reklama

Mrtví na covid v hlavní roli. Ministerstvo spouští brutální kampaň na očkování

Ministerstvo zdravotnictví v úterý spustí další fázi kampaně, která má přimět dosud neočkované k tomu, aby si nechali dát vakcínu. V kampani budou hrát hlavní roli brutální reportážní fotografie z covid oddělení.

reklama

Fotografie ukazují lidi nakažené covidem, kteří buď zemřeli, nebo měli velmi těžký průběh nemoci. Snímky, které ministerstvo využilo, jsou od fotografa Lukáše Bíby. Jeden z plakátů hlásá například „Uvěřil dezinformacím“.

„Cílem je oslovit dvě cílové skupiny. Jedna jsou senioři, kterým chceme připomenout, že třetí dávka je potřeba. Druhá skupina jsou lidé ve středním věku, aby viděli, že očkování je potřeba a těžké případy se netýkají jen starých lidí,“ řekl CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

To, že je kampaň brutální, připustil minulý týden i premiér Andrej Babiš. „Vzali jsme na vědomí pokračování reklamní kampaně ve prospěch očkování. A konečně přichází brutální kampaň,“ prohlásil na tiskové konferenci premiér.

Prozradil, že je inspirována obrázky z cigaretových balíčků. „Dělali jsme pozitivní kampaně, ale lidé musí vědět, že covid je ohrožení života a zdraví. Jsou tam fotky, které snad ještě víc budou motivovat lidi k tomu, aby se očkovali,“ zdůraznil Babiš.

Lidé musí vidět, jak to vypadá v nemocnicích

Lidé uvidí kampaň jak na internetu, tak i v tištěných médiích, aby se dostala například k seniorům. „Bude to kampaň, jak říká pan premiér, brutální, ale reálná, realistická,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Podle něj lidé musí vědět, jak to vypadá v nemocnicích a jak vypadají pacienti, kteří se nenechali naočkovat a skončili na jednotkách intenzivní péče. „Je potřeba trošku některé naše občany probudit z letargie, není to legrace. Nemoc může být velmi vážná a může mít vážný průběh, a to chceme ukázat,“ vysvětlil ministr.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi
Názory

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

reklama