Šebrle se rozmluvil o ztrátě zlaté olympijské medaile: Dle vzkazu to byl někdo, koho znám

Bývalý desetibojař Roman Šebrle se rozhovořil o cestě za zlatem, které před 20 lety vybojoval na Mistrovství Evropy v atletice v Mnichově. Závod prý doprovázela velká bezpečnostní opatření. Zmínil také triumf na olympiádě v Athénách. Zlatou olympijskou medaili v roce 2016 ztratil a vrátila se mu až po pěti letech. Šebrle se domnívá, že mu ji musel vzít někdo, koho zná. Vrátila se mu totiž se zvláštním dopisem.

Uplynulo 20 let ode dne, kdy bývalý desetibojař a nynější moderátor CNN Prima NEWS Roman Šebrle vybojoval zlatou medaili na Mistrovství Evropy v atletice v Mnichově. „Pamatuji si, že byla velká bezpečnostní opatření, protože to bylo rok od útoku na dvojčata v Americe. Na závod si dobře pamatuji, byla to moje druhá medaile z velkého závodu a první zlatá,“ líčil Šebrle své vzpomínky.

Po Mnichově následovalo stříbro na mistrovství světa v letech 2003, 2005. V roce 2007 pak Šebrle mistrovství světa v japonské Ósace vyhrál. Největším úspěchem je ale zlatá medaile z olympiády v Athénách z roku 2004. „Medaile mám pochopitelně v trezoru,“ sdělil Šebrle.

V roce 2016 ale svou nejcennější medaili ztratil. „Stalo se to, když jsem ji ukazoval dětem na jednom golfovém turnaji a na pár minut jsem ji nechal bez dozoru. Když jsem se vrátil, už tam nebyla,“ popsal bývalý desetibojař. Za pět let se mu medaile vrátila. Dodnes ale netuší, co přesně se stalo. „Přišla mi s takovým zvláštním dopisem. Asi to byl někdo, koho znám,“ uvedl Šebrle a dodal, že ve zprávě stálo „promiň Romane, dřív to nešlo“.

Návrat ke sportu prý nezvažuje. „Bylo by to pěkné, ale vím, že to nejde. Věk nezastavím. Když se podívám do občanky, zjistím, že bych vyběhl a zranil se hned při první stovce nebo při první disciplíně. Vím, že už by nešlo ani trénovat,“ sdělil Šebrle s tím, že si to vynahrazuje s kluky, které trénuje. „Když se jim daří, všechno se mi připomene a jsem spokojený,“ dodal.

Nyní se věnuje také moderování na CNN Prima NEWS. „Minimálně první rok pro mě byl hodně těžký, dostával jsem se do toho pomalu,“ popsal Šebrle. Mezi moderováním a sportem prý vidí souvislost. „Když je člověk unavený, nebo se necítí a usedne za pult, naskočí mu adrenalin. To je podobné jako ve sportu, když je člověk nervózní,“ líčil bývalý desetibojař.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ruské střely zabily 20 prchajících civilistů. Neospravedlnitelná krutost, zuří gubernátor
Ukrajina

Ruské střely zabily 20 prchajících civilistů. Neospravedlnitelná krutost, zuří gubernátor

Dvě desítky mrtvých mezi civilisty na severovýchodě Ukrajiny si vyžádalo ruské ostřelování. V sobotu to oznámil gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov. Terčem se podle něj stala kolona automobilů s evakuovanými lidmi, kteří se snažili uniknout ruskému ostřelování okolí nedávno osvobozeného Kupjanska. „Je to krutost, která nemá ospravedlnění,“ napsal Syněhubov na sociální síti.

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo
Názory

GLOSA: Smrkáte? Jasně, přistupte v metru ještě blíž aneb Covid nás vyškolil pořád málo

Smrkáte a prskáte? Jasně, přistupte, budeme smrkat a prskat spolu. I takhle vypadá cesta pražskou MHD na startu chřipkové a covidové sezóny. Metro plné sobeckých cestujících bez respirátorů, kteří zjevně čekají, až bude vybrán nový primátor. Zdá se totiž, že mnozí Češi asi nejsou schopni sami bez nařízení politiků vyhodnotit, zda je v jejich zájmu ochranu nosu a úst nosit.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
13:52

Visingr o obklíčení města Lyman

13:31

Dvě desítky mrtvých mezi civilisty na severovýchodě Ukrajiny si vyžádalo ruské ostřelování, oznámil šéf Charkovské oblasti Oleh Syněhubov.

12:58

Česko odsuzuje zneužití práva veta ze strany Ruska v Radě bezpečnosti OSN

12:35

Ruský raper zvolil smrt místo mobilizace

Převaděč u Břeclavi ujížděl policii. Vůz s migranty naboural, zraněno je 21 lidí včetně dětí

Aktualizováno

Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 migrantů ze Sýrie, v sobotu ráno havaroval na kraji Břeclavi poté, co se snažil ujet policejní hlídce. Dodávka narazila do zaparkovaných aut a do domu, zranilo se 21 lidí, z toho šest těžce a 15 středně těžce a lehce. Bylo mezi nimi i pět děti. Uvedla to mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Živě
ON-LINE: Ukrajina hlásí úspěch na jihu. Zničila tanky, plamenometný systém i vrtulník

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal smlouvy o připojení čtyř ukrajinských regionů k Ruské federaci. Spolu s ním tak při ceremoniálu v Kremlu učinili také zástupci těchto Ruskem okupovaných oblastí. Kyjev a Západ anexi odmítají. Ukrajina podává žádost o urychlené přijetí do NATO. Na frontě hlásí vojáci obránců další úspěch, na jihu prý zničili ruský plamenometný systém, tři tanky, vrtulník a další techniku. Ukrajinské jednotky prý také na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se nachází asi až 5 500 nepřátel.

Sledujte Partii s Kupkou a Havlíčkem: Jak výsledky voleb ovlivnila energetická krize?

Česko po volbách. Kdo s kým a proč? V nedělní Partii Terezie Tománkové budou diskutovat ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka a místopředseda Sněmovny za hnutí ANO Karel Havlíček. Ve druhé části přijde na řadu velká politická diskuse, jejími aktéry budou: místopředsedkyně KDU-ČSL Šárka Jelínková, senátor Zdeněk Hraba a poslanci Aleš Juchelka z ANO a Radim Fiala z SPD.

Klíčový posun. Ukrajinci obklíčili okupanty v Lymanu, v pasti drží až 5500 Rusů

Ukrajinské jednotky na východě Ukrajiny obklíčily město Lyman, kde se nachází až 5 500 nepřátel, uvedl mluvčí východního uskupení ukrajinských sil Serhij Čerevatyj. Připustil podle agentury Reuters, že počet Rusů může být i nižší, a to kvůli jejich ztrátám a pokusům prorazit z obklíčení. Sevření „více než pěti tisíc ruských vojáků“ v Lymanu ohlásil podle ukrajinských médií také gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj.

Domácí zpravodajství

Tři měsíce poté. Jak si stojí České Švýcarsko? Turisté opět mohou vyrazit na Pravčickou bránu

V národním parku České Švýcarsko, kde 24. července vypukl rozsáhlý lesní požár, v sobotu skončil noční zákaz vstupu a otevřela se cesta ze Hřenska na turisty vyhledávanou Pravčickou bránu. Kromě toho se mohou výletníci vypravit také na Malou Pravčickou bránu z Mezní Louky přes vrch Větrovec. Z oblíbených cílů zůstanou nepřístupné soutěsky řeky Kamenice a Gabrielina stezka. Nadále také platí zákaz vstupu na požářiště. Informoval o tom mluvčí správy parku Tomáš Salov.

Boj o Hrad řečí peněz: Limit 40 milionů plánují vyčerpat pouze dva ohlášení kandidáti

Využít celý čtyřicetimilionový limit na prezidentskou kampaň v tuto chvíli plánují pouze generál Petr Pavel a bývalá rektorka Danuše Nerudová. Další potvrzení kandidáti počítají s výdaji ve výši řádově milionů korun. Podnikatel Karel Janeček chce peníze na kampaň uvolňovat podle vývoje situace. Prezidentští kandidáti to uvedli v anketě ČTK.

Šíření covidu opět zrychluje. Nových případů bylo v pátek o tisíc více než před týdnem

Šíření covidu v Česku několik týdnů zrychluje. V pátek laboratoře potvrdily 3 859 nových případů nákazy, asi o 1 000 víc než před týdnem. K tomu ministerstvo za uplynulý den eviduje 1 564 podezření na opakovanou infekci. V nemocnicích je 1 480 lidí s covidem, mezitýdně asi o 430 více. Ve vážném stavu je 54 hospitalizovaných, minulý pátek to bylo o 20 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.