CNN Prima News růže

růže

Výpis příspěvků ke štítku „růže“

Herecké hvězdy, hudba i romantika. DERMACOL LOVE DAY letos přilákal přes 25 tisíc lidí

Pražská Grébovka se na Prvního máje již popáté proměnila v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit koncipovaných v duchu lásky, krásy a zábavy pro celou rodinu. Oslava dvanáctých narozenin kanálu Prima LOVE na akci DERMACOL LOVE DAY letos nabídla nejbohatší program ve své historii, který si nenechalo ujít přes 25 000 návštěvníků. Už od 11:00 na ně čekal program v horní i dolní části Havlíčkových sadů, v čele s hudebními vystoupeními Olgy Lounové, Xindla X, Vaška Noida Bárty i skupiny Holki. Celý den provázelo krásné počasí i pohodová atmosféra.

OBRAZEM: Zdrcený Margita, světlé růže a truchlící hvězdy. Blízcí se rozloučili se Zagorovou

Umělečtí kolegové, přátelé a další pozvaní hosté se v úterý v kostele sv. Tomáše v Praze na Malé Straně rozloučili se zpěvačkou Hanou Zagorovou, která zemřela ve věku 75 let minulý pátek. Zádušní mše se na dřívější přání zesnulé konala jen pro uzavřený okruh lidí. Veřejnost se bude moci s populární zpěvačkou, jejíž kariéra protnula několik desetiletí, rozloučit ve středu v pražském Divadle Kalich.

Připravte růže i traviny na nadcházející zimu

Péče o růže odkvětem na zimu nekončí. Najdeme je snad na každé zahradě a milovníci růží je pěstují i v bytech. Pěstovat můžete růže pnoucí, keříkové, stromkové, minirůže či růže plazivé. Většinou mají vícekvěté stonky a tvoří tak krásné kytice i samostatně. Jsou symbolem lásky a smyslnosti a rozhodně patří i na první rande.

Ochraňte své rostliny proti padlí včas

Padlí je choroba způsobovaná mikroskopickými houbami. Je velmi hojně rozšířená a napadá široké spektrum pokojových, polních, skleníkových, balkónových i zahradních plodin. Existuje mnoho specifických druhů padlí, které většinou nese název podle nejčastěji poškozované rostliny. Přítomnost padlí je typická bílým povlakem téměř na všech částech rostlin, počínaje stébly travin, přes listy ovocných stromů, plody ovoce a zeleniny, až po padlí na poupatech růží.