CNN Prima News Sergej Lavrov

Sergej Lavrov

Výpis příspěvků ke štítku „Sergej Lavrov“

KOMENTÁŘ: Vztahy Izraele a Ruska? Jeden nechce vytočit druhého. Roli hrají Írán i Ukrajina

Dvě jaderné mocnosti s velmi složitými vztahy. I tak lze označit Izrael a Rusko – státy, které se nacházejí v horké fázi ozbrojeného konfliktu. Zatímco Izrael v reakci na bezprecedentní útok teroristů z Hamásu podniká odvetné kroky v Pásmu Gazy, Rusko nadále vede válku s Ukrajinou, kterou v únoru 2022 napadlo. I když mají izraelsko-ruské vztahy skutečně mnoho proměnných, je zřejmé, že ani jedna strana nechce druhou provokovat. Jedním z důležitých faktorů je situace v Sýrii a politika Íránu.

Pavel: Lavrova nemá smysl komentovat. Jeho výroky jsou často lživé nebo překroucené

Mnoho výroků ruských představitelů z posledních let byly buďto lži, nebo překroucená fakta. Novinářům to při návštěvě Libereckého kraje řekl prezident Petr Pavel. Vyjádřil se tak k nové česko-ruské diplomatické roztržce. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov, jenž nyní řídí zasedání Rady bezpečnosti OSN, o české hlavě státu prohlásil, že prý „nemá nic společného s působením normálního politického činitele“. Pavla se již veřejně zastal jeho spolupracovník Petr Kolář i ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti).

Zoufalec a klaun Lavrov se znemožnil, orel much nelapá. Lipavský a Kolář se zastali Pavla

Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) se zastal prezidenta Petra Pavla, když šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova označil za klauna. „Rusko je teroristický stát a jeho vedení patří před mezinárodní tribunál,“ dodal Lipavský. Lavrov, jenž nyní řídí zasedání Rady bezpečnosti OSN, o české hlavě státu prohlásil, že prý „nemá nic společného s působením normálního politického činitele“.

Vrazi patří do vězení, ne k jednacímu stolu. Čeští politici se ostře pustili do Lavrova

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov předčasně opustil schůzku velkých světových ekonomik G20 na indonéském Bali. Nakonec jednal jen s čínským partnerem či s delegací Brazílie a Mexika. Někteří z politiků se s ním nechtěli setkat. Z davu novinářů také začaly padat otázky ohledně války na Ukrajině. Lavrov beze slova odešel. Do blízkého spolupracovníka Vladimira Putina se pustili i čeští politici. Lavrova označují za vraha a zločince.

Kokainoví intelektuálové zralí na psychiatra, komentoval Zelenského poradce požadavky Ruska

Poradce ukrajinského prezidenta Mychajlo Podoljak navrhl Světové zdravotnické organizaci (WHO) uspořádat kolektivní psychiatrické vyšetření diplomatů ruského ministerstva zahraničí. Reagoval tak na slova ruského šéfa diplomacie Sergeje Lavrova, který WHO vyzval, aby přesvědčila Ukrajinu, že se nemá bránit „speciální vojenské operaci“, kterou Rusové provádí na jejich území.

Spory Ruska a Izraele se vyostřují. Chystá Jeruzalém odvetu za napadení svých letounů?

Začalo to výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“. Nyní se zdá, že Rusko dalo Izraeli další důvod k podpoře Ukrajiny. Podle izraelských médií totiž ruská armáda v Sýrii poprvé předvedla náznak bezletové zóny a zaútočila proti izraelským letadlům. I kvůli zhoršujícím se vztahům s Moskvou Jeruzalém čím dál více zvažuje vojenskou pomoc Ukrajině.

Izrael po urážkách od Lavrova mění postoj. Jaké zbraně by mohl dodat Ukrajině?

Bodání do vosího hnízda. I tak by se dala označit vyjádření ruské diplomacie z posledních dnů směrem k Izraeli. Vypadá to ale, že Jeruzalém výroky ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova o „židovském původu Adolfa Hitlera“ nepřejde jen mávnutím rukou. Izraelští politici se čím dál více přiklání k vojenské pomoci Ukrajině. Že má z tohoto vývoje obavy i Kreml, možná dokazuje čtvrteční omluva prezidenta Vladimira Putina adresovaná izraelskému premiérovi Naftali Benettovi.

Nechceme měnit režim na Ukrajině, tvrdí Lavrov. Šojgu slibuje nový způsob boje

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro indickou televizi prohlásil, že cílem ruského útoku na Ukrajinu není změna tamního režimu. Podle Lavrova si Ukrajinci sami musí rozhodnout, jak budou žít. K ruské invazi se rovněž po dlouhé době vyjádřil i ministr obrany Sergej Šojgu. Ten slíbil lepší způsobilost ruské armády v boji. Učinil tak skoro dva měsíce poté, co Rusko válku odstartovalo.