reklama

VIDEO: Mohutné exploze a oblak ve tvaru hřibu vyděsily obyvatelé britského Rochesteru

Několik mohutných explozí otřáslo v pátek nad ránem průmyslovou zónou nedaleko Rochesteru v britském hrabství Kent. Podle svědků se po výbuchu objevil mrak ve tvaru hřibu. Hasiči na místě bojují s požárem. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech ani zranění.

reklama

Hasiči obdrželi hlášení o explozích a následném požáru okolo 4:30 tamního času (3:30 SELČ). Videa, která pořídili svědci, dokazují, že exploze byly opravdu silné. Po jedné z nich se navíc na postiženou průmyslovou zónou vznesl mrak ve tvaru hřibu.

„Okolo čtvrté nebo půl páté se ozvala obrovská rána, můj dům se otřásl. Vyskočil jsem z postele a viděl jsem, jak se nebe zbarvilo do oranžova. Pak se ozvala druhá exploze, stejně silná jako ta první,“ popsal pro PA Media Joe Discipline, který žije nedaleko místa výbuchu.

Jeho slova potvrdil další svědek, 60letý Paul. „Byla to obrovská rána. Pomyslel jsem si, že to bude jako v Bejrútu. Na konci dne vidíte oblak ve tvaru hřibu. Pak následovala druhá exploze, která byla snad ještě silnější. Celkem jsem se bál,“ popisoval armádní veterán.

Podle mluvčího kentských hasičů s požárem na místě bojuje několik jednotek. Během výbuchu nikdo nezemřel ani nebyl zraněn. Předběžné vyšetřování pak naznačuje, že explodovaly zřejmě uskladněné plynové bomby.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama