CNN Prima News Sanna Marinová

Sanna Marinová

Výpis příspěvků ke štítku „Sanna Marinová“

Další kritika: Finská premiérka se omluvila za fotografii obnažených žen z večírku

24. srpna 2022 05:41

Finská premiérka Sanna Marinová znovu čelí kritice kvůli svým soukromým aktivitám, v úterý se omluvila za kontroverzní fotografii ze svého večírku, na které pózují dvě polonahé líbající se ženy s nápisem Finsko zakrývajícím ňadra. Napsala o tom agentura Reuters. Před týdnem šéfka finské vlády rozbouřila veřejné mínění videem, které ji zachytilo, jak divoce tančí, a Marinová pak kvůli němu podstoupila test na drogy.

Finská premiérka se na parketu tiskla i k popové hvězdě. Jsme jen přátelé, tvrdí

21. srpna 2022 20:27

Bujarý večírek finské premiérce Sanně Marinové veřejnost jen tak nezapomene. Na vyzvání vládní koalice i opozice musela nejdříve podstoupit test na drogy. Teď se v médiích objevily fotografie, na kterých mladá politička vášnivě tančí s finskou popovou hvězdou Olavim Uusivirtem. V jednu chvíli to dokonce vypadá, jako by ji osmadvacetiletý zpěvák líbal na krku.

Finská premiérka se odvázala. Ať doloží test na drogy, zní po jejím divokém tanci z koalice

18. srpna 2022 19:58

Finská premiérka Sanna Marinová je vnímána jako velmi pokroková a neotřelá státnička. Nyní na sebe ovšem upozornila takovým způsobem, že vyvolává jak souhlas a pochvaly, tak i kritiku. Na sociální sítě totiž uniklo video, kterak se svými přáteli divoce tančí a baví se. Kvůli party musí čelit nejen otázkám médií. ale hlavně výzvám, aby podstoupila test na drogy.

Finsko požádá kvůli válce o členství v NATO, vzkázali lídři země. Rozhodne parlament

15. května 2022 12:22

Finský prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v neděli oznámili, že Finsko požádá o členství v Severoatlantické alianci. V příštích dnech by měl rozhodnutí ještě schválit finský parlament, ale tento krok je považován za formalitu, napsala agentura AP. Podle ní by žádost o členství měla být formálně předána bruselské centrále aliance s největší pravděpodobností příští týden.

Finsko míří do NATO, požádá o vstup. Pro Rusko se stane hrozbou, vzkázal Kreml

12. května 2022 09:29

Finský prezident Sauli Niinistö a ministerská předsedkyně Sanna Marinová ve čtvrtek oznámili, že podporují vstup země do Severoatlantické aliance. Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová podle agentury Reuters vzápětí uvedla, že Švédsko při rozhodování o možném vstupu do Severoatlantické aliance vezme postoj Finska v úvahu. Rusko poté oznámilo, že se Finsko vstupem do NATO stane hrozbou.

Rusko žene své protivníky na Západ. Ukrajina bojuje o EU, Finsko zvažuje vstup do NATO

6. března 2022 16:25

Je otázkou, zda si ruský prezident Vladimir Putin představoval, že invazí na Ukrajinu zaseje strach do srdcí svých soupeřů. Realitou je spíše opak. Svět s napětím sleduje srdnatou ukrajinskou obranu a ruské výhrůžky ženou jeho protivníky do područí Západu. Ukrajina již otevřeně usiluje o vstup do Evropské unie a podle europoslanců by jí měl být udělen status kandidátské země. Ruské hrozby zaznamenává také Finsko, které aktuálně zvažuje vstup do Severoatlantické aliance (NATO).

Méně odpracovaných hodin za stejné peníze. Islandu se osvědčil čtyřdenní pracovní týden

7. července 2021 10:24

Islandu se osvědčil experiment, v jehož rámci byl několika tisícovkám zaměstnanců snížen počet pracovních hodin, ale mzda jim zůstala stejná. Výsledky dvou studií totiž ukázaly, že to nevedlo ke snížení produktivity či úrovně služeb. Zaměstnanci si pochvalovali menší stresovou zátěž a lepší rovnováhu mezi prací a osobním životem. Informovaly o tom britská výzkumná společnost Autonomy a islandské sdružení pro udržitelnou demokracii (ALDA).