CNN Prima News tunel Blanka

tunel Blanka

Výpis příspěvků ke štítku „tunel Blanka“

Kasl: Výstavba v Praze se zpomalila. Bém byl hyperaktivní, Krnáčová nepostavila nic

10. května 2021 14:49

Bývalý pražský primátor za ODS Jan Kasl má za to, že se od dob jeho vlády nad městem velmi zpomalila realizace velkých stavebních projektů. Pavel Bém byl v tomto ohledu sice až hyperaktivní, ale například Adriana Krnáčová podle něj nepostavila zhola nic, pouze otevřela léta budovaný tunel Blanka. Kasl to řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli

7. května 2021 19:39

Pavel Bém coby primátor zanechal velmi hlubokou stopu v historii Prahy. Proslul projekty jako je tunel Blanka či karta Opencard, které však nejsou většinou bezvýhradně přijímány. Dnešní politici podle něj na takové věci nemají odvahu a charismatičtí lídři skoro vymřeli, řekl Bém v pořadu Interview na CNN Prima NEWS. Podělil se i o své zážitky z horolezectví a zkušenosti s nejsilnějším halucinogenem světa.

Praha má problém: Soud zrušil kolaudaci velké části tunelu Blanka

22. ledna 2021 16:21
Aktualizováno

Městský soud v Praze vyhověl žalobě spolku Holešovičky pro lidi a zrušil kolaudační souhlas pro největší část tunelového komplexu Blanka mezi Špejcharem a Pelcí-Tyrolkou. Město podle webu nesplnilo podmínky stavebního povolení, například dokončení Pražského okruhu. Věc se nyní vrátí na silniční úřad pražského magistrátu. Mluvčí Prahy Vít Hofman uvedl, že věc do doručení písemného rozsudku nemůže komentovat. Kolaudaci Blanka získala v roce 2019.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje

16. ledna 2021 07:29

Možná to znáte – vjedete do tunelu a navigace ztratí signál. Navigace a tunely si obvykle moc nerozumějí. Nepříjemné je to zvláště v situacích, kdy má tunel více výjezdů a vy jste tak v podzemí odkázáni na svůj orientační smysl. Konec bloudění se snaží zajistit v pražském tunelu Blanka, kam signál navigace přivedli. Jenže při našem testu novinka příliš neobstála.

Problémová Blanka slaví pět let. Do předraženého tunelu zatékalo a otevřel se zpožděním

19. září 2020 16:01

Už pět let mohou pražští řidiči jezdit největší dokončenou podzemní stavbou v České republice. Výstavbu tunelového komplexu Blanka, který se veřejnosti otevřel 19. září 2015, ale provázely patálie v podobě časového skluzu a více než dvacetimiliardového navýšení rozpočtu. S realizací původně nesouhlasili ani obyvatelé hlavního města. Dnes si lze pohyb autem po metropoli bez sítě podzemních tunelů jen těžko představit.