ROPID

Výpis příspěvků ke štítku „ROPID“

Desítky nehod. Sníh komplikuje dopravu, kalamita zpozdila i vlaky

6. ledna 2021 19:46

„Z důvodu sněhové kalamity je omezený provoz v železničních stanicích Praha-Veleslavín, Praha-Ruzyně a Hostivice. Dochází ke zpoždění vlaků,“ informovala v podvečer Pražská integrovaná doprava (PID) na svém Twitteru a webu. Sněžení a špatná viditelnost komplikují už od rána dopravu na mnoha místech v Česku. Kvůli počasí se stala i řada nehod.

V restauracích spořádaně s rozestupy. V pražské MHD je pak cestou domů hlava na hlavě

5. prosince 2020 06:14

Vláda ke 3. prosinci rozvolnila některá protikoronavirová opatření. Zajásat tak mohly restaurace a hospody, které od začátku října musely být uzavřeny. Hosté však musí v maximálně z poloviny naplněném zařízení dodržovat minimální rozestupy a hygienická opatření. Veškeré snahy o minimalizaci kontaktu však přicházejí vniveč při cestě domů z restaurace. V noci ze čtvrtka na pátek byly noční spoje pražské hromadné dopravy cestujícími přetížené, podobná situace následovala i o den později. Pražané proto požadují, aby se frekvence spojů opět navýšila.

Pražská tramvajová absurdita: Na novou trať na Pankrác tramvaje jen tak nevyjedou

1. prosince 2020 11:47

Vedení Prahy v minulém týdnu s velkou slávou představilo prodloužení tramvajové tratě ke stanici metra Pankrác. Cestující si však budou muset na svezení po nově nainstalovaných kolejích počkat. Přestože ROPID počítal s brzkým zavedením tramvajové linky 19, proti se postavila městská část Praha 4, které vadí, že by zavedení nové linky zároveň znamenalo konec autobusové linky 193.

Auta v pruzích pro MHD mimo dopravní špičku jezdit mohou, dohodli se pražští zastupitelé

12. listopadu 2020 21:36

Pražští zastupitelé odmítli zavedení celodenního zákazu vjezdu osobních aut do pruhů vyhrazených pro MHD. Podle většiny z nich není důvod opatření zavádět mimo dopravní špičku. Dosud byl vjezd do těchto pruhů omezen pouze v konkrétních časech, což úřad na konci října změnil. Zastupitelé zároveň radním uložili, aby podali příslušnému magistrátnímu odboru podnět ke zrušení zákazu vjezdu, který má platit od příštího týdne. Proti zamýšlené změně se postavila většina 33 z 65 zastupitelů. V Praze je asi 40 kilometrů pruhů pro autobusy MHD, záchranáře, cyklisty a taxi.

Krádež kabelů omezila provoz asi 70 vlakových spojů v Praze

28. července 2020 06:05
Aktualizováno

Krádež kabelů v Praze omezila v úterý ráno provoz zhruba 70 železničních spojů, převážně mezi Prahou a obcemi ve Středočeském kraji. Omezení se dotklo hlavně lokálních spojů, ale i několika dálkových vlaků mezi Prahou a jižními Čechami. Vyplývá to z informací Českých drah a Pražské integrované dopravy. Část vlaků musela jezdit objízdnými trasami, zpoždění kvůli tomu dosahují až 20 minut. Provoz byl okolo 11:30 obnoven.

Nejezdí vlaky mezi Zadní Třebaní a Karlštejnem, vlak srazil na trati člověka

3. července 2020 22:16

V pátek kolem 22. hodiny srazil nákladní vlak člověka pohybujícího se v kolejišti. Podle informací z webu Pražské integrované dopravy na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému a probíhá vyšetřování této mimořádné události. Provoz na trati má být obnoven odhadem až kolem jedné hodiny ranní. V úseku Karlštejn - Řevnice jezdí náhradní autobusová doprava.