CNN Prima News Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

Výpis příspěvků ke štítku „Sergej Lavrov“

Kokainoví intelektuálové zralí na psychiatra, komentoval Zelenského poradce požadavky Ruska

20. května 2022 20:31

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak navrhl Světové zdravotnické organizaci (WHO) uspořádat kolektivní psychiatrické vyšetření diplomatů ruského ministerstva zahraničí. Reagoval tak na slova ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova, který WHO vyzval, aby přesvědčila Ukrajinu, že se nemá bránit „speciální vojenské operaci“, kterou Rusové provádí na jejich území.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

17. května 2022 16:46

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Izrael po urážkách od Lavrova mění postoj. Jaké zbraně by mohl dodat Ukrajině?

5. května 2022 21:06

Bodání do vosího hnízda. I tak by se dala označit vyjádření ruské diplomacie z posledních dnů směrem k Izraeli. Vypadá to ale, že Jeruzalém výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“ nepřejde jen mávnutím rukou. Izraelští politici se čím dál více přiklání k vojenské pomoci Ukrajině. Že má z tohoto vývoje obavy i Kreml, možná dokazuje čtvrteční omluva prezidenta Vladimira Putina adresovaná izraelskému premiérovi Naftali Benettovi.

Šokující a chybné. Židé zuří kvůli výrokům Lavrova o Hitlerovi, velvyslanec jde na kobereček

2. května 2022 15:51

Izrael si předvolal ruského velvyslance za výroky šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova o židovském původu Adolfa Hitlera. Izraelský ministr zahraničí Jair Lapid řekl, že Izrael od Ruska očekává omluvu, informují světové agentury. Izraelský premiér Naftali Bennett prohlásil, že tvrzení o Hitlerových židovských kořenech je lež.

Nechceme měnit režim na Ukrajině, tvrdí Lavrov. Šojgu slibuje nový způsob boje

19. dubna 2022 13:31

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro indickou televizi prohlásil, že cílem ruského útoku na Ukrajinu není změna tamního režimu. Podle Lavrova si Ukrajinci sami musí rozhodnout, jak budou žít. K ruské invazi se rovněž po dlouhé době vyjádřil i ministr obrany Sergej Šojgu. Ten slíbil lepší způsobilost ruské armády v boji. Učinil tak skoro dva měsíce poté, co Rusko válku odstartovalo.

Civilisty jsme v Buči nezabíjeli, videa jsou zmanipulovaná, tvrdí Kreml. Chce jednat

4. dubna 2022 12:24

Ruské vedení v pondělí odmítlo obvinění vůči ruské armádě ze svévolného zabíjení civilistů ve městě Buča poblíž Kyjeva. Ministr zahraničí Sergej Lavrov tato obvinění dokládaná záběry, na nichž jsou vidět desítky zmasakrovaných civilistů, označil za „falešný útok“ na Moskvu a prohlásil, že jsou zinscenovaná. Podobně se vyjádřil i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který obvinění „kategoricky“ odmítl.

Nevlastní dcera Putinovy pravé ruky může na luxus zapomenout. Sankce se týkají i jí

24. března 2022 21:15

Velká Británie opět rozšířila svůj sankční seznam vůči Rusku. Do jejího hledáčku se tentokrát dostala i nevlastní dcera ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova Polina Kovalevová. Dívka, žijící v luxusní čtvrti v Londýně, podle britské vlády vlastní nemovitost v hodnotě přibližně čtyř milionů liber (118 milionů korun).