reklama
CNN Prima News Robert Fico

Robert Fico

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Fico“

Pokrytectví na Slovensku? Fico kritizoval ministrovu dovolenou v Ománu, sám je v Jordánsku

31. prosince 2021 21:40

Slovenskem hýbou na konci roku v souvislosti s koronavirem i politické kauzy. Ve čtvrtek se kritiky dočkal ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský, protože v době nástupu varianty omikron v zemi odletěl na luxusní dovolenou do Ománu. Rýpanec do člena vlády si neodpustil třeba ani expremiér Robert Fico. On sám byl však nyní vyfocen na dovolené v Jordánsku.

Zadržení Fica bylo PR krokem. Vláda ho volá zpět k moci, říká slovenský expert

16. prosince 2021 23:49

Šlo o PR krok. Přesně tak zhodnotil čtvrteční zadržení bývalého slovenského premiéra Roberta Fica expert Jaroslav Daniško. Policie Fica obvinila z trestného činu podněcování k trestnému činu. Důvodem bylo podle policie porušení zákazu shromažďování, který v zemi platí v rámci nouzového stavu. Fico totiž na čtvrtek svolal protestní jízdu automobilů proti vládě a proti prezidentce Zuzaně Čaputové.

Slovenská policie zadržela a obvinila Roberta Fica. Mezitím mu někdo zdemoloval auto

16. prosince 2021 19:06

Slovenská policie ve čtvrtek večer zadržela bývalého předsedu vlády a šéfa strany Směr-SD Roberta Fica. Důvodem je jeho protest proti vládním covidovým opatřením na Tyršově náměstí v Bratislavě. Demonstraci totiž svolal i přes zákaz shromažďování. Fico při odchodu ironicky prohlašoval, že „takto vypadá demokracie v přímém přenosu“.

Odměnu 200 eur za očkování bere část Slováků jako důkaz, že vakcína je podvod

16. prosince 2021 07:25

Sotva mezinárodní silnice E75 protne v prudkém klesání Jablunkovský průsmyk a česko-slovenskou hranici, rapidně poklesne i podpora očkování. V příhraničním okrese Čadca se proti covidu plně očkovalo jen 38 procent Slováků. „Kdyby vakcína byla dobrá věc, proč by mi stát nabízel 200 eur za očkování? Je to spíš důkaz, že něco není v pořádku,“ uvažuje nad aktuální vládní pobídkou 71letý Karol Budoš z příhraniční obce Čierne při Čadci.

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Očkování není posvátná kráva. Nakaženým bychom dali balík léků zdarma, říká Fico

20. listopadu 2021 22:17

Očkování není žádná cesta ven z pandemie, tak z něj není třeba dělat posvátnou indickou krávu. Uvedl to bývalý slovenský premiér Robert Fico v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dodal, že pokud by byl znovu u vlády a musel řešit pandemii koronaviru, věnoval by více péče lidem, kteří jsou čerstvě nakažení. Těm by podle svých slov ihned po pozitivním testu dal mimo jiné balík léků zdarma.

Radičová: Fico byl vždy vulgární, ale nepodceňujme ho. Mohl by se vrátit k moci

7. listopadu 2021 21:12

Slovenská expremiérka Iveta Radičová říká, že jejího předchůdce a zároveň i nástupce Roberta Fica není radno podceňovat ani v budoucnu. Jeho Směru-SD totiž po loňském pádu rostou preference a společně s novou stranou Hlas-SD Petera Pellegriniho by se mohl vrátit zpět k moci. Radičová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodává, že Pellegriniho strana je v podstatě jen „Směr 2“, protože představuje úplně stejnou politiku.

Ficova kauza hýbe Slovenskem. Na „pytlácké“ chatě měl konspirovat kvůli trestním stíháním

28. října 2021 23:59

Slovenskem aktuálně hýbe kauza expremiéra Roberta Fica a odposlechy z jeho schůzek na chatě s lidmi vzbuzující značné kontroverze. S nimi mimo jiné probíral trestní stíhání dříve vysoce postavených osob z dob vlády jeho strany Směr-SD. Sám Fico jakýkoliv trestný čin v souvislosti se setkáním odmítá. Na jedné nahrávce z chaty přitom ostatním naznačuje, že se nelegálně dostal z dovolené na Krétě, kde protrpěl nákazu koronavirem, zpět na Slovensko.

Radičová: Slovenskou vládu čekají časované bomby, covid nezvládly ani nejbohatší země

25. října 2021 21:17

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera má před sebou velmi těžké zkoušky a má na stole hned několik časovaných bomb. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS před tím varuje bývalá předsedkyně vlády našich východních sousedů Iveta Radičová. Hovoří mimo jiné i o krizi spjaté s pandemií. V tomto směru Radičová kritická není, podle ní si s pandemií dostatečně neporadily ani ty nejbohatší a nejvyspělejší státy Evropy a světa.

Migrace pro nás není téma, zlý strýček Brusel neexistuje, říká expremiérka Radičová

9. října 2021 07:55

Svěřujeme moc do rukou lidí, kteří nectí individuální svobody a zaměňují si politiku s udržením moci. Časem se z nich vzpamatujeme, ale vyměníme je za lidi, kteří spíše než reálná řešení nabízejí pohádky. Takto popisuje současnou politiku bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. Ta v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mimo jiné řekla, že migrace, o které se často hovoří, není pro Slovensko ani Česko téma. Útoky na Evropskou unii považuje za hloupost.

reklama