reklama
CNN Prima News Robert Fico

Robert Fico

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Fico“

Další zemětřesení ve slovenské vládě. Strana exprezidenta Kisky je v rozkladu

Slovenská vláda zažívá znovu ukrutné časy. Z nejmenší koaliční strany Za lidi, kterou založil bývalý prezident Andrej Kiska, odešla většina poslanců, která přešla do jiné strany v koalici. Kabinet Eduarda Hegera nyní řeší, co to bude pro vládu znamenat. Diskutuje se o výměně ministryně spravedlnosti, ale i předsedy Národní rady, tedy tamního parlamentu. Ve hře je také konec poslaneckého klubu Kiskovy strany.

Referendum o nových volbách na Slovensku nebude. Ústavní soud ho smetl ze stolu

Slovenský ústavní soud zakázal konání referenda o vypsání předčasných voleb, o něž požádalo prostřednictvím petice přes 585 tisíc Slováků. Vyplývá to ze středečního verdiktu ústavních soudců. Ti z podnětu prezidentky Zuzany Čaputové posuzovali otázku konání plebiscitu a dospěli k závěru, že není v souladu s ústavou. Novinářům to řekl předseda soudu Ivan Fiačan. Podle zákona tak zmíněné lidové hlasování nelze vyhlásit.

Speciální pruh jen pro očkované. Slováci zavádějí přísnější hraniční kontroly

Slovenská policie po zintenzivnění kontrol dodržování karanténních povinností zřídí zejména na velkých hraničních přechodech zvláštní jízdní pruh pro cestující, kteří byli očkováni proti covidu. Informovala o tom mluvčí policejního prezidia Denisa Bárdyová. Od pátku bude Slovensko až na výjimky vyžadovat u neočkovaných při vstupu do země karanténu.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

Slovensko řeší ministrovy luxusní hodinky za milion. Jsou falešné, tvrdí politik

Současná slovenská vláda i nadále trpí na skandály, malé i velké. Aktuálně se na tamní politické scéně řeší zejména kauza kolem hodinek. Ministr vnitra Roman Mikulec má mít totiž ve svém vlastnictví extrémně drahé luxusní hodinky za více než jeden milion korun. Člen vlády, který navíc aktuálně čelí hrozbě odvolání, tvrdí, že dané hodinky jsou falešné.

Slováci bojují za referendum k novým volbám. Petici podepsalo přes 500 tisíc lidí

Dvě opoziční strany na pětimilionovém Slovensku získaly dohromady přes 585 tisíc podpisů pod petici za vypsání referenda o nových volbách. To je o dvě třetiny více, než je podle tamní ústavy potřeba k vyhlášení plebiscitu. Vyplývá to z pátečního oznámení stran Směr – sociální demokracie (Směr-SD) a Hlas sociální demokracie (Hlas-SD), které podpisy shromažďovaly.

Slovenská krize: Pokud Matovič skončí ve vládě, tak odejdeme, hrozí jeho poslanci

Slovenská vládní krize se opět komplikuje. Již od minulého týdne je známo, že menší koaliční strany jsou ochotny pokračovat jen v případě, že rezignuje premiér Igor Matovič. Skupina poslanců z Matovičova hnutí nyní do jednání o rekonstrukci vlády vnesla podstatnou změnu. Hrozí, že pokud Matovič ve vládě skončí, opustí oni jeho hnutí, což by mohlo vést k tomu, že by vláda neměla dostatek hlasů.

reklama