CNN Prima News zrušení

zrušení

Výpis příspěvků ke štítku „zrušení“

Zrušení EET je krok zpět. Scházíme z cesty do moderního světa, shodli se ekonomové

24. června 2022 15:36

Elektronická evidence tržeb (EET) by se musela dobře uchopit, aby byla úspěšná. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ekonom společnosti Deloitte David Marek. S ekonomem České spořitelny a členem Národní ekonomické rady vlády Petrem Zahradníkem se shodli, že v cestě k co nejrychlejší digitalizaci státu je vládní návrh na zrušení EET krokem zpět.

Respirátory ve zdravotnictví skončí nejpozději 11. května, slibuje Válek

4. května 2022 15:34

Pokud Sněmovna neschválí ukončení pandemické pohotovosti, které má na programu nynější schůze, navrhne ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) příští týden zrušení respirátorů ve zdravotnictví a sociálních službách usnesením vlády. Skončí tak nejpozději 11. května, řekl ve středu novinářům. Zrušeny ale podle něj mohly být už ve středu, kdyby opoziční strany neobstruovaly jednání Sněmovny.

Západ se nás snaží zrušit jako Rowlingovou, řekl Putin. Spisovatelka poslala rázný vzkaz

25. března 2022 17:04

Autorka ságy o kouzelnickém učni Harrym Potterovi J. K. Rowlingová se v pátek ohradila proti slovům ruského prezidenta Vladimira Putina. Vůdce Kremlu prohlásil, že Západ se snaží „zrušit“ Rusko a ruskou kulturu kvůli jeho tradičním postojům, stejně jako se distancoval od Rowlingové kvůli jejím názorům na transgenderové osoby. Podle Rowlingové není Putin nejlepším kritikem západních poměrů, vzhledem k tomu, že vraždí, tráví a vězní své oponenty. Informoval o tom list The Times.

Zdravotní stav Zagorové jí bortí plány. Zpěvačka ruší všechny koncerty

5. března 2022 10:14

Hana Zagorová oznámila, že ze zdravotních důvodů ruší všechny koncerty. Pětasedmdesátiletá zpěvačka čelí zdravotním problémům po prodělaném covidu a následném úrazu. „Bolavá záda v důsledku prasklých obratlů mě stále velmi omezují a musím bohužel respektovat doporučení lékařů a odložit návrat na pódia. S producenty jsme se dohodli na zrušení všech koncertů do doby, než se vám budu moct předvést ve formě, jak mě znáte,“ uvedla v prohlášení na svých webových stránkách.

Nohavica si zatím v Polsku nezazpívá. Organizátoři zrušili všechny jeho koncerty

4. března 2022 14:36

Všechny jarní polské koncerty hudebníka Jaromíra Nohavici byly zrušeny. Zpěvák a skladatel to oznámil na svých webových stránkách. Prostřednictvím SMS zprávy pak sdělil, že jde o rozhodnutí polských spoluorganizátorů či pronajímatelů prostor. Jako první před časem vypovědělo smlouvu o pronájmu sálu polské město Katovice. Vysvětlilo to údajným blízkým vztahem hudebníka k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, od kterého v roce 2018 získal Puškinovu medaili. Nohavica válku Ruska na Ukrajině odsoudil a sdělil, že v pátek zajistil ubytování ukrajinským uprchlíkům.

Ničí počítače i zabezpečené linky. Američtí diplomaté opouští Kyjev

14. února 2022 20:20

Spojené státy kvůli hrozbě ruské invaze na Ukrajinu zavírají svou ambasádu v Kyjevě a agendu přesouvají do Lvova na západě země. V pondělí to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken. Na velvyslanectví v Kyjevě rovněž ničí počítače a ruší zabezpečené linky, čímž zařízení učiní nepoužitelným pro diplomatické účely, napsal list the Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na vyjádření nejmenovaných činitelů americké vlády a její interní dokumenty. Takový postup se obvykle volí proto, aby se nepovolaným nedostala do rukou citlivá data. Postupovali tak například spojenci při odchodu z Afghánistánu.

Končí i práce z domova. Norsko se přidává k Dánsku a ruší protiepidemická opatření

1. února 2022 19:38

Norsko s okamžitou platností ruší většinu dosud platných protipandemických opatření. Podle agentury Reuters to v úterý řekl norský premiér Jonas Gahr Störe. Lidé už nemusí povinně pracovat z domova, ruší se také limit deseti osob pro návštěvy v domácnostech. Vláda přesto lidem doporučila, aby nadále dodržovali odstupy, a varovala, že opatření se mohou kdykoliv vrátit.