CNN Prima News senátor

senátor

Výpis příspěvků ke štítku „senátor“

Senátor Láska: Strany před nekalostmi svých lidí zavírají oči. Není to jen problém STAN

24. června 2022 21:06

Podle senátora Václava Lásky (Senátor 21) se kauza Dozimetr týká zejména problému české stranické politiky. „Když jste straník, tak musíte zavírat oči před tím, když je podezření na vašeho kolegu, abyste ho neshodili,“ uvedl v pořadu Divoká karta. Hosty pořadu byli také senátoři Zdeněk Hraba (STAN) a nestraník Pavel Fischer.

Ševčík je ostuda pro celou VŠE, zuří Láska. Hon na čarodějnice, kontruje děkan

22. dubna 2022 22:48

Nový děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Miroslav Ševčík se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS obhajoval před senátorem Václavem Láskou (SEN 21). „Je alarmující, že působíte ve vysokém školství tolik let. Jste ostudou pro fakultu i celé VŠE,“ prohlásil Láska. Děkan však oponoval s tím, že se na něj pořádá hon na čarodějnice.

Nacher o korespondenční volbě: Za plentou nesmí být dva. Všude to funguje, oponuje Czernin

22. března 2022 00:14

Senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a poslanec Patrik Nacher (za ANO) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS střetli kvůli možnosti korespondenční volby. Podle Nachera by se tím narušil princip svobody. S tím ale Czernin nesouhlasil. „Je to dlouhodobý dluh vůči našim občanům, kteří jsou v zahraničí. Moc toho od ČR nechtějí, chtějí mít jen snadnější právo volit,“ zdůraznil.

Vondra: Na Ukrajině to připomíná zabrání Sudet. Je to loupež a roztrhání Minských dohod

22. února 2022 15:51

Situace na Ukrajině připomíná zabrání Sudet v Československu. Ruský prezident Vladimir Putin k tomu ani nepotřeboval Mnichovskou dohodu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle nezávislého senátora Pavla Fischera je potřeba prosadit tvrdé sankce proti Rusku. Europoslanec Ivan David (SPD) dodal, že Česká republika musí myslet i na své občany.

Už jednou jsem proti pandemickému zákonu hlasoval, jde to bez něj, říká vládní senátor

25. ledna 2022 23:41

Senátor Zdeněk Hraba (STAN) zastupující v horní komoře Parlamentu vládní koalici hlasoval už proti minulému návrhu pandemického zákona. „Zvládnout covid lze i bez něj,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS v souvislosti s novým zněním této normy. Na druhou stranu je podle něj pandemický zákon oproti platnému krizovému zákonu „slabým čajem“. Podle právníka a představitele Iniciativy 21 Jindřicha Rajchla (Trikolóra) jde o zásah do lidských práv a svobod občanů.

Američané se rozloučili s oblíbeným senátorem Reidem. Poslední hold vzdali Biden i Obama

9. ledna 2022 05:26

Lídři Demokratické strany včetně amerického prezidenta Joea Bidena a bývalé hlavy státu Baracka Obamy se v sobotu rozloučili s bývalým dlouholetým senátorem Harrym Reidem, kterého oslavovali jako skromného a čestného muže schopného vždy dotáhnout věci do konce. Na pohřbu politika v Las Vegas připomínali jeho podíl na schválení zásadních zákonů 21. století, píše agentura AP.

Jednání lidí v Zemanově okolí působí jako boj o čas, myslí si senátor Oberfalzer

15. října 2021 21:47

Senátor Jiří Oberfalzer (ODS) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že jednání lidí v okolí prezidenta Miloše Zemana působí jako boj o čas. „Čtvrteční vystoupení jeho manželky mi přišlo lidské a uvěřitelné. Hlavní sdělení bylo, aby byl Zeman v klidu a mohl se uzdravit. Lze si ho ale vysvětlit i tak, že kancelář prezidenta chtěla podtrhnout blokaci informací,“ konstatoval.

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

30. srpna 2021 12:54

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

5. srpna 2021 07:10

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.