jen souloží

Co Čech, to politik! (928)

Příznivci migrantů by měli brát uprchlíky domů, pak by se teprve ukázalo, jak vážně to myslí. V pořadu Co Čech, to politik! to řekl umělec František Ringo Čech, který diskutoval o letošních sněmovních volbách s bývalým předsedou vojenského výboru NATO Petrem Pavlem.

Velkým tématem letošních voleb je migrace, před kterou varuje hlavně SPD, ale i vládní ANO. S názory těchto stran souhlasí i umělec a politický glosátor František Ringo Čech, podle kterého jsou postoje takzvaných „vítačů“ jen povrchní. „Jsi vítač? Tak tady podepiš, že do svého bytu rád vezmeš Syřana nebo Afghánce. Pak uvidíme, kolik jich zbyde,“ prohlásil pro CNN Prima NEWS.

Podle něj jsou chudoba a další problémy v Africe a na Blízkém východě prakticky neřešitelné a příliv peněz z Evropy tamním lidem nijak nepomůže. Po cestě se podle Ringo Čecha vždy poztrácí. „Třetí svět je fronta na chleba, kde se neustále souloží,“ shrnul.

Není proč voliče strašit, míní Pavel

To armádní generál Petr Pavel naopak odsuzuje, že si politické strany dělají z migrantů rukojmí svého volebního tažení. „Jedním z velkých zklamání kampaně je budování strašáků, dělání strašáků z opozice, vlády i migrace. Migrace je problém, hlavně ta ilegální, ale že bychom se měli všichni děsit, že přijdou miliony lidí z Afghánistánu, to ne. Není fér voliče strašit,“ prohlásil Pavel.

Humanitární pomoc je podle něj cesta, jak utrpení lidí v Africe a na Blízkém východě tlumit. „V celosvětovém měřítku jsme bohatí, měli bychom pomáhat,“ myslí si.

Pavel tak v pořadu Co Čech, to politik! kritizoval celkovou politickou kulturu v Česku. „Když kampaň bude pokračovat stylem jako dosud, tak nám zůstane rozdělená společnost jako v USA, budeme se na sebe koukat s nevraživostí,“ uzavřel.

Tagy: