reklama

S úniky z vnitra nám dochází trpělivost. Voláme po odvolání Hamáčka, říká Koten

Je potřeba především vyšetřit neustálé úniky z ministerstva vnitra. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl předseda sněmovního bezpečnostního výboru Radek Koten (SPD). Zároveň sdělil, že jej svým vysvětlováním celé situace ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) příliš nepřesvědčil a SPD už dlouhodobě volá po jeho odvolání.

reklama

„Co se týká cesty Jana Hamáčka do Moskvy, tak si můžu myslet cokoliv, ale nepřesvědčil mě,“ řekl Koten ve vysílání CNN Prima NEWS. Chybí mu jasnější důkazy. „Politickou situaci nám značně upravují média. Pomocí médií se svolávají mimořádné schůze. Člověk chce být trochu zdrženlivý a je potřeba si počkat na nějaké další důkazy,“ vysvětlil.

Celá kauza podle něj souvisí s dostavbou jaderné elektrárny Dukovany a vakcínou Sputnik V. „Věřím selskému rozumu. Lidé to vnímají tak, že to má nějakou příčinou souvislost s dostavbou Dukovan či dodávkou vakcín Sputnik V,“ uvedl.

Problémem jsou podle něj především úniky informací: „Uvítal bych, kdyby ta tvrzení byla doložena nějakým zápisem z jednání, ale myslím si, že nic takového neexistuje. Vzhledem k informačnímu šumu i úniků do médií nejsem schopen posoudit, zda šlo o úmyslné úniky. Ve výboru pro bezpečnost nám s těmi úniky z ministerstva vnitra dochází trpělivost.“

„Jsem zvědav, odkud neustále utíkají informace z ministerstva vnitra, zda to není účelové. Tito lidé musí být skutečně potrestáni,“ doplnil Koten.

Podle něj musel ministr Hamáček ve svých některých výrocích lhát. „Vnímám to jako problém, ale zatím nejsme schopni ověřit, v jaké věci lhal. Již delší dobu voláme po odvolání ministra Hamáčka,“ řekl předseda sněmovního bezpečnostního výboru.

Tagy:

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama