reklama

S úniky z vnitra nám dochází trpělivost. Voláme po odvolání Hamáčka, říká Koten

Je potřeba především vyšetřit neustálé úniky z ministerstva vnitra. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD). Zároveň sdělil, že jej svým vysvětlováním celé situace ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) příliš nepřesvědčil a SPD už dlouhodobě volá po jeho odvolání.

reklama

„Co se týká cesty Jana Hamáčka do Moskvy, tak si můžu myslet cokoliv, ale nepřesvědčil mě,“ řekl Koten ve vysílání CNN Prima NEWS. Chybí mu jasnější důkazy. „Politickou situaci nám značně upravují média. Pomocí médií se svolávají mimořádné schůze. Člověk chce být trochu zdrženlivý a je potřeba si počkat na nějaké další důkazy,“ vysvětlil.

K tématu

Celá kauza podle něj souvisí s dostavbou jaderné elektrárny Dukovany a vakcínou Sputnik V. „Věřím selskému rozumu. Lidé to vnímají tak, že to má nějakou příčinou souvislost s dostavbou Dukovan či dodávkou vakcín Sputnik V,“ uvedl.

Problémem jsou podle něj především úniky informací: „Uvítal bych, kdyby ta tvrzení byla doložena nějakým zápisem z jednání, ale myslím si, že nic takového neexistuje. Vzhledem k informačnímu šumu i úniků do médií nejsem schopen posoudit, zda šlo o úmyslné úniky. Ve výboru pro bezpečnost nám s těmi úniky z ministerstva vnitra dochází trpělivost.“

„Jsem zvědav, odkud neustále utíkají informace z ministerstva vnitra, zda to není účelové. Tito lidé musí být skutečně potrestáni,“ doplnil Koten.

Podle něj musel ministr Hamáček ve svých některých výrocích lhát. „Vnímám to jako problém, ale zatím nejsme schopni ověřit, v jaké věci lhal. Již delší dobu voláme po odvolání ministra Hamáčka,“ řekl předseda sněmovního bezpečnostního výboru.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sport

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

„Jako kdybych to znova vyhrál.“ Dojatý Šebrle má po šesti letech zpět ztracené zlato

Zlatá olympijská medaile Romana Šebrleho je opět na světě. Ztracený artefakt, který získal v roce 2004, poslal zatím neznámý nálezce v obálce na obecní úřad v Nosislavi na Brněnsku. Šebrle o ni přišel v roce 2016 během dětského golfového turnaje. Za její nalezení dokonce vypsal odměnu. Ve čtvrtek si ji v malé obci 20 km jižně od Brna osobně vyzvedl. Vypsanou odměnu 100 tisíc korun zatím nikdo nechce.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?
Obchod v Olomouci zakazuje vstup očkovaným proti covidu. Úřady prošetřují diskriminaci
Noční bouře strhla stožáry u Temelína. Část elektrárny stojí, lidé jsou bez elektřiny
reklama
reklama
Zákrok v Teplicích působí na Romy jako veřejná poprava, říká člen rady vlády

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí
Pirátský kandidát na ministra považuje vyšší zdanění za řešení bytové krize
Tachezy: Indická mutace delta může v Česku převládnout koncem léta
Další články
reklama
reklama