CNN Prima News Sanna Marinová

Sanna Marinová

Výpis příspěvků ke štítku „Sanna Marinová“

Sanna Marinová dostala Finsko na mapu světa, doma jí však lidé příliš nerozumějí

Finsko mělo v posledních letech v čele své vlády bezesporu jednu z nejviditelnějších političek v Evropě. Přestože se Sanna Marinová těší ve světě díky svému mladistvému vystupování velké popularitě, v samotné severské zemi jí ale mnoho vlastních občanů nerozumí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom mluvil mladý Fin Eemeli Liukko (28), který pochází z městečka Koprilahti a aktuálně žije v Helsinkách. Přiblížil také, co se očekává od nové pravicové vlády.

Volby ve Finsku vyhráli opoziční konzervativci. Premiérka Marinová uznala porážku

Aktualizováno

Opoziční konzervativní Národní koaliční strana vyhrála dnešní parlamentní volby ve Finsku. Sociální demokraté premiérky Sanny Marinové skončili až třetí. Vyplývá to z předběžných výsledků po sečtení téměř všech hlasů, informovala veřejnoprávní televize Yle. Předseda Národní koaliční strany Petteri Orpo už se prohlásil za vítěze voleb, premiérka Marinová uznala porážku.

Další kritika: Finská premiérka se omluvila za fotografii obnažených žen z večírku

Finská premiérka Sanna Marinová znovu čelí kritice kvůli svým soukromým aktivitám, v úterý se omluvila za kontroverzní fotografii ze svého večírku, na které pózují dvě polonahé líbající se ženy s nápisem Finsko zakrývajícím ňadra. Napsala o tom agentura Reuters. Před týdnem šéfka finské vlády rozbouřila veřejné mínění videem, které ji zachytilo, jak divoce tančí, a Marinová pak kvůli němu podstoupila test na drogy.

Finská premiérka se na parketu tiskla i k popové hvězdě. Jsme jen přátelé, tvrdí

Bujarý večírek finské premiérce Sanně Marinové veřejnost jen tak nezapomene. Na vyzvání vládní koalice i opozice musela nejdříve podstoupit test na drogy. Teď se v médiích objevily fotografie, na kterých mladá politička vášnivě tančí s finskou popovou hvězdou Olavim Uusivirtem. V jednu chvíli to dokonce vypadá, jako by ji osmadvacetiletý zpěvák líbal na krku.

Finská premiérka se odvázala. Ať doloží test na drogy, zní po jejím divokém tanci z koalice

Finská premiérka Sanna Marinová je vnímána jako velmi pokroková a neotřelá státnička. Nyní na sebe ovšem upozornila takovým způsobem, že vyvolává jak souhlas a pochvaly, tak i kritiku. Na sociální sítě totiž uniklo video, kterak se svými přáteli divoce tančí a baví se. Kvůli party musí čelit nejen otázkám médií. ale hlavně výzvám, aby podstoupila test na drogy.

Finsko požádá kvůli válce o členství v NATO, vzkázali lídři země. Rozhodne parlament

Finský prezident Sauli Niinistö a premiérka Sanna Marinová v neděli oznámili, že Finsko požádá o členství v Severoatlantické alianci. V příštích dnech by měl rozhodnutí ještě schválit finský parlament, ale tento krok je považován za formalitu, napsala agentura AP. Podle ní by žádost o členství měla být formálně předána bruselské centrále aliance s největší pravděpodobností příští týden.

Finsko míří do NATO, požádá o vstup. Pro Rusko se stane hrozbou, vzkázal Kreml

Finský prezident Sauli Niinistö a ministerská předsedkyně Sanna Marinová ve čtvrtek oznámili, že podporují vstup země do Severoatlantické aliance. Švédská ministryně zahraničí Ann Lindeová podle agentury Reuters vzápětí uvedla, že Švédsko při rozhodování o možném vstupu do Severoatlantické aliance vezme postoj Finska v úvahu. Rusko poté oznámilo, že se Finsko vstupem do NATO stane hrozbou.

Rusko žene své protivníky na Západ. Ukrajina bojuje o EU, Finsko zvažuje vstup do NATO

Je otázkou, zda si ruský prezident Vladimir Putin představoval, že invazí na Ukrajinu zaseje strach do srdcí svých soupeřů. Realitou je spíše opak. Svět s napětím sleduje srdnatou ukrajinskou obranu a ruské výhrůžky ženou jeho protivníky do područí Západu. Ukrajina již otevřeně usiluje o vstup do Evropské unie a podle europoslanců by jí měl být udělen status kandidátské země. Ruské hrozby zaznamenává také Finsko, které aktuálně zvažuje vstup do Severoatlantické aliance (NATO).