CNN Prima News rytíř

rytíř

Výpis příspěvků ke štítku „rytíř“

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

9. října 2022 00:03

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

Původně kamenolom, dnes přírodní galerie s příběhem. Takové je Kunratické Švýcarsko

10. srpna 2022 01:18

O skalních městech českosaského Švýcarska slyšel asi každý. Ale znáte Kunratické Švýcarsko a víte, kde ho hledat? Pokud tipujete Lužické hory, hádáte správně. Rozmanité pískovcové skály přitahovaly už naše předky, řada z nich tu získala obživu při těžbě kamene, ale našli se i umělci, kteří z nich vytvořili přírodní galerii.

Urážky, nenávist a zesměšňování. Burešová spustila písní bouři, pro hejtry má jasný vzkaz

13. července 2022 06:28

Ačkoliv má herečka a zpěvačka Eva Burešová velkou fanouškovskou základnu, její poslední singl rozpoutal rozporuplné vášně. Žena z oceli, ve které si zazpíval i její partner Přemek Forejt, se totiž některým posluchačům nelíbí. Za to schytává na sociálních sítích kritiku. Přála bych si jen klid, vzkázala Burešová, která je v očekávání.

Burešová natáčí s partnerem klip k nové písni. Jako by mi bylo pět, raduje se Forejt

15. června 2022 07:37

Eva Burešová nazpívala píseň Žena z oceli, ke které nyní v Táboře natáčí videoklip. Rozhodla se do něj obsadit i svého partnera a otce dítěte, které se pozvolna chystá na svět, kuchaře Přemka Forejta. O tom, že je mezi nimi opravdová láska, rozhodně při natáčení i po něm nebylo pochyb. Vlastně ani nemuseli nic hrát. Přemek chránil svou těhotnou ženu jako pravý rytíř. Vzniknout tak má jejich společná vzpomínka na druhé těhotenství.

Půl milionu Britů chce, aby Blair přišel o titul rytíře. Provinil se válkou v Iráku

4. ledna 2022 19:21

Už čtvrtý den má britský expremiér Tony Blair, který velel Downing Street v letech 1997 až 2007, titul rytíře, šlechtického postavení si ale příliš neužívá. Přes půl milionu Britů totiž podepsalo petici, ve které žádají královnu Alžbětu II., aby Blairovi titul odebrala. Expremiér se podle signatářů podílel na utrpení vojáků v Iráku i Afghánistánu.

Sir Lewis Hamilton. Sedminásobný šampion F1 se dočkal velké pocty a je z něj rytíř

31. prosince 2020 13:45

Vzhledem k rozsahu jeho úspěchů na závodních tratích formule 1 se dalo očekávat, že se to dříve či později stane. Pilot Lewis Hamilton dostal po sezoně, ve které si zajistil sedmý titul mistra světa, šlechtický titul rytíře. Mezi britskými jezdci z F1 není prvním, komu se to povedlo. Nikdo ale doposud nemohl používat před jménem „Sir“ ještě během kariéry.