reklama
CNN Prima News senátor

senátor

Výpis příspěvků ke štítku „senátor“

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

15. října 2021 21:47

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

30. srpna 2021 12:54

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

5. srpna 2021 07:10

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Před volbami s pravdou ven. V 18 letech jsem oplodnil 14letou, oznámil politik

25. května 2021 21:55

Republikánský senátor státu Wyoming Anthony Bouchard ve čtvrtek 20. května oznámil, že v osmnácti letech oplodnil 14letou dívku. Se „starou“ pravdou přišel senátor před volbami, kandiduje totiž proti americké poslankyni Liz Cheneyové a bude usilovat o její křeslo ve Sněmovně reprezentantů. Svým prohlášením mnohé lidi šokoval, jednalo se však o záměrný tah.

Texaský senátor si s rodinou zaletěl do Mexika. Jeho stát zatím drtí extrémní mrazy

19. února 2021 15:32

Vlně kritiky čelí senátor amerického Texasu Ted Cruz, který s rodinou odletěl do mexického letoviska. Předtím totiž občany vyzval, aby zůstali doma, zatímco se Texas potýká s extrémními mrazy. Nadále ho sužuje vážná krize způsobená nezvykle chladným počasím. 500 tisíc domácností zůstává bez proudu, miliony lidí jsou kvůli popraskanému potrubí bez vody.

Georgie: Demokraté získali jednoho senátora, druhý souboj je zatím těsný

6. ledna 2021 08:30
Aktualizováno

Ve druhém kole senátních voleb v americkém státě Georgie zvítězil podle projekcí společnosti Edison Research demokratický kandidát Raphael Warnock. Porazil obhajující republikánskou senátorku Kelly Loefflerovu. Podle listu The New York Times demokraté míří k vítězství i ve druhém souboji, v němž se střetnul republikánský senátor David Perdue s demokratem Jonem Ossoffem.

Žaloudík porušil slib a znovu kritizoval: Testování jen uměle prodlužuje pandemii

6. října 2020 12:37

Testování bez klinického kontextu je pouhým umělým prodlužováním pandemie, uvádí zpráva, kterou sdílel senátor Jan Žaloudík (ČSSD) na sociální síti. Ačkoli ministrovi zdravotnictví slíbil, že se k situace kolem koronaviru v České republice nebude vyjadřovat, vystavil lidem k pozornosti sdělení od mikrobioložky Hany Zelené, autorky zprávy.

Na senátora USA se vrhli naštvaní demonstranti. Zabijte se, řvali na Trumpovy hosty

28. srpna 2020 16:28

Agresivita některých demonstrantů v rámci hnutí Black Lives Matter nebere konce. Jen krátce po ceremonii v Bílém domě čelili příznivec prezidenta Donalda Trumpa senátor Rand Paul a jeho žena útoku „rozezleného davu“. Nebyl to přitom jediný útok čtvrtečního večera ve Washingtonu, D.C. Výtržníci útočili i na ostatní účastníky prezidentova projevu. „Zabij se, ty tlustý zmr*e,“ barvivě pokřikovali na jiného podporovatele prezidenta. Před Bílým domem potom aktivisté umístili symbolickou gilotinu.

reklama