Zvrat v sexuální kauze producenta Weinsteina. Soud nařídil nový proces, ukázal dřívější chyby

Harvey Weinstein

Soud v případě exproducenta Weinsteina nařídil nový proces

Newyorský odvolací soud zrušil ve čtvrtek odsouzení někdejšího hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina za sexuální delikty a nařídil zahájení nového procesu, informoval web CNN. Verdikt, který byl nyní zrušen, mu v roce 2020 uložil trest 23 let vězení. Na svobodu se však 72letý Weinstein zatím nedostane, jelikož byl loni v Los Angeles odsouzen také k 16 rokům vězení za znásilnění ve svém druhém procesu, který se týkal znásilnění herečky v roce 2013.

Rozsudek byl zrušen poměrem hlasů čtyři ku třem. Senát dospěl k závěru, že soud první instance chybně připustil některá svědectví, jež s případem údajně neměla úzce souviset, uvedl web CNN.

K TÉMATU: Opilého policistu za zaklekávání ženy před barem v Praze obvinila GIBS. Hrozí mu léta vězení

Soudce potvrdil, že nechal prokurátory předložit svědectví žen, které tvrdily, že je Weinstein zneužil, přestože se tyto případy přímo netýkaly obvinění vůči němu, napsala agentura Reuters.

Odvolací soud rovněž uvedl, že soudce prohloubil chybu tím, že nechal Weinsteina vyslechnout způsobem, který ho vykreslil ve „vysoce poškozujícím“ světle. „Nápravou těchto závažných chyb bude nový proces,“ sdělil soud.

Společenský pád známého producenta se stal symbolem hnutí #MeToo. Weinstein i přes dlouholetou kauzu a mnohačetná soudní stání trvá na své nevině a jakýkoliv sexuální nátlak popírá.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Znásilnění a vražda dívky i lidské ostatky v bytě. Masový vrah z Mexika řádil jako kanibal z USA

Tagy: