reklama

Schillerová se pustila do Válka: Hází nám vidle do plánu povinného očkování

Vlastimil Válek jako budoucí kandidát na ministra zdravotnictví hází vidle do opatření současné vlády, prohlásila v nedělní Partii na CNN Prima NEWS končící ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Hlavní spor je povinné očkování, které vláda Andreje Babiše plánuje rozjet od 1. března 2022. Nová vláda už ale předem avizovala, že to zruší.

reklama

„Nepomáhá nám, když budoucí kandidát na ministra zdravotnictví ve chvíli, kdy odejde od prezidenta řekne, že zruší povinné očkování. To je vše, co nám hází vidle do našich opatření,“ zlobila se Schillerová v nedělní Partii. Mířila tak na budoucího ministra zdravotnictví Vlastimila Válka z TOP 09.

Právě vláda Andreje Babiše povinné očkování pro vybrané profese, jako jsou hasiči nebo policisté, a pro občany nad 60 let plánuje zavést od 1. března. Vláda už vydala vyhlášku a jediné, jak se to může změnit, je, že je budoucí vláda zruší.

„Tématem číslo jedna byl covid. Seznámil jsem prezidenta s tím, že za naprosto zásadní považuji posílení kapacit PCR testování jako klíčové metody. Informoval jsem ho o našem postoji k protilátkám, že pracovní skupina připravuje změnu metodiky. Informoval jsem o tom, že povinné plošné očkování nepovažuji za správnou cestu,” řekl Válek po pátečním setkání s prezidentem.

Dodal, že jeho vláda je připravena vyhlášku o povinném očkování zrušit.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama