CNN Prima News Rochester

Rochester

Výpis příspěvků ke štítku „Rochester“

Policisté použili pepřový sprej proti malé dívce. Můžeš si za to sama, zlato, řekli jí

Díky novým záběrům jsou k dispozici další podrobnosti v případu devítileté dívky, proti níž policisté použili pepřový sprej. „Můžeš si za to sama, zlato,“ odpověděl jeden z policistů, když si na jejich postup stěžovala. K incidentu došlo minulý týden v americkém městě Rochester poté, co rodiče dítěte přivolali policii kvůli tomu, že měli „rodinné problémy“.

Střelba na nepovoleném večírku v USA: Nejméně dva mrtví a 14 zraněných

Dva mladí lidé zemřeli a 14 dalších bylo zraněno při střelbě na soukromém venkovním večírku ve městě Rochester ve státě New York. Novinářům to řekl prozatímní policejní šéf Mark Simmons. Policie zatím nikoho nezadržela a neví, zda střelců nebylo více. Při střelbě zemřel muž a žena ve věku 18 a 22 let. Zranění byli převezeni do nemocnic, žádný z nich nebyl v ohrožení života, dodal Simmons.

Další nepřiměřený zákrok policie? Afroameričan se udusil podobně jako Floyd

Příbuzní zesnulého Afroameričana Daniela Prudea žádají, aby z jeho březnové smrti byli obviněni policisté. Ve středu uspořádali tiskovou konferenci, na které zveřejnili kamerové záznamy z vest zasahujících strážníků. Na videu je vidět, jak nahého Prudea v Rochesteru policie zatkla a dala mu na hlavu tzv. plivací masku. Prude zemřel o týden později v nemocnici na následky udušení. Stejnou příčinu smrti odhalila soukromá pitva také u George Floyda, který nepřežil policejní zákrok v Minneapolisu.