CNN Prima News růže

růže

Výpis příspěvků ke štítku „růže“

FOTOGALERIE: Oblíbené písně i slzy dojetí. Se Žbirkou se rozloučili jeho blízcí i veřejnost

19. listopadu 2021 17:24

Říct poslední sbohem oblíbenému slovenskému zpěvákovi Miroslavu Žbirkovi dorazili v pátek odpoledne do strašnického krematoria stovky lidí. Samotného obřadu se zúčastnila jeho rodina a pozvaní hosté, jako například zpěvák Michal Hrůza, Vendula Pizingerová či zpěvačka Martha. Nechyběly slzy, obří potlesk a Mekyho hity.

Připravte růže i traviny na nadcházející zimu

17. listopadu 2021 10:00

Péče o růže odkvětem na zimu nekončí. Najdeme je snad na každé zahradě a milovníci růží je pěstují i v bytech. Pěstovat můžete růže pnoucí, keříkové, stromkové, minirůže či růže plazivé. Většinou mají vícekvěté stonky a tvoří tak krásné kytice i samostatně. Jsou symbolem lásky a smyslnosti a rozhodně patří i na první rande.

Ochraňte své rostliny proti padlí včas

10. dubna 2021 10:00

Padlí je choroba způsobovaná mikroskopickými houbami. Je velmi hojně rozšířená a napadá široké spektrum pokojových, polních, skleníkových, balkónových i zahradních plodin. Existuje mnoho specifických druhů padlí, které většinou nese název podle nejčastěji poškozované rostliny. Přítomnost padlí je typická bílým povlakem téměř na všech částech rostlin, počínaje stébly travin, přes listy ovocných stromů, plody ovoce a zeleniny, až po padlí na poupatech růží.

BLOG: Přání bez kytek a skříně na petlice. Na co jsem s příchodem koček (ne)byla připravená

9. března 2020 06:00

Moji rodiče na mě byli hodní nejen v dětství a dospívání, ale také hned po narození. Dali mi totiž jméno, které v kalendáři připadá na stejný den, jako svátek všech žen. A tak jsem od svých dvanácti let obdarovávána hned dvakrát. Dříve častěji, dnes už méně, jsem dostávala květiny. To má pro mě hned několik „ale“. Mám ráda květiny na stoncích a stonky v zemi, protože hmyz se už tak pere o přežití (a laciné růže či mé oblíbené tulipány jsou pěstovány a dováženy do Česka spolu s obrovskou ekologickou zátěží). A většina kytek je pro kočky jedovatá.