Základní školou na Teplicku otřásla smrt oblíbené učitelky. Nakazila se covidem

Učitelka ZŠ Za Chlumem v Bílině na Teplicku, která se nakazila koronavirem, zemřela. Právě v této škole vzniklo velké covidové ohnisko. O smutné skutečnosti informovalo vedení školy na svých stránkách.

„S velkou lítostí a bolestí Vám oznamujeme, že zesnula jedna z našich zaměstnankyň a blízkých kolegyň. S ohledem na rodinu a blízké v současné chvíli nebudeme více sdělovat, vzpomínku zveřejníme během tohoto týdne,“ zní v prohlášení.

Příčina specifikovaná není, avšak deník Právo informoval, že tato učitelka byla nakažená koronavirem. „Je to bohužel pravda,“ řekla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) s tím, že blíže se k tragické události nebude vyjadřovat. „Je to soukromá věc rodiny,“ dodala.

V okrese Louny týdenní výskyt případů překonal 300 nákaz na 100 tisíc obyvatel. I ZŠ Za Chlumem se proto nevyhnula testování. Hlavní epidemioložka teplické hygienické stanice Eva Poláčková v pondělí řekla, že se ze školy otestovalo zhruba 85 procent dětí, devět jich je pozitivních.

Odchod pedagožky školou otřásl. Kolegové, žáci, známí i blízcí nyní na ni symbolicky vzpomínají. „Svíčky a vzpomínky je možné položit a zapálit na prostor okolo ‚bazénu‘ v předním atriu školy nebo předat službě na vrátnici během úterý a středy v době od 8:00 do 14:00. Děkujeme za Váš respekt a tichou vzpomínku,“ dodali zaměstnanci školy.

V Ústeckém kraji je uzavřeno několik školních kolektivů. Na Teplicku nefunguje ještě mateřská škola Újezdeček, na Lounsku pak základní škola Ročov. Případy se podle hygieniků objevují v rodinách, v karanténě je pak azylový dům v Ústí nad Labem a výskyty jsou i na ubytovně v Lounech.

Tagy: