CNN Prima News rytíř

rytíř

Výpis příspěvků ke štítku „rytíř“

Soutěžte o rodinné vstupné na Královské stříbření Kutné Hory

Do Kutné Hory poslední červnový víkend opět zavítá král Václav IV.! Do historického města se po tříleté pauze opět vrací oblíbené Královské stříbření, které návštěvníky přenese zpět do roku 1403. Nebude chybět několik velkolepých průvodů, úchvatné historické kostýmy, rytířská klání, turnaj na koních, středověké tance, dobová hudba, ukázky řemesel i dobové tržiště. A můžete u toho být i vy. Máme pro vás rodinné vstupné na sobotu i neděli.

Lázně, o kterých psal i Washington Post: Karlovu Studánku byste neměli minout

Horské lázně Karlova Studánka jsou místem, kde dávají do pořádku nemocné klouby, plíce, cévy a spoustu jiných neduhů, ale hlavně se tu léčí klidem. Městečko z 18. století jen kousek od nejvyšší moravské hory Praděd je balzámem na duši a když se k němu přidají léčivé minerální prameny a stejně prospěšné horské klima, je z toho všeho zaručený elixír mládí.

Urážky, nenávist a zesměšňování. Burešová spustila písní bouři, pro hejtry má jasný vzkaz

Ačkoliv má herečka a zpěvačka Eva Burešová velkou fanouškovskou základnu, její poslední singl rozpoutal rozporuplné vášně. Žena z oceli, ve které si zazpíval i její partner Přemek Forejt, se totiž některým posluchačům nelíbí. Za to schytává na sociálních sítích kritiku. Přála bych si jen klid, vzkázala Burešová, která je v očekávání.

Burešová natáčí s partnerem klip k nové písni. Jako by mi bylo pět, raduje se Forejt

Eva Burešová nazpívala píseň Žena z oceli, ke které nyní v Táboře natáčí videoklip. Rozhodla se do něj obsadit i svého partnera a otce dítěte, které se pozvolna chystá na svět, kuchaře Přemka Forejta. O tom, že je mezi nimi opravdová láska, rozhodně při natáčení i po něm nebylo pochyb. Vlastně ani nemuseli nic hrát. Přemek chránil svou těhotnou ženu jako pravý rytíř. Vzniknout tak má jejich společná vzpomínka na druhé těhotenství.

Půl milionu Britů chce, aby Blair přišel o titul rytíře. Provinil se válkou v Iráku

Už čtvrtý den má britský expremiér Tony Blair, který velel Downing Street v letech 1997 až 2007, titul rytíře, šlechtického postavení si ale příliš neužívá. Přes půl milionu Britů totiž podepsalo petici, ve které žádají královnu Alžbětu II., aby Blairovi titul odebrala. Expremiér se podle signatářů podílel na utrpení vojáků v Iráku i Afghánistánu.