CNN Prima News sdílení

sdílení

Výpis příspěvků ke štítku „sdílení“

Neplačte pro mě, když zemřu na poli. Ukrajince dojímá zpívající voják, video masově šíří

27. února 2022 07:47

Ukrajinská obrana zatím na ruskou invazi poměrně platí. Důležitá je v tomto ohledu i motivace vojáků, a ta je na ukrajinské straně obzvláště silná. Ukázkovým příkladem je prezident Volodymyr Zelenskyj, který odmítá opustit Kyjev a neustále ubezpečuje občany, že Ukrajina válku zvládne. Hodně populární je i video, na kterém ukrajinský voják jedoucí na frontu zpívá bojovou píseň. Příspěvek má na Facebooku přes 100 tisíc sdílení.

Je očkování skutečně bezpečné? Slováci ukazují, jak úspěšně vyvracet dezinformace

22. července 2021 18:10

Očkování proti nemoci COVID-19 stále hlouběji rozděluje společnost. Jak v České republice, tak na Slovensku panuje ve velmi významné části společnosti obava z vakcín, která je mnohdy založená na dezinformacích, jež se šíří především po sociálních sítích. Slovenské i české úřady přišly na to, že k jejich vyvracení nejlépe poslouží především přesná statistická data. Především slovenské ministerstvo zdravotnictví je svými přehlednými grafy již proslulé i na českých sociálních sítích.

Senát schválil zákonné zakotvení sdílených pracovních míst

10. června 2020 13:11

Uzákonění sdílených pracovních míst, nová pravidla pro stanovení dovolené i podmínky vysílání pracovníků do zemí EU přinese novela zákoníku práce, kterou dnes schválil Senát. Norma má uzákonit také zavedení placeného volna navíc pro zaměstnance, kteří působí na dětských táborech, a změnu výpočtu renty ze ztráty na výdělku po pracovním úrazu. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.