CNN Prima News Sergio Pérez

Sergio Pérez

Výpis příspěvků ke štítku „Sergio Pérez“

Suverénní Verstappen. Formuli kraloval i ve Velké ceně Japonska, jeho tým slaví double

Nizozemský pilot Max Verstappen z Red Bullu vyhrál potřetí za sebou Velkou cenu Japonska a zvýšil své vedení v mistrovství světa formule 1. Úřadující trojnásobný šampion zvítězil ve čtvrté Grand Prix sezony o 12 sekund před týmovým kolegou Sergiem Pérezem z Mexika, třetí skončil s odstupem více než 20 sekund španělský vítěz předchozího závodu v Austrálii Carlos Sainz z Ferrari.

Verstappen exceloval ve „městě hříchu“. Triumfem vyrovnal rekord legendy formule 1

Nizozemský jezdec Max Verstappen z Red Bullu ovládl Velkou cenu Las Vegas formule 1. Osmnáctým triumfem v sezoně vylepšil vlastní rekord a 53. vítězstvím v kariéře vyrovnal maximum Sebastiana Vettela. Již jistý trojnásobný mistr světa porazil ve „městě hříchu“ o více než dvě sekundy Charlese Leclerca ze stáje Ferrari, který předjel v posledním kole Sergia Péreze. Mexický pilot Red Bullu Pérez si přesto definitivně zajistil druhé místo v šampionátu. Na stupně vítězů se vrátil po šesti závodech.

Nezastavitelný Verstappen. Triumfem v Monze překonal rekord F1 legendárního Vettela

Mistr světa Max Verstappen vyhrál desátý závod formule 1 za sebou a vytvořil nový rekord. Po nedělním triumfu ve Velké ceně Itálie na rychlém okruhu v Monze se suverén sezony odpoutal v historické statistice od Sebastiana Vettela, který do letoška nejdelší šňůru triumfů předvedl v roce 2013. Nizozemský pilot vyhrál dvanáctou z dosavadních čtrnácti Grand Prix v tomto roce a 47. v kariéře.

Red Bull vládne formuli 1, ale… Mezi býky to vře, legenda viní neřízenou střelu Verstappena

Kdyby končila sezona formule 1 po prvních dvou závodech, bere tým Red Bull všechno. V Bahrajnu i pak v Saúdské Arábii ukázal ostatním záda, která navíc byla v nedohlednu. Max Verstappen a Sergio Pérez si zarezervovali první a druhé místo, na těchto pozicích se prostřídali. I když by měla být úvodní dominance jasným důvodem k pohodě, opak je pravdou. U „býků“ to během dvoutýdenního volna vře.

Alonso špatně zaparkoval a rozpoutal chaos. Slavil třetí místo, pak zase ne, nakonec ano

V životopise pilota formule 1 má Fernando Alonso zapsáno přes 350 startů. Nikdo jiný se nemůže pochlubit vyšším počtem Grand Prix. Přesto velezkušený Španěl před startem nedělní Velké ceny Saúdské Arábie nezaparkoval správně. A tím spustil interesantní chaos. Veterán bouřlivě slavil třetí místo, aby mu pak bylo sebráno. Po půlnoci místního času se dozvěděl, že znovu patří na „bednu“.

Závod F1 v Džiddě ovládl Red Bull, i přes Verstappenovy trable. Alonso se vrátil na pódium

Také druhý závod nové sezony formule 1 Velkou cenu Saúdské Arábie ovládli jezdci mistrovské stáje Red Bull. Vyhrál Sergio Pérez. Obhájce titulu Max Verstappen, který se v kvalifikaci potýkal s technickými problémy, byl po startu z 15. místa druhý. Potíže se nevyhnuly ani dalšímu favoritovi Charlesi Leclercovi, který kvůli trestu z kvalifikace startoval až z dvanácté pozice. Na třetí příčce původně skončil Fernando Alonso, kvůli trestu však o pódium později přišel. Jeho penalizace se nakonec zrušila, vrátil se proto na stupně vítězů.

Mohl jsem se zabít. Formule 1 si koledovala o další tragédii, zuřil i otec oběti

Déšť v Suzuce způsobil chaos, ze kterého vyplaval – k vlastnímu překvapení – Max Verstappen jako dvojnásobný světový šampion formule 1. Kapky deště ale děsivě připomněly rok 2014. Právě v japonském chrámu rychlosti utrpěl nakonec fatální nehodu pilot Jules Bianchi, který naboural do vyprošťovacího jeřábu. Ten se na trati v mizerných podmínkách objevil i v neděli, a další tragédie tak visela ve vzduchu. Zejména závodník Pierre Gasly se zoufalým hlasem ptal: „Jak je tohle sakra možné?“ A nebyl sám.