CNN Prima News Robert Fico

Robert Fico

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Fico“

Fico svými výroky pobouřil Jourovou. Zrada, pomáhá Kremlu, řekla o slovenském premiérovi

Slovenský premiér Robert Fico svými výroky pomáhá Kremlu, řekla místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová po vyjádřeních Fica ohledně války na Ukrajině. Ten, kdo šíří ruskou propagandu jako on, napomáhá zločineckému režimu, prohlásila v rozhovoru pro zpravodajský server Aktuality.sk. Pronásledování novinářů „Ficovými vlky“ je podle ní skandální a ohrožuje pověst Slovenska v zahraničí.

„Šokovaný“ Fico. Kritizuje ho britský velvyslanec a Italové stahují protivzdušnou obranu

Italové stahují ze Slovenska systém protivzdušné obrany, uvedl premiér Robert Fico. Ten měli naši východní sousedé půjčený na rok, ale italská vláda nyní podle Fica oznámila, že ho potřebuje jinde. Premiér se zároveň ohradil proti britskému velvyslanci na Slovensku Nigelu Bakerovi. Ten ostře kritizoval postoj Bratislavy k ruské válce proti Ukrajině, Fica to prý šokovalo.

Premiéři V4 měli jasno: Orbán a Fico vyrazili za Zemanem na jednohubky, Tusk jednal s Pavlem

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý odpoledne ve své kanceláři v pražských Dejvicích setkal se slovenským premiérem Robertem Ficem a s předsedou maďarské vlády Viktorem Orbánem, kteří do českého hlavního města přijeli na setkání premiérů visegrádské čtyřky. Zeman uvedl, že setkání se neslo ve velmi přátelském duchu, premiéry pohostil jednohubkami. Zhruba ve stejné době prezident Petr Pavel přijal na nedalekém Pražském hradě polského premiéra Donalda Tuska.

Fiala: Česko se nechystá vyslat vojáky na Ukrajinu. O zavedení povinné vojny vláda nejedná

Česko se nechystá vysílat vojáky na Ukrajinu, pronesl premiér Petr Fiala (ODS) před cestou na summit o pomoci Ukrajině do Paříže. Reagoval tím na vyjádření slovenského premiéra Roberta Fica, že několik členských zemí NATO a Evropské unie zvažuje vyslání svých vojáků na Ukrajinu na základě dvoustranných dohod s touto zemí, jež se už dva roky brání ruské invazi. Předseda vlády také dodal, že se lidé nemusí bát, že by se jednalo o zavedení povinné vojenské služby.

Ficova řeč o válce strhla bouři. Aušus, ostuda pro Slovensko, hlásí čeští i světoví politici

Robert Fico je ostudou pro Slovensko, pro Evropu i pro lidské bytosti se srdcem, napsal na sociální síti X poslanec z řad německé SPD Michael Roth. Reagoval tím na výroky slovenského premiéra o „falešné démonizaci Vladimira Putina“ a roli ukrajinských neonacistů v rozpoutání války. Podobně se proti Ficově řeči vymezila řada dalších včetně senátorky Miroslavy Němcové (ODS), která politika označila za „aušus“. Slova ministerského předsedy neunikla ani pozornosti ukrajinských médií.

Šest let od vraždy Kuciaka a Kušnírové: Dál musíme být opatrní, říká reportérka ze Slovenska

I šest let po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka je aktuální touha společnosti žít na slušném a spravedlivém Slovensku, řekla ve středu slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Soudy kauzu dosud pravomocně zcela neuzavřely. Dlouholeté tresty si však již nyní odpykávají tři lidé včetně nájemného střelce. Kuciak byl podle vyšetřovatelů zavražděn kvůli své investigativní práci. Zahraniční reportérka CNN Prima NEWS Andrea Teissigová popsala, v čem je situace novinářů na Slovensku i nyní složitá.

Mocná zbraň, která může změnit vývoj států. Deepfake je nejnebezpečnější věc, děsí se Trump

Ovlivňování voleb, nadávky oponentům a třeba také návody na „geniální metodu“ jak zbohatnout. Vystupují v nich politici či celebrity. V drtivé většině jsou to deepfake, tedy falešně vytvořená videa, která mohou působit velmi věrohodně. Obětí se stal už třeba ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), ale i američtí exprezidenti Barack Obama s Donaldem Trumpem a současná hlava USA Joe Biden. A lídr slovenské opozice Michal Šimečka (PS) tvrdí, že na něj namířený deepfake mohl výrazně ovlivnit poslední slovenské parlamentní volby.

Kaliňákovi píchnu vidličku do čela, hrozil Gašpar. Fico ho nyní jmenuje šéfem tajné služby

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica vybrala nového šéfa civilní tajné služby SIS. Má se jím stát náměstek ministra spravedlnosti Pavol Gašpar. Jeho jmenování je terčem kritiky z řad opozice. Ta míní, že Gašpar není pro tuto funkci dostatečně kvalifikován. Kritikům také vadí, že Gašparův otec, bývalý policejní prezident Tibor Gašpar, je poslancem za Ficův Směr-SD. Gašpar mladší navíc proslul mimořádně vulgárními a výhružnými výroky na adresu některých osob slovenského veřejného života.

Ficova mistrná partie. Slovenský premiér našel způsob, jak přelstít Čaputovou i Ústavní soud

Slovenskem hýbe protlačení novely trestního zákona z dílny premiéra Roberta Fica. Změna v legislativě značným způsobem uvolňuje podmínky v případech korupce či hospodářské kriminality, ale také snižuje promlčecí lhůtu u znásilnění. Opozice i značná část veřejnosti to kritizuje a nesouhlas dává najevo také prezidentka Zuzana Čaputová. Fico však podle všeho našel způsob, jak zákon i přes případné veto hlavy státu a nesouhlas Ústavního soudu protlačit. Šéfredaktor webu Aktuality.sk Peter Bárdy CNN Prima NEWS popsal, že slovenskému premiérovi stačí pouhý jediný den platnosti.