CNN Prima News rýže

rýže

Výpis příspěvků ke štítku „rýže“

Indie startuje rýžovou krizi. Zakázala vývoz jiných druhů než basmati, ceny poletí vzhůru

Indie s okamžitou platností zakázala vývoz bílé rýže jiných druhů než basmati, snaží se tak zabránit prudkému růstu cen na domácím trhu. Úrodu poškodily silné deště a ceny rýže se v Indii za poslední rok zvýšily o více než 11 procent. Opatření dnes oznámilo ministerstvo pro ochranu spotřebitele, podle něhož se zákaz týká asi čtvrtiny celkového vývozu rýže z Indie. Někteří odborníci varují, že krok by mohl zvýšit světové ceny potravin podobně, jako tomu bylo v případě pšenice kvůli válce na Ukrajině, uvedla agentura Reuters.

Itálii drtí hrozivá sucha. Zoufalí farmáři mluví o katastrofě, z mocné řeky mizí voda

Evropa se potýká s tropickými teplotami a řada zemí hlásí masivní požáry. V některých částech Itálie během posledních čtyř měsíců ani jednou nezapršelo a lidé se shodují, že zažívají nejhorší sucho za posledních 70 let. Až třetina zemědělské produkce je ohrožena, farmáři jsou zoufalí. Z řek mizí voda a nikdo netuší, kolik produkce se zvládne zachránit.

Sebevědomý pohled na výživu vašeho mazlíčka

Téma: Komerční sdělení

Česká značka NATIVIA skrývá ve svém názvu přirozenost, která je velmi důležitým faktorem pro sestavení receptur kvalitních krmiv a pamlsků pro naše čtyřnohé psí i kočičí kamarády. Její autoři si zakládají na poctivosti v surovinách i v prezentaci složení, což dokazují i kladné ohlasy a vzrůstající počet spokojených zákazníků. Základem krmiva je tedy kvalitní masová část a lehce stravitelná rostlinná složka, kterou je rýže v potravinářské kvalitě.

Umíte využít vodu po vaření brambor a rýže?

Většina receptů na vaření obsahuje poněkud zavádějící informace typu „uvařené brambory ihned slijeme“. Ano, to je samozřejmě pravda, nechat brambory louhovat v uvařené vodě by nebylo moudré, zbytečně by přicházely o minerály a vitaminy, nicméně s tím sléváním vody opatrně. S vodou po vaření brambor a také s vodou po vaření rýže se ještě mohou dělat velké věci! Využít se obě tekutiny mohou na celou řadu domácích prací. Vyzkoušíte následující tipy a triky?