CNN Prima News Vrbětice

Vrbětice

Výpis příspěvků ke štítku „Vrbětice“

Jsme na pokraji průlomu, tvrdí Ukrajinci. Putin bude chtít příměří, dodávají

Nynějším cílem ruského prezidenta Vladimira Putina je osobně přežít, uvedl poradce ukrajinské hlavy státu Mychajlo Podoljak. „Může přežít, pokud neprohraje válku. Nyní je jeho úsilí zaměřeno na to, aby přinutil Ukrajinu zasednout k jednacímu stolu,“ nechal se slyšet Podoljak. Podle vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zalužného je armáda na pokraji průlomu. Po středeční havárii letadla, při níž měl podle ruských úřadů zemřít šéf Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin, odjíždějí z Běloruska konvoje žoldáků, informuje Centrum národního odporu. Podle expertů mohl Putin nechat sestřelit stroj kvůli Prigožinově snaze udržet si vliv na africkém kontinentě, kde působila rovněž ruská tajná služba GRU.

Ringo Čech překvapil slovy o Vrběticích, Zeman mohl podle BIS porušit zákon. Co na to Ovčáček?

František Ringo Čech naznačil, že s prezidentem Milošem Zemanem probíral utajované informace ke kauze Vrbětice. Na toto tvrzení ale není podle mluvčího Jiřího Ovčáčka důvod reagovat. Umělec ve vysílání CNN Prima NEWS překvapil detaily o vztahu s dosluhujícím prezidentem. K závažnému tvrzení se vyjádřil i mluvčí Bezpečnostní informační služby (BIS) Ladislav Šticha. Pokud by byla informace pravdivá, mohlo by jít o porušení zákona.

Heller: Zeman lhal, kradlo se, ať Pavel Hrad zkontroluje. Hon na čarodějnice, oponuje Koten

Je plán nově zvoleného prezidenta Petra Pavla důkladně prověřit fungování Pražského hradu po úřadování Miloše Zemana na místě, nebo jde o „hon na čarodějnice“? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli poslanci ze sněmovního bezpečnostního výboru. Šimon Heller (KDU-ČSL) uvedl, že postoji Pavla a jeho obezřetnosti naprosto rozumí, jelikož prezident Zeman v minulosti několikrát lhal a v Lánech se kradlo.

Prezident Zeman chtěl loni zastavit stíhání svých spolupracovníků. Fiala to odmítl

Prezident Miloš Zeman loni v létě podle informací Deníku N žádal premiéra Petra Fialu (ODS) o spolupodepsání takzvané abolice, která by znemožnila zahájit případná trestní stíhání ve dvou kauzách týkajících se Zemanových nejbližších spolupracovníků. Šlo o případ skartace vrbětické zprávy a úniků informací Bezpečnostní informační služby (BIS) na Hrad. Premiér ale Zemanovi nevyhověl a abolici odmítl podepsat. Případ odmítá komentovat, stejně jako ministerstvo spravedlnosti.

Polčák o svých kauzách: S Redlem jsem slavil narozeniny, znám i jeho děti. Nešlo to ustát

Jak dobře se zná s obviněným podnikatelem Michalem Redlem a co věděl o jeho stycích s mafiánem Radovanem Krejčířem? Europoslanec Stanislav Polčák se v rozsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS poprvé rozmluvil o kauze Dozimetr. Kvůli ní v červnu pozastavil své členství v hnutí STAN. Mluvil i o případu odškodnění pro Vrbětice, o tlaku na šéfa hnutí Víta Rakušana či o komunálních volbách.

Češi se v kauze Vrbětice spojili s britskou policií. Vyšetřují výbuch i útok na Skripala

Čeští detektivové, kteří vyšetřují výbuch muničního skladu ve Vrběticích, vytvořili v únoru letošního roku vyšetřovací tým s britskými policisty, kteří pracují na případu otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Na webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Tým vznikl hlavně proto, aby si obě strany mohly předávat informace o podezřelých. Podle mluvčího nebylo možné o jeho vytvoření informovat dříve.

Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích získá víc lidí. Ústavní soud zrušil část zákona

Ústavní soud (ÚS) zrušil část zákona o odškodnění lidí z okolí Vrbětic na Zlínsku, kde v roce 2014 explodovaly muniční sklady. Nárok na odškodnění nově získají lidé, kteří v obcích sice prokazatelně žili, ale neměli tam trvalý pobyt. Soud zároveň otevřel také cestu k odškodnění lidí, kteří měli pobyt zapsaný na ohlašovně obecních úřadů. Úspěšný návrh na zrušení výjimek v zákoně podávala skupina 19 senátorů z klubu Starostů a nezávislých.