CNN Prima News senátor

senátor

Výpis příspěvků ke štítku „senátor“

Dominik Hašek bude bojovat o křeslo v Senátu. TOP 09 schválila jeho kandidaturu

Za TOP 09 budou do Senátu na podzim kandidovat bývalý hokejový brankář Dominik Hašek a dokumentarista Břetislav Rychlík. V první trojici nominací potvrzených širším vedením strany je i současný senátor z obvodu Opava Herbert Pavera, sdělila TOP 09. Na kandidátce TOP 09 do Evropského parlamentu zůstává Ondřej Kolář, kterého chtěla část strany původně odvolat.

Ruský senátor vyhrožuje Česku: Budete desetiletí trpět, rozhodně vám to neodpustíme

U Belgorodu zabíjejí české zbraně, za to budete desetiletí trpět, rozohnil se v rozhovoru pro web NEWS.ru ruský senátor za Krym Sergej Cekov. Politik uvedl, že Rusové něco takového „rozhodně neodpustí“ a v budoucnu odmítnou jakoukoliv spolupráci s Českem. Senátor patří mezi hlavní kritiky ČR, po odstranění sochy Ivana Koněvova v pražské Bubenči volal po uvalení sankcí a přerušení vzájemných turistických výměn.

V Praze se lidé loučí se Schwarzenbergem, do kostela na Malé Straně jich chodí stovky

Za první hodinu přišlo uctít památku zesnulého Karla Schwarzenberga do kostela Panny Marie pod řetězem na pražské Malé Straně 320 lidí. Hlavní nápor se očekává v odpoledních hodinách. Od 12:00 je rakev veřejně vystavena v kostele náležejícím řádu Maltézských rytířů. Příchozí lidé dostávají vzpomínkové kartičky s modlitbami, Schwarzenbergovou fotografií a daty narození a úmrtí a s vyobrazením Pražského Jezulátka.

Do školy jen na osm let? Mach by řešil penzijní reformu specificky, Hraba upozornil na úskalí

Jediné, co politici za 30 let umí, je zvyšovat věk odchodu do důchodu. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl ekonomický poradce SPD Petr Mach a uvedl vlastní návrh řešení. Narážel tím na ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečku (KDU-ČSL), podle kterého se věková hranice pro odchod do penze bude postupně zvyšovat. Podle Macha by se mohla zkrátit povinná školní docházka, a tím dostat do systému více peněz. Druhý z hostů senátor Zdeněk Hraba (STAN) přikývl, že i to by mohlo zčásti fungovat, ale uvedl i jedno úskalí.

Skandál ve Francii: Senátor měl kvůli sexu zdrogovat političku. Policie u něj našla extázi

Šestašedesátiletého francouzského senátora Joëla Guerriaua zadržela policie a při razii v jeho bydlišti nalezla extázi. Politik čelí vyšetřování z údajného zdrogování 48leté poslankyně Sandrine Jossové s cílem sexuálního zneužití, uvedla agentura Reuters. Hrozí mu až pět let ve vězení a pokuta ve výši 75 tisíc eur (1,8 milionu korun). Sám nařčení odmítá. Jeho strana jej suspendovala s „okamžitou platností“ a rozhodne o jeho trvalém vyloučení.

Fremr přísahal na svou smrt a vymlouval se. Nepřesvědčil mě, tvrdí senátor Fischer

Otázek neubývá, spíše naopak. Od soudce Roberta Fremra jsme slyšeli selektivní vzpomínky a výmluvy, řekl v rozhovoru pro redakci CNN Prima NEWS nezařazený senátor Pavel Fischer. Nově jmenovaný předseda Ústavního soudu podle něj nepřesvědčil ani v senátních výborech, kde měl přísahat na svou smrt, že nebyl zmanipulován komunistickou tajnou policií. „Prezident Petr Pavel mohl vzít svou nominaci zpět, také pan Fremr mohl chtít nejdřív vyvrátit všechny pochybnosti. Nic z toho se, jak víme, nestalo,“ podotkl Fischer.

Čunek ostře k lidovcům: Kolegové ztratili směr. Vláda zavádí tisíce blbin, KDU-ČSL to pohřbí

Lidovci chtějí být dobrými parťáky ve vládě, ale neplní svůj volební program. Kolegové úplně ztratili směr a vláda vymýšlí tisíce blbin, které stranu pohřbí, řekl na konto KDU-ČSL její bývalý předseda a nynější senátor Jiří Čunek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Většinu problémů okolo kontroverzního konsolidačního balíčku by podle něj vyřešil návrat superhrubé mzdy, její zrušení považuje za „past na ODS a pětikoalici“. Sám ale do fungování lidovců nechce příliš mluvit. „To nejlepší, co pro stranu může bývalý předseda udělat, je, aby umřel. Budou mu dávat kytky na hrob a říkat, jak byl báječný – zvlášť nyní, když už do ničeho nemluví,“ poznamenal Čunek.

Ševčík je ostuda pro celou VŠE, zuří Láska. Hon na čarodějnice, kontruje děkan

Nový děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS obhajoval před senátorem Václavem Láskou (SEN 21). „Je alarmující, že působíte ve vysokém školství tolik let. Jste ostudou pro fakultu i celé VŠE,“ prohlásil Láska. Děkan však oponoval s tím, že se na něj pořádá hon na čarodějnice.

Nacher o korespondenční volbě: Za plentou nesmí být dva. Všude to funguje, oponuje Czernin

Senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a poslanec Patrik Nacher (za ANO) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS střetli kvůli možnosti korespondenční volby. Podle Nachera by se tím narušil princip svobody. S tím ale Czernin nesouhlasil. „Je to dlouhodobý dluh vůči našim občanům, kteří jsou v zahraničí. Moc toho od ČR nechtějí, chtějí mít jen snadnější právo volit,“ zdůraznil.

Vondra: Na Ukrajině to připomíná zabrání Sudet. Je to loupež a roztrhání Minských dohod

Situace na Ukrajině připomíná zabrání Sudet v Československu. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu ani nepotřeboval Mnichovskou dohodu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle nezávislého senátora Pavla Fischera je potřeba prosadit tvrdé sankce proti Rusku. Europoslanec Ivan David (SPD) dodal, že Česká republika musí myslet i na své občany.