Rychle a zběsile v tunelu Blanka: Skokánky, vysypané kufry a proražené závory

Názor, že se mají i obtížné situace brát s humorem, zastává pražská Technická správa komunikací (TSK), která na svém facebookovém profilu sdílela kompilaci dopravních nehod, jež se odehrály v tunelu Blanka. Od otevření proslulé pasáže Městského okruhu v Praze uplyne v sobotu pět let.

Video plné mnohdy kuriózních karambolů je doprovázené komiksovými bublinami, které jednotlivé nehody glosují. TSK Praha tak chce vtipnou formou poukázat na sobotní pětileté výročí otevření tunelu Blanka.

„V sobotu 19. září to bude přesně 5 let, co mohli řidiči projet tunelovým komplexem Blanka. Od té doby se neustále přesvědčujeme, jak důležitý pro pražskou dopravu je. Prakticky denně ovšem dochází k událostem, které si vynutí jeho uzavření. Na vině jsou v drtivé většině případů nepozorní řidiči. Podívejte se, co vše se může stát a čeho jsou někteří z nás schopni. Ano, stejně jako před rokem Vám nabízíme ukázky toho, co se v Blance odehrálo. Dávejte na sebe pozor a přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod!“ stojí ve facebookovém příspěvku TSK Praha.

Jak šel čas s tunelem Blanka?

Soustava Brusnického, Dejvického a Bubenečského tunelu se stavěla během funkčního období čtyř pražských primátorů. Vše začalo v roce 2007, kdy metropoli řídil Pavel Bém z ODS. Komplex měl být původně zprovozněn o čtyři roky později, tehdy už pod vedením Bémova stranického kolegy Bohuslava Sobotky. Záležitosti kolem Blanky ale později museli řešit ještě Tomáš Hudeček (TOP 09) a Adriana Krnáčová (ANO).

Ke slavnostnímu otevření ve zkušebním provozu došlo až 19. září 2015. Dokončovací práce skončily ještě o několik měsíců později. Z původního rozpočtu 17,2 miliardy korun se nakonec stalo, včetně dvojího zvýšení DPH, 34 miliard. K časovým průtahům došlo ale i kvůli problémům s podmínkou stavebního povolení, proto byl tunel dlouho jen ve zkušebním provozu. K finální kolaudaci došlo až v říjnu 2019, když byla splněna podmínka o dokončení severozápadní části Městského okruhu.

Tagy: