reklama

Na splnění snu zemřelé Niny se vybralo přes 13,5 milionu. Místo pohřbu festival, říká sestra

Obrovská vlna solidarity se zvedla poté, co rodina zavražděné studentky medicíny vyhlásila sbírku na domov důchodců. Právě to byl sen 24leté Niny, který se jí teď její nejbližší rozhodli posmrtně splnit. Během jediného dne přispělo přes tři tisíce dárců a celková částka přesahuje 13,5 milionu korun.

reklama

Nina zmizela i se svým kamarádem Janem před týdnem. Po dvojici pátrala rodina, ale také přátelé a policisté. V pondělí večer přišla šokující zpráva. Ninu našli v oboře Hvězda mrtvou a policisté následně potvrdili, že Jan spáchal sebevraždu skokem pod metro. Právě on je ze smrti dívky podezřelý. Motivem tak mohla být například neopětovaná láska.

Zatímco kriminalisté na případu dál pracují, zdrcená rodina se rozhodla splnit Nině její velký sen, a to postavit domov pro seniory.

„S Ninou jsme v létě 2014 pomáhaly v Dánsku v domově důchodců, kde pobývala i naše babička. Tehdy jsme se rozhodly, že až dostudujeme, pustíme se do takového plánu v Česku. Proto jsme uspořádali sbírku, aby bylo z čeho začít. Nyní se s Ninou loučíme, a tak máme myšlenky u ní. Až pomine období loučení a posbíráme nějaké síly, půjdeme hned do práce,“ uvedla Ninina sestra Anna.

Sbírku vyhlásili pozůstalí teprve ve čtvrtek. Přesto se do ní zapojilo už přes tři tisíce dárců, kteří přislíbili přispět na projekt částkou šplhající přes 13,5 milionu korun. „Je tam jeden velký dar v hodnotě 10 milionů korun, který jsme hned v době poslání ověřili. Je skutečný,“ prozradila pro CNN Prima NEWS Adéla Vojáčková z platformy darujme.cz.

Přála by si veselé rozloučení, jako byla ona sama

Zájem, solidarita a podpora cizích lidí Nininu rodinu překvapily. Něco takového prý vůbec nečekali a mají z toho obrovskou radost. „Doufám, že se tam nahoře Nina dívá a vidí, kolik lidí na ni myslí a chce podpořit splnění jejího snu. Chceme poděkovat z celého srdce každému, kdo přispěl či přispěje. Moc si projevené důvěry vážíme,“ komentovala sbírku Anna.

Nina se sestrou plánovaly, že se pustí do budování domova pro seniory až po studiích, tedy za rok. Rodina se však rozhodla projekt spustit okamžitě, dává jí totiž nový smysl života. Příbuzní jsou odhodlaní Nině sen splnit – a nejen to, chystají i další akce na její počest.

„Nina byla veselá bytůstka plná života. Chtěla by se rozloučit s velkým množstvím přátel i z ciziny, které bohužel kvůli současné situaci není možné pozvat na pohřeb. Přála by si, aby bylo rozloučení hlavně veselé, jako byla ona. A tak přišel táta s nápadem, že uspořádáme festival, kde zazpívají například členové sboru, ve kterém zpívala. Budeme se tak všichni moci s Ninou rozloučit pořádně, jak by si zasloužila,“ dodala Anna.

V té době už snad bude jasné, kdo Ninu připravil o život. Kriminalisté na případu dál pracují, k průběhu vyšetřování ale nechtějí sdělovat žádné podrobnosti. Pokud chcete pomoci splnit zesnulé Nině její sen, finančně přispět můžete ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy
Koronavirus

Objevila se nová zákeřná mutace covidu. Neodhalí ji dokonce ani PCR testy

Brazílie vyhlásila stav nejvyšší pohotovosti. Ve městě Belém se objevila nová podvarianta covidové mutace delta známá jako AY.33. Nedokáží ji rozpoznat rychlotesty ani PCR testy. Lékaři odhalili její přítomnost až poté, co zaslali na sekvenování 166 vzorků pacientů z hlavního města státu Pará, ležícího na severu této latinskoamerické země.

Divoká klasika ve Francii: Neymara s Messim chránily štíty, Argentince naháněl fanoušek

Le Classique – nejvyhrocenější zápas ve francouzské Ligue 1. Když se loni na podzim potkal Olympique Marseille s Paris Saint-Germain, padlo pět červených a 10 žlutých karet. Nedělení střetnutí dvou nenávidějících se týmů přineslo bezgólovou remízu a „jen“ jedno vyloučení. Divoko bylo zejména na tribunách. Marseillští fanoušci rozjeli pyroshow a na trávník vrhali všechno, co měli po ruce. Kvůli tomu museli hvězdy Pařížanů Lionela Messiho i Neymara chránit pořadatelé za pomoci štítů.

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

Rozjetého Schicka zabrzdily vazy v kotníku. Jeho zranění může pocítit i reprezentace

Fotbalový útočník Patrik Schick naskočil do nové sezony ve velkém stylu. Po výtečném představení na Euru střílel góly také v bundesligovém Bayeru Leverkusen. V Bundeslize šlape na paty hvězdnému Erlingu Haalandovi a Robertu Lewandowskému. Nyní ale na několik týdnů z boje o krále střelců německé soutěže vypadává. Mohou za to poraněné vazy v kotníku, které straší i reprezentačního trenéra Jaroslava Šilhavého.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama