CNN Prima News Šárka Strachová

Šárka Strachová

Výpis příspěvků ke štítku „Šárka Strachová“

154,49 metru na lyžích po kovové trubce. Olympijský medailista překonal bláznivý rekord

Přestože lyžařská sezona skončila už před dvěma měsíci, udála se v květnu na severu Švédska dechberoucí událost korunovaná světovým rekordem. Bronzový medailista z letošních zimních olympijských her v lyžařském slopestyle Jesper Tjäder předvedl nejdelší rail v historii lyžování. Na kovové trubce ujel 154,49 metru, čím o 25 metrů překonal rekord Američana Toma Wallische.

KOMENTÁŘ: Bídu českého sportu potvrzují olympijské medailistky, jež vyrostly mimo systém

Jágr–⁠Štěstí–⁠Náhoda? Tak ti už za nás nehrají. Celkem oprávněně si z počínání našich hokejistů již nějakou dobu střílejí zahraniční experti i laická veřejnost. Jenže průšvih českého sportu (snad zatím jen toho zimního) dávno přesahuje hranice hokejových arén. Medailovou radost nám už pěknou řádku olympiád dělají především sportovkyně, které vyrostly mimo systém.

Medailový rozbor ZOH: Ženy, děkujeme. Češky v dovozu cenných kovů z olympiád válcují muže

Medailové bilancování olympijských her v Pekingu teprve přijde, začínají 4. února. Už teď je ale možné říct, že pravděpodobněji cenný kov přiveze některá z dam. Vyplývá to z rozboru úspěchů na předchozích zimních sportovních svátcích. Celkem tuzemská výprava v samostatné historii republiky přivezla zpod pěti kruhů zapadaných sněhovými vločkami 31 cenných kovů.

Dostálova maminka: Z lodi ho tahalo deset Japonců. Kajak vyhrál i díky chlebu se sádlem

Hosty úterního pořadu Co Čech, to trenér! byli bývalá alpská lyžařka Šárka Strachová, vodní slalomář Vít Přindiš a maminka kajakáře Josefa Dostála Eva Emingerová. Ta o svém synovi, který jel v úterý ráno finále kajakářů na 1 000 m řekla, že ačkoliv skončil pátý a nenaplnil medailové ambice, do závodu dal úplně všechno. Po jeho skončení byl skutečně na dně svých sil a z kajaku musela českého obra vytáhnout skupina organizátorů.

Zlaté Åre. Takhle si Šárka Záhrobská před 14 lety dojela pro titul mistryně světa

Je to jenom jeden závod, ve kterém buď uspějete, nebo ne, takže to neprokazuje žádnou dlouhodobou výkonnost. S těmito slovy vyrážel na mistrovství světa do švédského Åre Petr Záhrobský a jeho dcera a svěřenkyně v jedné osobě Šárka. Ačkoli čeští fanoušci doufali v medaili nejcennější, tandem Záhrobských optimismus mírnil.