reklama
CNN Prima News Vrbětice

Vrbětice

Výpis příspěvků ke štítku „Vrbětice“

Stehlíková o Zemanovi: Geniální politický mozek je pryč, Hrad ho dlouhodobě zneužíval

12. října 2021 15:26

Podle psychiatričky a bývalé ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové (LES) je prezident Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) konečně v dobrých rukou. Lékařka v pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásila, že členové Hradu prezidenta dlouhodobě zneužívali pro svou politickou moc. Stehlíková komentuje v posledních dnech Zemanovo zdraví často, Hrad uvedl, že na ni chystá žalobu.

Východ mají Češi rádi čím dál méně. Cítí se ohroženi Ruskem i Čínou, tvrdí politici

25. září 2021 16:10

Výsledek exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS odhalil, že by se Češi raději orientovali na Západ. Počet těch, kteří se přikláněli k Východu, přitom za rok klesl na polovinu. Podle politiků Martina Kupky (ODS) a Lea Luzara (KSČM) za tím stojí pocit ohrožení. „Lidé si nyní uvědomují reálné hrozby, které přicházejí z Ruské federace, Východu nebo Číny. Nepochybně tomu pomohla i kauza Vrbětice,“ myslí si Kupka.

Odškodnění za Vrbětice. Obce v okolí, obyvatelé i kraj by si mohli rozdělit 700 milionů

30. července 2021 13:38

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun. Počítá s tím návrh zákona, který v pátek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Musí ho ještě projednat Senát. Zákon již dříve podpořila vláda a podporuje ho i prezident Miloš Zeman. Pro zákon hlasovalo 113 ze 123 přítomných poslanců, proti nehlasoval nikdo.

Moskva si kvůli Vrběticím předvolala velvyslance Pivoňku. Česká diplomacie to popírá

1. července 2021 16:21

Moskva ve čtvrtek oznámila, že si kvůli kauze Vrbětice předvolala českého velvyslance. Podle ruských tiskových agentur o tom na briefingu informovala mluvčí ruské diplomacie. Praha tuto zprávu popřela. České velvyslanectví v Moskvě odmítlo ČTK sdělit podrobnosti. „Mohu vyvrátit, že by pan velvyslanec měl být předvolán, jak uvedly zahraniční agentury,“ řekla později mluvčí Černínského paláce Eva Davidová.

Češi jsou znepřátelený národ, řekl Putin Rusům. Expert: Mají nás za slouhy Západu

30. června 2021 17:22

Ruský prezident Vladimir Putin během středy v tradiční živě přenášené debatě odpovídal na otázky občanů, kteří je mohli zaslat například pomocí mobilní aplikace. Putin mimo jiné naznačil, že Česko je podle něj znepřátelený národ či že nikdy nenařídí povinné očkování proti koronaviru. Sám poprvé přiznal, že se očkoval Sputnikem V.

Zeman trvá na více vyšetřovacích verzích kauzy výbuchů ve Vrběticích

27. června 2021 11:37

Prezident Miloš Zeman i nadále trvá na více vyšetřovacích verzích v kauze výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích v roce 2014. Bezpečnostní informační služba (BIS) společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO) či vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) za viníka jednoznačně označilo agenty ruské tajné služby GRU. Zeman své pochybnosti vysvětlil v pořadu Partie Terezie Tománkové.

reklama