CNN Prima News Vrbětice

Vrbětice

Výpis příspěvků ke štítku „Vrbětice“

Prezident Zeman chtěl loni zastavit stíhání svých spolupracovníků. Fiala to odmítl

20. ledna 2023 08:28

Prezident Miloš Zeman loni v létě podle informací Deníku N žádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodepsání takzvané abolice, která by znemožnila zahájit případná trestní stíhání ve dvou kauzách týkajících se Zemanových nejbližších spolupracovníků. Šlo o případ skartace vrbětické zprávy a úniků informací Bezpečnostní informační služby (BIS) na Hrad. Premiér ale Zemanovi nevyhověl a abolici odmítl podepsat. Případ odmítá komentovat, stejně jako ministerstvo spravedlnosti.

Polčák o svých kauzách: S Redlem jsem slavil narozeniny, znám i jeho děti. Nešlo to ustát

15. září 2022 08:26

Jak dobře se zná s obviněným podnikatelem Michalem Redlem a co věděl o jeho stycích s mafiánem Radovanem Krejčířem? Europoslanec Stanislav Polčák se v rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS poprvé rozmluvil o kauze Dozimetr. Kvůli ní v červnu pozastavil své členství v hnutí STAN. Mluvil i o případu odškodnění pro Vrbětice, o tlaku na šéfa hnutí Víta Rakušana či o komunálních volbách.

Polčák v prvním rozhovoru od kauzy Dozimetr: Do STAN se chci vrátit, volají mi o rady

14. září 2022 05:19

Do STAN se chci vrátit, říká europoslanec Stanislav Polčák pro CNN Prima NEWS v prvním rozhovoru od doby, kdy kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem pozastavil členství v hnutí. Jeho členové mu prý přesto volají o rady. Jak Polčák mluví o třaskavé kauze Dozimetr a uvědomuje si své chyby v případu odškodnění pro Vrbětice?

Češi se v kauze Vrbětice spojili s britskou policií. Vyšetřují výbuch i útok na Skripala

4. srpna 2022 15:14

Čeští detektivové, kteří vyšetřují výbuch muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili v únoru letošního roku vyšetřovací tým s britskými policisty, kteří pracují na případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Na webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Tým vznikl hlavně proto, aby si obě strany mohly předávat informace o podezřelých. Podle mluvčího nebylo možné o jeho vytvoření informovat dříve.

Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích získá víc lidí. Ústavní soud zrušil část zákona

15. června 2022 11:03

Ústavní soud (ÚS) zrušil část zákona o odškodnění lidí z okolí Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 explodovaly muniční sklady. Nárok na odškodnění nově získají lidé, kteří v obcích sice prokazatelně žili, ale neměli tam trvalý pobyt. Soud zároveň otevřel také cestu k odškodnění lidí, kteří měli pobyt zapsaný na ohlašovně obecních úřadů. Úspěšný návrh na zrušení výjimek v zákoně podávala skupina 19 senátorů z klubu Starostů a nezávislých.

Nové informace o Vrběticích? Ruští zpravodajci jsou v Česku stále zakořeněni, říká Šedivý

30. května 2022 20:49

Jsem přesvědčen, že v Česku je stále zakořeněná ruská zpravodajská skupina, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Reagoval tak na vývoj kauzy Vrbětice, vyšetřovatelé totiž nejspíše podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na českém území. Šedivého nová zjištění nepřekvapila.

Nová zjištění k výbuchům ve Vrběticích: Ruským špionům pomáhal bývalý voják s manželkou

30. května 2022 09:31

Kauza explozí v muničních skladu ve Vrběticích z roku 2014 má novou linku. Vyšetřovatelé totiž podle všeho podezřívají ruskou manželskou dvojici ze špionáže na území Česka. Informuje o tom Český rozhlas Radiožurnál. Podle něj si Nikolaj Šapošnikov, Rus s českým občanstvím, a jeho manželka Elena vyměňovali e-maily s citlivými informacemi s představitelem ruské tajné služby GRU, jejíž agenti mají mít výbuch ve Vrběticích na svědomí.

GLOSA: Andor „Horst Fuchs“ Šándor si nás namazal na chleba. Mám kryt, mám klid!

26. května 2022 17:58

Andor Šándor je génius. Prostě je. Celé Česko se mu směje za čtvrteční velkolepou tiskovku, na které neoznámil všemi očekávanou kandidaturu na prezidenta, ale místo politické kariéry odstartoval tu teleshoppingovou a prezentoval iBunker, tedy bunkr pro celou rodinu za 350 litrů. S heslem „Mám kryt, mám klid“ (fakt je to oficiální heslo společnosti) vyrazil do boje jako novodobý bezpečnostní Horst Fuchs.

Ruské tajné služby lanařily ke spolupráci českého diplomata. Když nereagoval, byl vyhoštěn

17. dubna 2022 13:52

Českého diplomata Tomáše Harta, vyhoštěného tento týden z Ruska, se předtím neúspěšně pokusily získat ke spolupráci ruské úřady, uvedly v neděli weby Respekt.cz a Deník N. Kromě vypovězeného zástupce českého velvyslance v Moskvě podle nich ruské tajné služby kontaktovaly ještě jednu diplomatku, kterou se pokoušely zastrašit. Moskva vyhostila zástupce českého velvyslance ve středu v reakci na březnové vyhoštění zástupce jeho ruského protějšku z Česka.

Šéf BIS: Mezi uprchlíky mohou být ruští agenti. Rusko je může aktivovat ve vhodný čas

11. dubna 2022 15:00

Ruské zpravodajské aktivity v Česku se podle ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky omezily po vyhošťování souvisejícím s vyšetřováním výbuchů muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku a s ruskou invazí na Ukrajinu na minimum. Koudelka na pondělní bezpečnostní konferenci ve Sněmovně zároveň varoval, že mezi uprchlíky z Ukrajiny mohou být i diverzanti a ruští špioni.