Poslední sbohem tragicky zesnulému hasiči. Truchlící rodina zveřejnila jeho parte

Měl to být klidný adventní čas, který by dobrovolný hasič Jan strávil se svou ženou. Společně se těšili na jejich prvního potomka. Osud vše změnil, když se při jednom ze zásahů na Jana Dvořáka zřítil strop poničeného domu, který pomáhal hasit. Truchlící rodina nyní zveřejnila parte, s oblíbeným požárníkem se jeho nejbližší a známí rozloučí ve středu.

Po Janu Dvořákovi zůstala těhotná manželka, se kterou se brali ani ne před rokem. Rodina a blízcí se s tragicky zesnulým dobrovolným hasičem rozloučí 7. prosince v 15 hodin v obřadní síni v České Lípě.

Dvořák jako dobrovolný hasič pomáhal s hašením požáru roubenky v Novém Boru – Arnultovicích. Když později poničený objekt prozkoumával, zřítil se na něj strop. I přes okamžitou pomoc kolegů se ale 39letého hasiče zachránit nepovedlo. Dvořák svým zraněním podlehl.

Tragédie zasáhla nejen jeho rodinu, ale i celou obec Skalici u České Lípy, odkud hasič pocházel. Téměř všichni ho zde totiž znali. „Honza chodil s mým synem do školy. Celý život vyrůstal tady,“ uvedla podle Blesku jedna z místních obyvatelek.

Se členem jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy, s panem Ing. Janem Dvořákem, který dne 30. listopadu...

Posted by HZS Libereckého kraje on Saturday, December 3, 2022

Těžce se mluvilo také starostovi obce Jiřímu Löffelmannovi. „Promiňte, je to pro mě těžké. Znal jsem ho dlouho, byl zastupitelem a jedním z nejaktivnějších hasičů. Mnohem těžší je to ale samozřejmě pro všechny, kteří po něm zůstali. Chtěl bych jim vyjádřit nejhlubší lítost a popřát jim hodně sil, aby to všechno zvládli,“ řekl starosta.

Obec se nyní snaží podporovat mladou vdovu a zorganizovala dokonce i veřejnou sbírku. „Dohodli jsme se, že obec zřídí transparentní účet, kam všichni, kdo chtějí, mohou přispět,“ vyjádřil se podle CNN Prima NEWS starosta Löffelmann.

Tagy:
požár rodina hasiči tragédie Liberecký kraj úmrtí Česká Lípa Jan Dvořák parte dobrovolní hasiči Skalice u České Lípy Nový Bor okres Česká Lípa roubená stavba