Komentátor: Máme tu apartheid neočkovaných. Svět nechce uhnout z cesty a uznat protilátky

Komentátor webu Echo24 Daniel Kaiser považuje současná proticovidová opatření za brutální zásah do lidských práv, který tady za posledních 30 let prý neměl obdoby. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Neuznávají se protilátky. Celý vyspělý svět se rozhodl pro očkování jako jedinou cestu a politikům je hloupé z ní teď vystupovat,“ řekl.

Preventivní testy na covid mají od 1. listopadu hrazené ze zdravotního pojištění pouze osoby mladší 18 let, lidé se zahájeným očkováním nebo ti, kteří se nemohou vakcinovat ze zdravotních důvodů. Všichni ostatní si je musí hradit na vlastní náklady.

Podle komentátora webu Echo24 Daniela Kaisera jde v tomto případě o diskriminaci neočkovaných. „I testování zdarma bylo jistou represí neočkovaných. Je to nepříjemná věc, když musíte chodit na testy. Teď je to ještě horší, když jsou testy zpoplatněné,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Situaci označil za „apartheid neočkovaných“.

„Nejsem epidemiolog, ale z hlediska politiky zvýhodňovat jednu skupinu lidí a práva druhých limitovat? Přemýšlím, jak zrušit apartheid, a aby zároveň nákaza nebyla velká. Je to brutální zásah do lidských práv, za posledních třicet let jsme tu nic podobného nezažili,“ sdělil.

Podle Kaisera část odborníků, kterým média nedávají takový prostor, mluví i o jiných cestách v řešení covidové krize, než je očkování. „Slýcháme i hlasy odborníků, kteří jsou považováni za alternativní. Ti často mluví o tom, že se tu zanedbává léčba. Máme různé léky, například monoklonální protilátky, které když se nasadí včas, tak jsou velmi úspěšné,“ uvedl.

I když nad skoro zázračnými účinky monoklonálních protilátek panuje v odborném kruhu takřka stoprocentní shoda, mnoho expertů upozorňuje na fakt, že látky stojí několik desítek tisíc korun, zatímco dávka vakcíny 500 korun.

Kaiser v reakci na to zmínil i další cesty, jak proti koronaviru bojovat. „Ministerstvo zdravotnictví mohlo více propagovat vitamíny D či zinek, ty nestojí vůbec nic. Víme o řadě dalších léků, kde existuje hypotéza, že pomáhají, třeba ivermektin. Viděli jsme velkou propagandu proti tomuto léku,“ řekl.

Ivermektin a uznávání protilátek

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) i mnoha odborníků po celém světě je antiparazitikum ivermektin jako lék na covid neúčinný, v některých případech může být dokonce i nebezpečný.

SÚKL přitom na začátku v březnu užívání ivermektinu povolil v rámci experimentální léčby, vláda dokonce nakoupila zhruba 10 tisíc balení z Bulharska. Povolení ale skončilo na konci srpna.

Kaiserovi rovněž vadí, že Česko neuznává protilátky po prodělání covidu jako důkaz o bezinfekčnosti. Vláda se ale v souvislosti s tím hájí, že názory odborníků jsou v tomto ohledu nejednotné. Komentátor také zmínil srpnovou izraelskou studii, která mimo jiné tvrdí, že lidé, kteří covid prodělali, jsou pak chráněni lépe než očkovaní.

„Neuznávají se protilátky. Celý vyspělý svět se rozhodl pro jednu cestu a politikům je hloupé z ní teď vystupovat. Vidíme propagandu ve velkých médiích,“ prohlásil komentátor. Nová americká studie na rozdíl od té izraelské však tvrdí, že očkování je proti covidu až pětkrát účinnější než prodělání nemoci.

Tagy: