reklama

Základní školou na Teplicku otřásla smrt oblíbené učitelky. Nakazila se covidem

Učitelka ZŠ Za Chlumem v Bílině na Teplicku, která se nakazila koronavirem, zemřela. Právě v této škole vzniklo velké covidové ohnisko. O smutné skutečnosti informovalo vedení školy na svých stránkách.

reklama

„S velkou lítostí a bolestí Vám oznamujeme, že zesnula jedna z našich zaměstnankyň a blízkých kolegyň. S ohledem na rodinu a blízké v současné chvíli nebudeme více sdělovat, vzpomínku zveřejníme během tohoto týdne,“ zní v prohlášení.

Příčina specifikovaná není, avšak deník Právo informoval, že tato učitelka byla nakažená koronavirem. „Je to bohužel pravda,“ řekla starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (ANO) s tím, že blíže se k tragické události nebude vyjadřovat. „Je to soukromá věc rodiny,“ dodala.

V okrese Louny týdenní výskyt případů překonal 300 nákaz na 100 tisíc obyvatel. I ZŠ Za Chlumem se proto nevyhnula testování. Hlavní epidemioložka teplické hygienické stanice Eva Poláčková v pondělí řekla, že se ze školy otestovalo zhruba 85 procent dětí, devět jich je pozitivních.

Odchod pedagožky školou otřásl. Kolegové, žáci, známí i blízcí nyní na ni symbolicky vzpomínají. „Svíčky a vzpomínky je možné položit a zapálit na prostor okolo ‚bazénu‘ v předním atriu školy nebo předat službě na vrátnici během úterý a středy v době od 8:00 do 14:00. Děkujeme za Váš respekt a tichou vzpomínku,“ dodali zaměstnanci školy.

V Ústeckém kraji je uzavřeno několik školních kolektivů. Na Teplicku nefunguje ještě mateřská škola Újezdeček, na Lounsku pak základní škola Ročov. Případy se podle hygieniků objevují v rodinách, v karanténě je pak azylový dům v Ústí nad Labem a výskyty jsou i na ubytovně v Lounech.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama