CNN Prima News zrušení

zrušení

Výpis příspěvků ke štítku „zrušení“

Boj o pobočky pošt. Na rušení nejsme vůbec připraveni, připouští starosta Litovle

Vrcholí boj samospráv měst a obcí o zachování alespoň některých poboček České pošty, které chce její vedení už k prvnímu červenci zrušit. Radnice odmítají jejich uzavření hlavně tam, kde se lidem výrazně zhorší dostupnost poštovních služeb a hrozí, že zachované pobočky nebudou zvládat nápor zákazníků. Takový případ řeší i v Litovli.

PŘEHLEDNĚ: Skončí víc než třetina finančních úřadů. Podívejte se, kde všude se zruší

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. 56 z nich už nyní fungovalo v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Resort neupřesnil, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

REPORTÁŽ z Ostravy: Na zrušených pobočkách to vře. Pošťáci jsou v šoku a zákazníci láteří

K zaměstnancům zrušených poboček České pošty se krutá pravda donesla až 31. března, když přišli do práce. „Opravdu jsme se to dověděli až v pátek, předem to s námi nikdo nekonzultoval,“ rozčiluje se Miloslava Janíčková, vedoucí pošty v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Bylo to jak sázka do loterie. „Věděli jsme, že se nějaké pobočky zruší, ale proč zrovna ta naše? Máme tady pořád plno,“ dodá vedoucí. Naštvaní jsou i zákazníci. „Stát nám chce vnutit datové schránky a další kraviny, ale já to nechci“ stěžuje si 60letý Pavel Barciaga, právě u okénka zaplatil SIPO.

MAPA: Česká pošta zavře stovky míst. Zkontrolujte si osud pobočky ve vašem okolí

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v průběhu prvního pololetí letošního roku uzavře. Rozhodnutí se dotkne celkem 115 měst a obcí. Celkem Česká pošta zavře 300 svých poboček. Nejvíce jich ubude v Moravskoslezském kraji, kde se zruší 48 provozoven. V Praze má jít o 35 míst. Rušené pobočky státní podnik vybíral podle návštěvnosti klientů, počtu úkonů a ekonomické situace.

Špatná zpráva pro miliony lidí. Stát ukončí podporu stavebního spoření, jak se změní smlouvy?

Vládní koalice se shodla na konci státní podpory stavebního spoření. Ta má v České republice téměř třicetiletou tradici, přesto v současné době už neplní svůj účel. Jedná se o jedno z mnoha opatření, se kterými vládní strany souhlasí. Tento krok navíc podporují i odborníci a Národní ekonomická rada vlády (NERV). Klesnout by mohla podpora i u stávajících smluv. Ministerstvo financí spolu s dalšími úřady ale ještě řeší poslední překážky.