CNN Prima News Robert Fico

Robert Fico

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Fico“

Fico útočí na Pavla. Generál za dva dny ukázal, kdo za ním stojí, říká slovenský expremiér

3. února 2023 18:33

Několikanásobný slovenský expremiér a lídr strany Směr-SD Robert Fico jen několik dní po vítězství zaútočil na nově zvoleného prezidenta Petra Pavla. Na jedné straně mu sice pogratuloval, následně však začal tvrdit, že Pavel takřka okamžitě odhalil, kdo za ním stojí. Tvrdí to v souvislosti s Pavlovou podporou Ukrajiny. Fico se naopak od vojenských dodávek pro Kyjev distancuje, jde tak i proti oficiální slovenské pozici.

Na Slovensku budou předčasné volby v září. Shodly se na tom strany bývalé koalice

22. ledna 2023 21:42

Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, řekl v neděli novinářům dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru. V řádném termínu by se příští parlamentní volby v zemi konaly v únoru příštího roku.

Kňažko: S komunisty jsme udělali chybu. Fico je druhé sofistikovanější vydání Mečiara

31. prosince 2022 16:41

Před 30 lety došlo k rozdělení Československa na dva státy. Na samostatnost si museli zvykat Češi i Slováci. Jedním z nejdůležitějších aktérů této události byl i pozdější místopředseda slovenské vlády, ministr či prezidentský kandidát, jinak také ikonický herec, Milan Kňažko. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS shrnuje své pocity z rozdělení federace a zamýšlí se nad tím, jakou cestu samostatné Česko a Slovensko za těch 30 let ušly.

Tohle jsem nedělal ani s vrahy. Slovenská prokuratura odtajnila vzkazy Lučanského před smrtí

31. prosince 2022 12:16

Slovenská prokuratura zastavila trestní stíhání v případě smrti bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Muž, který zemřel 29. prosince 2020 ve vazbě, podle vyšetřovatelů prokazatelně spáchal sebevraždu, cizí zavinění bylo vyloučeno. Prokuratura doplňuje, že den před smrtí napsal Lučanský své rodině dva vzkazy. Zajímavostí však je, že nynější slovenská opozice v čele s expremiérem Robertem Ficem dodnes využívá smrt policejního exprezidenta v rámci volebního boje.

Prezidentka Čaputová odvolala Hegerovu vládu. Předčasné volby na Slovensku chce co nejdřív

16. prosince 2022 14:14

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v pátek odvolala vládu premiéra Eduarda Hegera, které sněmovna ve čtvrtek vyslovila nedůvěru. Hegerův kabinet podle ústavy zůstane v úřadu až do jmenování nové vlády, ovšem s omezenými pravomocemi. Čaputová současně vybídla politiky k dohodě na uspořádání předčasných voleb v prvním pololetí příštího roku. V řádném termínu by se volby konaly v únoru 2024.

Podepsal, rozmyslel, vytrhl. To se ještě nestalo, popsal zmatek kolem demise Matoviče expert

16. prosince 2022 11:22

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera padla, poslanci jí většinově vyjádřili nedůvěru. Snad více se ale hovoří o tom, jak ministr financí a předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) (ne)doručil svoji podepsanou demisi do prezidentské kanceláře. Tímto tahem naprosto šokoval ostatní slovenské politiky i experty. Ve vysílání CNN Prima NEWS se nad Matovičovým krokem podivoval i slovenský politolog Ján Baránek.

KOMENTÁŘ: Matovič a spol. končí. Slováci potřebují tvrdý pád na dno, ne dlouhou agónii

16. prosince 2022 07:32

Slovenská vláda po měsících balancování nad propastí definitivně padla. Končí tak kabinet, do něhož demokraticky smýšlející Slováci vkládali velké naděje, které však zůstaly nenaplněny. A je to vlastně dobře. Koalice okolo Igora Matoviče totiž namísto čistky veřejného prostoru proslula zejména chaosem, neustálým lavírováním, urážkami a arogancí. Je tak lepší, že agónie nebyla prodlužována. I za cenu možného návratu toho nejhoršího.

Slovenská vláda padla, Národní rada jí vyslovila nedůvěru. Čaputová odvolá kabinet v pátek

15. prosince 2022 18:34

Na Slovensku padla vláda. Kabinet premiéra Eduarda Hegera prohrál klíčové hlasování v Národní radě, kde mu nadpoloviční většina poslanců vyslovila nedůvěru. Koalici nepomohla ani nabídka hojně kritizovaného ministra financí a šéfa hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igora Matoviče, že ze své funkce odstoupí. Ten si svůj krok nakonec v poslední chvíli rozmyslel. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vládu odvolá v pátek.

„Bomba“ pod autem otřásla Slovenskem. Svědek v kauze kolem Směr-SD dostal policejní ochranu

1. prosince 2022 19:41

Bývalý šéf slovenské finanční správy František Imrecze našel naspodu svého auta přilepený podezřelý objekt. Obával se možné bomby a na jeho žádost mu byla přidělena policejní ochrana. Imrecze je svědkem ve sledované kauze, která se dotýká lidí napojených na stranu Směr-SD expremiéra Roberta Fica. S výbuchy aut má Slovensko zkušenosti zejména z 90. let, bombový útok se tehdy stal osudným Robertu Remiášovi, který hrál roli v dodnes nevyjasněných případech kolem bývalého předsedy vlády Vladimír Mečiara.