reklama

S rouškami je ve školách zmatek. Měl byste bouchnout do stolu, vyzval Plagu Baxa

Zostra se do ministra školství Roberta Plagy (za ANO) opřel poslanec, člen sněmovního školského výboru a pedagog Martin Baxa z opoziční ODS. Ohledně nošení roušek ve školách panuje podle Baxy zmatek, ministr Plaga by měl podle něj bouchnout do stolu. Baxa to řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

reklama

Baxa i šéf Asociace ředitelů základních škol Michal Černý kritizovali, že učitelé, rodiče i děti mají zmatek v tom, kdy budou roušky povinné. I když Praha na semaforu zoranžověla, děti roušky mít nemusí.

K tématu

Nejasnosti ohledně semaforu a roušek připustil i sám Plaga. „Bylo by naprosto čitelné, kdyby se při oranžových barvách roušky zavedly. Bylo by jednodušší, kdyby při rozbliknutí na oranžovou byly roušky povinné. Ale chápu, že ještě není situace taková, aby byly plošně zavedeny,“ řekl Plaga.

Baxa ihned opáčil, že by to měl Plaga jako ministr jasně rozhodnout. „Měl byste bouchnout do stolu, nejste jen přenašečem informací, ale jste členem vlády. Nemůžeme ředitele, žáky i rodiče vystavovat nejasnostem,“ kritizoval v nedělní Partii Baxa.

Podle něj není možné, aby pár dní před startem školy nebylo jasné, jestli roušky budou nebo nebudou povinné. „A nejhorší je, že zmatky budou i nadále. Nezvýšily se kapacity hygienických stanic, máme nízké kapacity testování, mělo to být už dávno hotové,“ prohlásil Baxa.

Roušky podle rozšíření nákazy

O větší předvídatelnosti nařízení mluvil i šéf asociace ředitelů Černý. „Potřebujeme, aby Pražská hygienická stanice řekla – roušky musí být / roušky nemusí být,“ postěžoval si Černý.

Roušky v pražských školách zatím povinné nebudou, i když je Praha na semaforu oranžová. Je to kvůli tomu, že oranžová se ještě dělí na číselnou škálu od čtyř do sedmi. Praha je nyní na začátku škály, roušky jsou povinné až od čísla šest.

Děti ve školách povinně ústa a nos zakrytá mít nemusí. Opatření se ale může změnit, pokud se zhorší epidemiologické situace.

Nedělní Partii si můžete poslechnout i jako podcast:

Všechny podcastové pořady CNN Prima NEWS najdete na SpotifyGoogle PodcastsApple PodcastsCastboxu a dalších platformách.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Další články
reklama
reklama