CNN Prima News sdílení

sdílení

Výpis příspěvků ke štítku „sdílení“

Neplačte pro mě, když zemřu na poli. Ukrajince dojímá zpívající voják, video masově šíří

Ukrajinská obrana zatím na ruskou invazi poměrně platí. Důležitá je v tomto ohledu i motivace vojáků, a ta je na ukrajinské straně obzvláště silná. Ukázkovým příkladem je prezident Volodymyr Zelenskyj, který odmítá opustit Kyjev a neustále ubezpečuje občany, že Ukrajina válku zvládne. Hodně populární je i video, na kterém ukrajinský voják jedoucí na frontu zpívá bojovou píseň. Příspěvek má na Facebooku přes 100 tisíc sdílení.

Je očkování skutečně bezpečné? Slováci ukazují, jak úspěšně vyvracet dezinformace

Očkování proti nemoci COVID-19 stále hlouběji rozděluje společnost. Jak v České republice, tak na Slovensku panuje ve velmi významné části společnosti obava z vakcín, která je mnohdy založená na dezinformacích, jež se šíří především po sociálních sítích. Slovenské i české úřady přišly na to, že k jejich vyvracení nejlépe poslouží především přesná statistická data. Především slovenské ministerstvo zdravotnictví je svými přehlednými grafy již proslulé i na českých sociálních sítích.

Senát schválil zákonné zakotvení sdílených pracovních míst

Uzákonění sdílených pracovních míst, nová pravidla pro stanovení dovolené i podmínky vysílání pracovníků do zemí EU přinese novela zákoníku práce, kterou dnes schválil Senát. Norma má uzákonit také zavedení placeného volna navíc pro zaměstnance, kteří působí na dětských táborech, a změnu výpočtu renty ze ztráty na výdělku po pracovním úrazu. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Když sociální sítě skutečně bojují proti nenávisti a násilí. Uživatelé pomohli odhalit muže brutálně bijícího batole

Video zobrazující arabského muže bijícího malou holčičku rozhořčilo uživatele sociálních sítí a stalo se virálem (hojně sdíleným videem na internetu, zejména na sociálních sítích). I díky tomu saúdská policie nakonec násilníka našla a zatkla. Sociální sítě tak ukázaly i svou vlídnější tvář a dopomohly najít násilníka, jemuž by se sama oběť nemohla nijak bránit. O události informoval server Gulf news ze Spojených arabských emirátů.