Žena z Českolipska rozčtvrtila manžela, ostatky spálila. Odškodné jeho vnučky nedostanou

Zavraždila svého manžela, rozčtvrtila ho a nakonec části těla spálila na zahradě. To je případ 76leté ženy ze severu Čech, který se vrátil k Vrchnímu soudu v Praze. O výši trestu, jak je obvyklé, ale soudní senát nejednal. Jádrem bylo něco úplně jiného.

Případ, který je pro české kriminalisty skutečně ojedinělým, se odehrál o loňských prázdninách na chatě v Heřmanicích u Žandova. Neobvyklý je hlavně chováním pachatelky. Ta po jedné z hádek ubila svého partnera topůrkem, následně oddělila od mrtvého těla končetiny a vše spálila.

„Pomocí podpalovače a benzinu tělo spálila, ostatní ostatky a popel odnesla v několika kýblech do nedalekého Valteřického potoka,“ popsala hrůzný případ státní zástupkyně Iva Plšková.

Po zbavení se ostatků známým tvrdila, že si muž našel novou přítelkyni. Jinde ale zase prohlašovala, že se odstěhoval k sestře. Nakonec ji zřejmě trápilo svědomí a sama jedné ze sousedek přiznala vraždu.

Za svůj čin si 76letá seniorka vyslechla seniorka 12letý trest. „To bych radši brala eutanazii než žít mezi skutečnými grázly. Já jsem nezabila úmyslně, proboha,“ komentovala rozhodnutí soudu odsouzená žena.

Tentokrát se v jednací síni projednávalo něco úplně jiného. Soud jednal o výši odškodného, které požadovali příbuzní oběti, konkrétně vnučky zavražděného muže. Těm jako jedněm z mála příbuzných soud žádné peníze nepřiznal.

Podle vrchního soudu je takový přístup správný. Matka vnuček, dcera zavražděného muže, se totiž se svým otcem už 20 let prakticky neviděla a on sám ji dokonce vydědil. Před lety u notáře uvedl, že o něj nejevila žádný zájem a soud v úterý uznal, že 20letá a 18letá vnučka se chovaly úplně stejně.

Tagy: