reklama

Komentátor: Máme tu apartheid neočkovaných. Svět nechce uhnout z cesty a uznat protilátky

Komentátor webu Echo24 Daniel Kaiser považuje současná proticovidová opatření za brutální zásah do lidských práv, který tady za posledních 30 let prý neměl obdoby. Řekl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. „Neuznávají se protilátky. Celý vyspělý svět se rozhodl pro očkování jako jedinou cestu a politikům je hloupé z ní teď vystupovat,“ řekl.

reklama

Preventivní testy na covid mají od 1. listopadu hrazené ze zdravotního pojištění pouze osoby mladší 18 let, lidé se zahájeným očkováním nebo ti, kteří se nemohou vakcinovat ze zdravotních důvodů. Všichni ostatní si je musí hradit na vlastní náklady.

Podle komentátora webu Echo24 Daniela Kaisera jde v tomto případě o diskriminaci neočkovaných. „I testování zdarma bylo jistou represí neočkovaných. Je to nepříjemná věc, když musíte chodit na testy. Teď je to ještě horší, když jsou testy zpoplatněné,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Situaci označil za „apartheid neočkovaných“.

„Nejsem epidemiolog, ale z hlediska politiky zvýhodňovat jednu skupinu lidí a práva druhých limitovat? Přemýšlím, jak zrušit apartheid, a aby zároveň nákaza nebyla velká. Je to brutální zásah do lidských práv, za posledních třicet let jsme tu nic podobného nezažili,“ sdělil.

Podle Kaisera část odborníků, kterým média nedávají takový prostor, mluví i o jiných cestách v řešení covidové krize, než je očkování. „Slýcháme i hlasy odborníků, kteří jsou považováni za alternativní. Ti často mluví o tom, že se tu zanedbává léčba. Máme různé léky, například monoklonální protilátky, které když se nasadí včas, tak jsou velmi úspěšné,“ uvedl.

I když nad skoro zázračnými účinky monoklonálních protilátek panuje v odborném kruhu takřka stoprocentní shoda, mnoho expertů upozorňuje na fakt, že látky stojí několik desítek tisíc korun, zatímco dávka vakcíny 500 korun.

Kaiser v reakci na to zmínil i další cesty, jak proti koronaviru bojovat. „Ministerstvo zdravotnictví mohlo více propagovat vitamíny D či zinek, ty nestojí vůbec nic. Víme o řadě dalších léků, kde existuje hypotéza, že pomáhají, třeba ivermektin. Viděli jsme velkou propagandu proti tomuto léku,“ řekl.

Ivermektin a uznávání protilátek

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO), Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), českého Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) i mnoha odborníků po celém světě je antiparazitikum ivermektin jako lék na covid neúčinný, v některých případech může být dokonce i nebezpečný.

SÚKL přitom na začátku v březnu užívání ivermektinu povolil v rámci experimentální léčby, vláda dokonce nakoupila zhruba 10 tisíc balení z Bulharska. Povolení ale skončilo na konci srpna.

Kaiserovi rovněž vadí, že Česko neuznává protilátky po prodělání covidu jako důkaz o bezinfekčnosti. Vláda se ale v souvislosti s tím hájí, že názory odborníků jsou v tomto ohledu nejednotné. Komentátor také zmínil srpnovou izraelskou studii, která mimo jiné tvrdí, že lidé, kteří covid prodělali, jsou pak chráněni lépe než očkovaní.

„Neuznávají se protilátky. Celý vyspělý svět se rozhodl pro jednu cestu a politikům je hloupé z ní teď vystupovat. Vidíme propagandu ve velkých médiích,“ prohlásil komentátor. Nová americká studie na rozdíl od té izraelské však tvrdí, že očkování je proti covidu až pětkrát účinnější než prodělání nemoci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Asteroid větší než Eiffelovka se blíží k Zemi. NASA ho považuje za znepokojivý

Obrovský asteroid 4660 Nereus, který je větší než Eiffelova věž, se blíží k planetě Zemi. NASA jej považuje za znepokojivý, protože má více než 150 metrů a nachází se ve vzdálenosti 3,9 milionu kilometrů od oběžné dráhy Země. Kolem ní by měl proletět 11. prosince ve vzdálenosti asi 2,4 milionu mil. Podle vědců by ale nebezpečný pro planetu Zemi být neměl.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

reklama

Domácí zpravodajství

Laffita o vztahu s otcem: Byl to macho. Říkal, že jestli budu gay, zabije mě jako psa

Kubánec Osmany Laffita se živí jako úspěšný módní návrhář a více než 25 let žije ve šťastném vztahu s partnerem Guyem. V mládí to však neměl vůbec lehké. Svou orientaci musel dlouho skrývat. V době, kdy žil ještě na Kubě, to bylo trestné. Dlouho se s tím nemohli smířit ani jeho otec. „Táta mi kolikrát říkal, že jestli budu gayem, zabije mě jako psa,“ řekl Laffita v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama