reklama

Sestra vévodkyně: Meghan urazila našeho otce, její manželství s Harrym skončí rozvodem

Meghan a princ Harry směřují k rozvodu, prohlásila nevlastní sestra vévodkyně ze Sussexu Samantha Markleová. Uvedla tak po kontroverzním rozhovoru manželů s moderátorkou Oprah Winfreyovou, ve kterém Meghan mimo jiné obvinila královskou rodinu z rasismu. Samantha sestru vybídla, aby se s Harrym veřejně omluvili, a to zejména otci Thomasi Markleovi.

reklama

„Myslím, že pokud Meghan a Harry nebudou navštěvovat vztahovou poradnu a nezačnou pracovat na upřímnosti, skončí jejich manželství rozvodem,“ prohlásila Samantha v rozhovoru na webu TMZ a dodala, že oba by se měli začít omlouvat všem, které během interview s Oprah Winfreyovou na americké televizi CBS poškodili.

K rozchodu prý dojde ve chvíli, kdy Harry přestane své manželce důvěřovat. Samantha varuje, že mezi Harrym a Meghan pak „nastane opravdu tvrdý boj“, kdy nedojde k vzájemné dohodě – o budoucnosti manželů rozhodne, kdo si najme kvalitnější právníky.

Otci opravdu ublížila

V rozhovoru mluvila vévodkyně Meghan o rasistickém chování rodiny během jejího těhotenství se synem Archiem. Královská rodina si podle ní nepřála, aby se Archie stal princem, protože panovaly obavy, „jak tmavá může být jeho pokožka, když se narodí“, řekla Meghan, jejíž matka je černoška.

Vévodkyně dále tvrdila, že nastaly chvíle, kdy pomýšlela na sebevraždu. Podle Samanthy těmito i dalšími výroky pohoršila zejména jejich otce Thomase. Ten vystoupení své dcery už odsoudil. „Hádám a doufám, že jen někdo položil hloupou otázku – může to být takhle jednoduché. Někdo prostě položil hloupou otázku a nemusí být hned totální rasista,“ uvedl s tím, že by se celá záležitost měla prošetřit.

Napáchala škody na muži, který jí dal neuvěřitelný život

Podle Samanthy, která je po diagnostikování roztroušené sklerózy na invalidním vozíku, Meghan otci opravdu ublížila. „Napáchala hodně škody na muži, který jí dal neuvěřitelný život. Rodiče své děti vždy milují, ale ona si toho neváží,“ pokračovala v kritice vévodkyně její nevlastní sestra.

Samantha se už dlouho netají tím, že vůči své sestře nechová velké sympatie. Jednou o ní dokonce prohlásila, že trpí „narcistickou poruchou osobnosti“. Meghan během rozhovoru, který se řeší nejen ve Velké Británii, nadále prohlásila, že svou sestru vlastně nezná a byla vychovávána jako jedináček.

„Nevím, jak může říct, že se neznáme a že byla jedináčkem. Máme společné fotografie. Jak mě tedy může neznat?“ rozčílila se Samantha a společnými snímky z roku 2008 vyvrátila tvrzení, že se sestry více než dvě desetiletí neviděly.

Deprese není omluvou, Meghan se nemůže povyšovat

Samantha také nesouhlasí s tvrzením, že Meghan měla během svého pobytu v zázemí královské rodiny sebevražedné myšlenky. „Deprese není omluvou pro to, aby se mohla nad ostatní povyšovat a ty, kteří jí vadí, odstranit ze svého života,“ opřela se Samantha do vévodkyně a zopakovala, že omluva od manželů by měla přijít nejen britskému národu, ale zejména otci, který se „musí dívat na špatné chování své dcery“.

Reakce na kontroverzní rozhovor s Harrym a Meghan se různí. Zatímco v Americe většinou oslavují odvahu páru, v Británii píší o špinění monarchie.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste žvanilové. Chystáte kšefty. Můžete mlčet? Co zaznělo ve vyhrocené Partii
Partie

Jste žvanilové. Chystáte kšefty. Můžete mlčet? Co zaznělo ve vyhrocené Partii

S blížícím se termínem voleb politici evidentně začínají ztrácet nervy. Výrazně se to projevilo v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Došlo nejen na názorové střety, ale i na okřikování, výzvy ke slušnému chování a na tvrdá obvinění. Přečtěte si přehledně, co prohlásila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová či šéf SPD Tomio Okamura.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

KOMENTÁŘ: Jak nás Schillerová chtěla dál bezstarostně zadlužovat, ale ČNB jí to zatrhla

Česká národní banka učinila začátkem srpna možná nejdůležitější rozhodnutí za několik posledních let. Nenechala se totiž ovlivnit orodováním ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) za zachování nezvykle nízkých úrokových sazeb. Šéfka státní kasy se přiznala, že 5. srpna zavítala na měnověpolitické zasedání bankovní rady, kterou dle svých slov varovala před razantním zvyšováním úrokové sazby.

Záhadné zmizení mladého páru. FBI zřejmě našla ostatky 22leté dívky, po snoubenci pátrá

Američtí vyšetřovatelé řeší záhadné zmizení snoubenců Gabby Petitové a Briana Laudrieho. Pár cestoval po několika západních státech USA, 1. září se však muž vrátil do North Port na Floridě bez své partnerky. Po 22leté dívce bylo 11. září vyhlášeno pátrání, nyní agenti Federálního vyšetřovací úřadu (FBI) uvedli, že pravděpodobně nalezli ostatky ženy ve Wyomingu. Její snoubenec se od minulého úterý taktéž pohřešuje.

Čeká nás špagetový „hladomor“. Neúroda obilí zdraží těstoviny a pečivo, chleba bude za 40

Jako by nestačilo, že rostou ceny průmyslových surovin, energetických komodit nebo stavebního materiálu. Na spotřebitele se žene další vlna zdražování, za kterou tentokrát může horší úroda obilí a zejména tvrdé (semolinové) pšenice. Je tak jisté, že nahoru půjdou ceny pečiva a kvalitnějších, ale i těch obyčejných těstovin. Zdražení již dříve oznámily také pivovary.

Cenám Emmy kralovala Koruna. Bodovaly také seriály Dámský gambit a Ted Lasso

Letošní slavnostní udílení amerických televizních cen Emmy ovládly produkce streamovacích služeb, které si poprvé odnesly ocenění ve všech třech hlavních kategoriích. V kategorii nejlepší drama si pro vítězství po třech neproměněných nominacích došel seriál společnosti Netflix – Koruna. Cenu za nejlepší minisérii si taktéž vysloužil netflixovský seriál Dámský gambit. Nejlepším komediálním seriálem se stal Ted Lasso z prostředí amerického fotbalu z platformy Apple TV+.

Pandemie aktuálně: Laboratoře v neděli odhalily 182 případů, covid dál sílí

Laboratoře v Česku během neděle prokázaly 182 případů koronaviru, to je o 46 víc než před týdnem. V nemocnicích bylo ke konci víkendu 147 lidí s nemocí COVID-19, méně než ve všední dny uplynulého týdne, ale o 19 víc než minulou neděli. Počet nakažených ve vážném stavu se v posledních dnech pohybuje kolem třiceti. Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření nákazy mírně stouplo, a to z 1,11 na 1,14. Nad hodnotou jedna znamenající zrychlování nákazy se drží stabilně od konce srpna. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Silné otřesy a mrak dýmu. Na Kanárech se probudila sopka a chrlí lávu, lidé prchají

Na Kanárských ostrovech začala erupce sopky Cumbre Vieja. Podle televize RTVE ze sopky na ostrově La Palma stoupá sloup bílého a černého dýmu. Sopka chrlí také popel a lávu. Úřady nařídily evakuaci několik stovek lidí, již žijí v blízkosti vulkánu či mají problémy s pohybem. Podle odborníku není možné určit, jak dlouho bude erupce pokračovat. Na Kanarské ostrovy v neděli přijede španělský premiér Pedro Sánchez, který odložil cestu na Valné shromáždění OSN v New Yorku.

reklama

Domácí zpravodajství

Cynismus a nenávist. Odcházející šéf činohry se pustil do vedení Národního divadla

„Za těch dvacet let v divadelním provozu jsem ztratil sám sebe. Teď se hledám,“ říká odcházející šéf činohry Národního divadla Daniel Špinar (42). Za jeho rozhodnutím stojí vyostřené vztahy s ředitelem Zlaté kapličky Janem Burianem, který podle Špinara neúměrně kumuluje funkce, když zároveň roky vede katedru činohry na DAMU nebo řídí plzeňský Mezinárodní festival Divadlo. Špinar ve funkci dokončí ještě tuto divadelní sezonu.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama