CNN Prima News Robin Hood

Robin Hood

Výpis příspěvků ke štítku „Robin Hood“

Konec narkoturistiky. Muzeum drogového bosse Escobara šlo k zemi, o demolici rozhodla radnice

V kolumbijském Medellínu tento týden zbourali dům, který léta fungoval jako neoficiální muzeum drogového bosse Pabla Escobara. O jeho demolici rozhodla místní radnice a majitel domu. Escobarův bratr Roberto, se jí marně snažil zabránit u soudu. Dům byl podle deníku El Espectador už od roku 2018 uzavřen, protože podle úřadů podporoval narkoturistiku, která je ve městě zakázaná.

Šéf Nexen Tire na Lounsku přislíbil zvýšení mezd. Firmu tlačí do kouta stávka pracovníků

Nexen Tire na Lounsku zvýší mzdy zaměstnanců. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS to přislíbil ředitel podniku Kim Soo Cheol. Vedení původem jihokorejského producenta pneumatik tím reaguje na stávku pracovníků zahájenou v úterý ráno. Zaměstnanci už několik let požadovali vyšší mzdy i příplatky za přesčasy. Ředitel jim nyní zřejmě vyhoví, zároveň ale uvedl, že škoda, kterou stávka způsobí, bude podle jeho názoru veliká. Firma v regionu zaměstnává 1 100 lidí.

Žižka mezi loupežníky. V českém lese přepadávali hrdlořezové, mstitelé i grázl s velkým G

O Janu Žižkovi se běžně traduje, že byl před husitskými válkami lapkou. Není to ale úplně pravda, byť svého času skutečně patřil k obávané tlupě Matěje Vůdce. Proč nelze hrdinu současného hitu českých kin nazývat loupežníkem? A kdo z jeho krajanů naopak bezesporu patřil k nejstrašlivějším hrdlořezům? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje historik a etnolog Adam Votruba, který o loupežnictví ve střední Evropě napsal knihu.

Pět důvodů, proč je neporazitelný Jan Žižka českým Napoleonem

Neprohrál jedinou bitvu a dokázal si poradit i s mnohem početnějším nepřítelem. Několikrát se ocitl v obklíčení, pokaždé se ale probojoval na svobodu. Jako lapka, žoldnéř nebo člen družiny krále Václava IV. se ale Jan Žižka neproslavil. Jeho chvíle vojenské slávy nastala v době, kdy mu bylo už 60 let. Tehdy se přidal k husitům a před 600 lety pro ně v bitvě na Vítkově ubránil Prahu.